کد خبر: ۵۹۳۶۶۴
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
امروز ائمه جمعه سراسر کشور در نخستین جمعه پس از ماه مبارک رمضان ضمن تبریک عید سعید فطر و تشکر از مردم به خاطر حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، موضوع مذاکره ایران و آمریکا را خواب تعبیر نشده‌ای دانستند و بر پشتیبانی مردم از سیاست‌های اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری در این زمینه تاکید کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

امام جمعه یاسوج گفت: ایران با آمریکا مذاکره دیگری نمی‌کند و هرگز خواب آمریکا تعبیر نخواهد شد.

آیت الله سید علی اصغر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه، ۱۷ خرداد ماه ۹۸ یاسوج افزود: کشورهای مرتجع عرب به رهبری آل سعود نژادا یهود در حالی که باید خادم الحرمین باشند در واقع خائن الحرمین هستند در نشستی که اخیراً داشتند به تقلید از آمریکا شماره تلفن برای مذاکره با ایران اسلامی اعلام کردند، برخی کشورهای عربی مثل قورباغه دندان درآوردند.

وی اظهار کرد: کشورهای مرتجع عرب بخصوص عربستان اینقدر پست هستند که در تمام زمینه‌ها مقلد آمریکا می‌باشند، ما برای اربابتان ارزش قائل نیستیم تا به شما برسد.

امام جمعه یاسوج خاطرنشان کرد: با حمایت آمریکا و اسرائیل چهار سال است که برای جنگ با کشور کوچک و مسلمان یمن ائتلاف تشکیل دادید و نتوانستید شکستش دهید حالا برای ایران اسلامی مقتدر شرط می‌گذارید.

حسینی تصریح کرد: ایران اسلامی همچون کوهی استوار است، دفاع جانانه ایران را دنیا در دوران هشت سال دفاع مقدس دید و ایران امروز خیلی قوی‌تر از ایران زمان جنگ تحمیلی است.

وی ادامه داد: آمریکا در کشورهای مختلفی جنایت و هزینه کرده اما چیزی گیرش نیامد، محور مخالفان و مقاومت مقابل شما ایران اسلامی که بیشه شیران است، می‌باشد و هرگز تسلیم زورگویی نشدند و نخواهند شد.

امام جمعه یاسوج با اشاره به راهپیمایی روز قدس امسال عنوان کرد: راهپیمایی روز قدس امسال باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار شد و ثابت کرد که معامله قرن شکست خورده است. در راهپیمایی روز قدس امسال در ۱۲۰ کشور مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر داده شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان: صحبت‌های ترامپ، خر و پفی بیش نیست

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه صحبت‌های ترامپ، خر و پفی بیش نیست، گفت: باید دانشگاه، حوزه و انقلابیون در زمینه هوشیاری ملت کار کنند همان‌طور که آهنگ سخنان مقام معظم رهبری مدت‌زمانی است که به افشای ناتوانی آمریکایی‌ها اختصاص دارد.

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، اظهار کرد: استکبار در طول تاریخ به دنبال آن بوده تا با حرف‌هایش نشان دهد خود از قدرت بلامنازعی برخوردار و سایر کشورها همواره شکست خورده‌اند.

وی با بیان اینکه دشمنان با این حربه به دنبال ایجاد یأس و نا امیدی در ملت‌ها هستند، خاطرنشان کرد: برای روشن شدن این حربه و سیاست دشمن باید طول تاریخ را به‌خوبی ورق زد و نگریست.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه این سیاست مخصوص آمریکا، انگلیس و فرانسه نبوده و نیست بلکه در طول تاریخ گردن‌کلفت‌ها سیاست‌هایشان را این‌گونه دنبال می‌کردند، تصریح کرد: باید هر آیه قرآن کریم را با درک و اندیشه خواند و پی به اعماق آن برد و تنها به روخوانی بسنده نکرد زیرا قرآن کریم کتاب دیروز و امروز نیست بلکه حرف‌هایش برای همیشه بوده و خواهد ماند.

نعیم‌آبادی با بیان اینکه بررسی زندگی فرعون و نمرود به ما نشان می‌دهد اوباما و ترامپ سیاست‌هایشان با آن گردن‌کلفت‌های تاریخ یکی است، اضافه کرد: ملتی که از خدا بگریزد نتیجه‌اش شکست و خواری است و استکبار با حمله به ارزش ملت‌ها و تبدیل آن‌ها به ضد ارزش سعی در فروریختن ملت‌ها دارد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه سیاست‌های مستکبرین در طول تاریخ همین بوده و خواهد بود، اظهار کرد: امروز ترامپ مدعی است اگر آمریکا نباشد کشورهای منطقه خلیج‌فارس نخواهند بود و از این طریق باج‌خواهی می‌کند و کشورهای منطقه را گوش فرمان خودکرده است.

وی با اشاره به اینکه صحبت‌های ترامپ، خر و پفی بیش نیست، ادامه داد: باید دانشگاه، حوزه و انقلابیون در زمینه هوشیاری ملت کار کنند همان‌طور که آهنگ سخنان مقام معظم رهبری مدت‌زمانی است که به افشای ناتوانی آمریکایی‌ها اختصاص دارد.

امام جمعه موقت شهرکرد: دولت برای تحقق مقاومت یاری‌گر مردم باشد

امام جمعه موقت شهرکرد با بیان اینکه ملت ایران باید قوی باشد، گفت: دشمن هر کاری که از دستش برمی‌آمده را انجام داده است و هم اکنون در صحبت‌هایشان نشانه‌های برگشت و عقب‌نشینی مشاهده می‌شود بنابراین وظیفه ما در این شرایط مقاومت است و البته دولت نیز باید به مردم برای تحقق این مقاومت‌ها کمک کند و موانع را از سر راه بردارد.

حجت‌الاسلام سید ابوالحسن فاطمی امروز ۱۷ خردادماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد با اشاره به یاد و سکرات مرگ، بیان کرد: مرگ برای انسان مؤمن راهی برای خلاص شدن از بلاهای دنیوی است و برای کافر همچون نیش مار افعی و عقرب است. به سکرات مرگ در سوره مبارکه «ق» نیز اشاره شده است و خداوند می‌فرماید: زمانی که لحظه بیهوشی مرگ فرا می‌رسد پرده از جلوی چشمان همگان کنار زده خواهد شد و آنگاه همه پنهان‌ها آشکار خواهد شد.

وی ضمن تشکر از صدا و سیما برای پوشش اخبار و بیان اطلاعات مفید، تصریح کرد: صدا و سیما مؤثرترین و پراستفاده‌ترین دستگاه جامعه و از ارگان‌های رسمی حاکمیت جمهوری اسلامی است. لذا از صدا و مخصوصاً سیما انتظار داریم ادب، نزاکت، نحوه لباس پوشیدن، بودن یا نبودن آرایش در زندگی‌ها و … را به ما یاد دهد زیرا که دستگاهی است که در اختیار همه مردم قرار می‌گیرد و مخاطب محدودی ندارد لذا انتظار مراقبت بیشتری از این دستگاه را داریم.

امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به اینکه برنامه‌های پخش شده از سیما برای مردم الگو می‌شود، ادامه داد: مردم از برنامه‌های سیما در زندگی‌هایشان استفاده می‌کنند و حتی تکیه‌کلام‌های آن‌ها را نیز یاد می‌گیرند پس این نامه‌ها فقط جنبه سرگرمی ندارند و نباید تنها به این منظور ساخته شوند بلکه باید ضمن سرگرم‌کردن مردم فرهنگ‌ها را نیز آموزش دهند.

وی با اشاره به اینکه نباید برنامه‌ها را قومی کنیم، اظهار کرد: در برنامه‌های سیما مخصوصاً داخل استانی از یک قوم خاصی سخن نگویم زیرا که حساسیت‌هایی در استان ایجاد می‌کند و برنامه‌ها باید به گونه‌ای باشند که برادری و دوستی را در استان ترویج دهند زیرا که ما همه از یک جنس و از یک خانواده هستیم و جدا کردن اقوام از یکدیگر چندان لطفی ندارد.

حجت‌الاسلام فاطمی در ادامه با بیان اینکه دشمن می‌خواهد ما را بترساند و جرأت آغاز جنگ با ایران را ندارد، افزود: دشمن می‌داند که توان مقابله با ایران را ندارد و اگر با ایران وارد جنگ شود خود را در منجلاب خواهد انداخت چرا که جنگ تنها شلیک یک موشک نیست بلکه با این جنگ معاملات جهانی برهم می‌خورد. خداوند یاور ماست و دشمن نمی‌تواند با ایران مقابله کند.

امام جمعه موقت مشهد: آمریکا یک لحظه نمی‌تواند صداقت به خرج دهد

امام جمعه موقت مشهد گفت: آمریکا و استکبار عوض‌شدنی نیست، فلز استکبار فلز نجسی است. کنترل شدنی هست اما پاک شدنی نیست. کسی فکر نکند که یک لحظه آمریکا می‌تواند صداقت به خرج دهد، چون نمی‌تواند.

حجت الاسلام محمدباقر فرزانه امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نمازجمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: باارزش‌ترین چیز در هر ملتی تاریخ آن ملت بوده، یعنی حوادثی که در زندگی آن ملت رخ داده است. تاریخ یک ملت از آن جهت ارزشمند بوده که در تاریخ یک ملت قوانین تحول از عزت به ذلت و از ذلت به عزت نهفته است.

وی افزود: اگر بخواهید ببینید چه عواملی ملت مسلمان را عزیز کرد که در دنیا حرف اول را می‌زنند و چه عواملی ملت مسلمان را ضعیف کرد که مثل امروز اسیر غرب باشند، آن‌ها را در تاریخ ملت مسلمان باید پیدا کرد، چه چیزی آن‌ها را عزت داد و ضعیف کرد، چه چیزی آن‌ها را از نظر علمی رشد داد و چه چیز آن‌ها را از لحاظ علمی پایین آورد؟

فرزانه ادامه داد: روزی در دنیا حرف اول را در مسائل علمی دنیا، اسلام می‌زد امروز حرف اول را نمی‌زند و مشکل دارد، چه شد؟ یک روز اسلام و مسلمین سرنوشت را تعیین می‌کردند، امروز سرنوشت بسیاری از کشورهای اسلامی را دیگران تعیین می‌کنند. تاریخ می‌گوید چه چیز مسلمان را ذلیل و عزیز می‌کند.

امام جمعه موقت مشهد در ادامه گفت: در چند ماه اخیر از جمله کارهایی که استکبار انجام داد این بود که ناوهای هواپیمابر خود را به بحرین و خلیج فارس فرستاد، جنگنده‌های مدرن خود را به خلیج فارس ارسال کرد، رزمایش در خلیج فارس و قدرت نشان دادن را شروع کردند و کارهای دیگری نیز انجام دادند.

وی بیان کرد: خواستند مردم را بترسانند، مردم ایران را تروریست معرفی نموده و سپاه پاسداران را نیز تروریست معرفی کردند. محدودیت صنایع هسته‌ای و تحریم صنایع فلزی را انجام دادند، قصد داشتند فروش نفت ایران را به صفر برسانند، به مفلوک عربستان هم گفتند با سران مثل خودت و از خودت ضعیف‌تر بنشین و تصمیمی علیه ایران بگیر که موفق نشد، نخست وزیر اسرائیل شکست خورد. این کارها را کردند تا مردم خسته شوند، دست از انقلاب بردارند، مقاومت بشکند و زبان اعتراض جمعی بلند شود اما مردم ایستادند.

امام جمعه موقت مشهد با بیان اینکه آمریکا و استکبار عوض‌شدنی نیست، عنوان کرد: فلز استکبار فلز نجسی است. پاک شدنی نیست. کنترل شدنی هست اما پاک شدنی نیست. کسی فکر نکند که یک لحظه آمریکا می‌تواند صداقت به خرج دهد، چون نمی‌تواند و یک لحظه از خیانت و خدعه دست بر نمی‌دارد.

امام جمعه موقت بوشهر: غرق شدن یک نفر در ساحل به دلیل نبود امکانات جبران ناپذیر است

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر ضرورت ساماندهی ساحل دریا اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل گرم سال و استفاده مردم از ساحل دریا برای شنا، این حق مردم است که زیرساخت‌های امنیتی، فرهنگی و اجتماعی این موضوع تأمین شود.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شهر بوشهر ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: یگانه راه نجات انسان تقوا، ترک گناه و انجام واجبات است و یکی از مظاهر تقوا نیز محبت اهل بیت عصمت و طهارت می‌باشد.

وی با بیان اینکه حق تقوا این است که به دستورات خداوند متعال عمل شود، افزود: یکی از موانع در مسیر کسب تقوا غفلت است که موجب می‌شود انسان از تمام داشته‌هایی که خداوند برای او ترسیم کرده غافل بماند.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه در هفته آینده سالروز تخریب قبور ائمه بقیع به دست وهابیون سعودی را در پیش داریم، اظهار کرد: آن روز وهابیت خبیث به زعم خود نابودی اسلام و مظاهر اسلام را آغاز کرد و امروز هم از مواضع آنها می‌توان دریافت که با حمایت از آمریکا و خیانت به جبهه مقاومت و فلسطین به دنبال نابودی اسلام و مسلمین هستند.

جمالی تاکید کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود در سی و یکمین سالگرد رحلت امام عزیز بر راه مقاومت تاکید داشتند، آن مسیری که حضرت امام به ما آموختند و باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد و زنده ماندن انقلاب هم به زنده ماندن این راه بستگی دارد.

امام جمعه موقت بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت ساماندهی وضعیت ساحل دریا عنوان کرد: با توجه به آغاز فصل گرم سال و استفاده مردم از ساحل دریا برای شنا، این حق مردم است که زیرساخت‌های امنیتی، فرهنگی و اجتماعی آن تأمین شود.

جمالی تاکید کرد: غرق شدن یک نفر در ساحل به دلیل نبود امکاناتی مثل نجات غریق و یا یک پلاژ مناسب برای برادران و خواهران جبران ناپذیر است. باید از لحاظ جانی امنیت شهروندان تأمین شده و از بعد فرهنگی هم زیرساخت‌ها تأمین شود، چون نمی‌توان هر ساله این مسائل را تکرار کرد.

امام جمعه موقت ورامین: بن بست وهابیت و آل سعود در فتنه انگیزی علیه ایران

حجت‌الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین، ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی طی سخنانی اظهار کرد: از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس تشکر می‌کنیم، این راهپیمایی نه تنها در ایران بلکه بیش از ۱۰۰ کشور جهان برگزار و از این میراث گرانقدر به خوبی پاسداری شد.

وی با بیان باید بدانیم که امروز مسئله فلسطین و قدس مسئله جهانی است و تا آزادی قدس شریف ملت‌های مسلمان و آزاده در صحنه حضور خواهند داشت، گفت: ملت بزرگ و انقلابی ایران در روز جهانی قدس با فریادهای کوبنده مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا انزجار خود را برای بار دیگر از رژیم غاصب صهیونیستی و حمایت قاطع خویش را از ملت مظلوم فلسطین اعلام کردند که انشاالله این شعارها تا زمان نابودی صهیونیست فراموش نخواهد شد.

محمودی با اشاره به نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل بیان کرد: این مراسم با لطف الهی با شکوه هر چه تمام تر برگزار شد که در آن حضور باشکوه مردم بار دیگر نشان داد آنها پای آرمان‌های امام ایستاده‌اند و روح بلند امام همچنان بر سر ملت ایران سایه افکنده است.

امام جمعه ورامین با اشاره به یوم الله ۱۵ خرداد گفت: ۱۵ خرداد روز بزرگ و تاریخی در انقلاب اسلامی ایران است امسال پنجاه و ششمین سالگرد این حماسه بزرگ را گرامی داشتیم، در این حماسه نام ورامین با ۱۵ خرداد گره خورده است.

وی با بیان اینکه باید روحیه انقلابی مردم حفظ شود، افزود: مردم انقلابی در دفاع مقدس و فتنه ۸۸ و سایر صحنه‌ها نیز ثابت کردند همچنان به این ارزش‌ها پایبند هستند اما متأسفانه برخی درصدد هستند با حرکات ضد انقلابی، ضد دینی و شیوع جلوه‌های گناه آلود چهره این شهر را مخدوش سازند، مسئولان و مردم هوشیار باید باشند و اجازه ندهند برخی حرکات منافقانه وجه انقلابی و دینی این منطقه را خدشه‌دار کنند.

خطیب جمعه ورامین با اشاره به اینکه در آستانه ۸ شوال قرار داریم، اظهار کرد: ۸ شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع به دست وهابیت ملعون و پلید است، چرا که وهابیت این فرقه پست و دست پرورده انگلیس با عقاید انحرافی و تعصبات جاهلی خود طی یک قرن گذشته منشأ فتنه‌های مختلف در جهان بوده‌اند. نمونه آن حمله به قبور ائمه بقیع که با بهانه‌های واهی این آثار را تخریب کردند اما با مقاومت مردم مواجه شدند و در این راستا بسیاری از آنها غرق در خون شدند امابا مقاومت خود اجازه ندادند قبور تخریب شود امروز هم نقش وهابیت و رژیم آل سعود در فتنه‌های جهان کاملاً روشن است، امروز وهابیت و آل سعود در بسیاری از فتنه انگیزی های خود با بن‌بست جدی مواجه شده‌اند.

محمودی گفت با بیان اینکه دلارهای نفتی سعودی هم نتوانست پشت گرمی خوبی برای داعش در سوریه و عراق باشد، از طرفی دیگر پشت آل سعود با حمایت اربابان آمریکایی و اروپایی اش گرم است اما یمن با کمال قدرت و مظلومیت در مقابل آنها ایستاده است و پهپادها و موشک‌های یمن آرامش را از شکم پرستان آل‌سعود گرفته و ما امید داریم یمن بر آل سعود پیروز شود.

وی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: ایشان به چند نکته مهم توجه دارند اول بحث معامله قرن است که در این خصوص به سران بحرین و سعودی هشدار دادند که در چه باتلاقی افتاده‌اند و چه ضرری را خواهند دید چرا که مسئله معامله قرن که آمریکایی‌ها دنبال آن هستند معامله‌ای است که می‌خواهند برای همیشه پای فلسطین‌ها را از سرزمین خودشان قطع کنند و مقاومت آنها را بشکنند اما یقیناً این نقشه آمریکایی‌ها با شکست مواجه خواهد شد چرا که فلسطینی امروز و دیروز نیست و جبهه مقاومت اسلامی قدرتمندانه از هر زمان دیگری آماده مبارزه با صهیونیست‌ها است بنابراین آمریکا بداند معامله قرن شعار تبلیغاتی بیشتر نخواهد بود و ملت ایران و ملت‌های آزاده دنیا پاسخ این معامله را داده و خواهند داد.

امام جمعه اراک: وحدت کلمه بزرگترین سرمایه انقلاب است

امام جمعه اراک گفت: ایران اسلامی تسلیم زورگویی‌ها و قلدری‌های دشمنان نخواهد شد و با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.

آیت الله دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه اراک، اظهار کرد: امام راحل برای خدا و در راه خدا مجاهدت کرده و رنج‌های فراوان تحمل کردند و تبعید شدند و پس از ایشان نیز مقام معظم رهبری برای خدا فداکاری کرده و فداکاری خواهند کرد. مقام معظم رهبری نیز همانند امام‌خمینی (ره) همه توان خود را در راه اسلام و انقلاب گذاشته و خود را وقف انقلاب کردند.

وی افزود: همانگونه که مقام‌معظم رهبری در مقابل دسیسه دشمنان ایستادگی کرده و هوشیار بودند ما مردم و به ویژه جوانان باید قدردان این فداکاری‌ها باشیم و و قدر فرصت‌های طلایی زندگی را بدانیم. وحدت کلمه بزرگترین سرمایه انقلاب است و پیروی از خط مشی رهبر انقلاب اسلامی عزت شکوه و عظمت را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده است.

نجف آبادی افزود: کلام رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فصل الخطاب است و همه بویژه جوانان باید با همت مضاعف تلاش کنند تا بر مشکلات اقتصادی چیره شوند و نقشه‌های دشمنان و دست اجانب را از ایران اسلامی کوتاه کنند.

وی اظهار کرد: پاسخ ملت ایران به تحریم‌های ظالمانه آمریکا و بدعهدی فرجام، مقاومت و نه سازش است. ایران اسلامی تسلیم زورگویی‌ها و قلدری‌های دشمنان نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: در صورتی که ترامپ بخواهد با ما مذاکره کند باید ابتدا دست از تحریم‌های ظالمانه برداشته و بر عهد خود در برجام بماند و اعتماد ملت ما را جلب کند، در غیر این صورت ترامپ این خواب و آرزو را به گور خواهد برد. به گفته مقام معظم رهبری آمریکا قابل اعتماد نیست و حرف‌های ضد و نقیض می‌زند و ما عقل و شخصیت خود را با آنها گره نخواهیم زد.

آیت الله حسینی بوشهری: هزینه سازش و تسلیم بیشتر از مقاومت است

امام جمعه موقت قم گفت: برخی با عباراتی چون خستگی مردم از مقاومت و تسلیم برای رفع مشکلات، نسخه عقب نشینی برای ایران می‌پیچیند، در صورتی که طبق تجربه انقلاب هزینه سازش به مراتب بیشتر از مقاومت است.

آیت الله حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس قم برگزار شد، گفت: اجرای عدالت یک نوع سرمایه گذاری و همراه با بازگشت سرمایه برای مدیران جامعه است، در جامعه عدالت محور مردم انگیزه پیدا می‌کنند که در امور به یاری مدیران جامعه بشتابند، بنابراین هر هزینه‌ای که مسئولان برای اجرای عدالت اجتماعی انجام داده‌اند به آنان باز خواهد گشت.

وی ادامه داد: اجرای عدالت موجب آبادنی شهرها و روستاها و باعث ایجاد فضای دوستی و صمیمت در بین مردم است، چراکه مردم تبعیضی در بین خود احساس نمی‌کنند و در فضای عدالت محور همدلی و هم‌زبانی وجود دارد، در نتیجه‌ی اجرای عدالت اجتماعی، جایگاه و شأن حاکمان در جامعه بالا می‌رود.

حسینی با اشاره به اینکه اجرای عدالت در جامعه دستاوردهای سیاسی، اقتصادی و حقوقی دارد، عنوان کرد: اولین دستاورد سیاسی اجرای عدالت در جامعه ایجاد امنیت است، هم توده‌های مردم و هم مدیران و حاکمان جامعه عدالت محور احساس امنیت می‌کنند، طبق سخنان حضرت علی (ع) درباره فلسفه‌ی حکومت، در پرتو حکومت عادلانه می‌توانیم نشانه‌های دین‌داری را به مردم معرفی کنیم، در جامعه‌ای که عدالت در آن جاری است مردم به دین عشق می‌ورزند و بساط فساد تباهی برچیده می‌شود.‎‎

امام جمعه موقت قم گفت: اگر ما مقاومت نکنیم دشمن پیشروی می‌کند و هر چه بیشتر ایستادگی کنیم دشمن عقب نشینی خواهد کرد، برخی با عباراتی چون خستگی مردم از مقاومت و تسلیم برای رفع مشکلات، نسخه عقب نشینی برای ایران می‌پیچیند، درصورتی که طبق تجربه انقلاب هزینه‌ی سازش به مراتب بیشتر از مقاومت است.

وی ادامه داد: در بین همسایگان ما عده‌ای نفت، سرمایه، هویت و ایمان خود را داده‌اند و در نهایت "مدال گاو شیرده" را دریافت کرده‌اند، این نتیجه‌ی تسلیم در مقابل دشمن است، اما این مقاومت است که استقلال و عزت جامعه را حفظ می‌کند.

امام جمعه موقت اصفهان: آمریکا فهمید از موضع قدرت نمی‌تواند با ملت ایران سخن گوید

امام جمعه موقت اصفهان گفت: آمریکا راهش و لحن صحبت خود را با مردم ایران تغییر داد و امروز می‌گویند بدون هیچ پیش شرطی حاضر به مذاکره هستند، این صحبت‌ها نشان از قدرت مردم ایران است.

حجت الاسلام، سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان به آیاتی از قرآن اشاره و اظهار کرد: رمز موفقیت انسان در زندگی تقوا و صبر است، در مواقع بحرانی باید صبر و در برابر خداوند باید تقوا پیشه کرد، به خصوص در این ایام که دشمن توجه به خدا و صبر ما را مورد توجه خود قرار داده است و سعی می‌کند ما را از یاد خدا غافل کند.

وی ادامه داد: خداوند قادر به انجام هر کاری است، بنابراین نباید در قدرت خدا شک کرد. نباید اجازه داد شیطان شما را از قیامت غافل کند، همه ما روزی مجدداً زنده خواهیم شد و اعمال ما مورد حساب وکتاب قرار خواهد گرفت.

میردامادی تصریح کرد: یکی دیگر از تلاش‌های دشمن این است که مردم را از خدا جدا کند، یکی از نشانه‌های این موضوع، روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان بود که این موضوع محاربه با خدا است از طرفی دیگر دشمن تحمل و صبر مردم را به وسیله فشارهای اقتصادی مورد هدف قرار داده است.

وی در خصوص صحبت‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: آمریکا راهش و لحن صحبت خود را نسبت به مردم ایران تغییر داد و امروز می‌گویند بدون هیچ پیش شرطی حاضر به مذاکره هستند این صحبت‌ها نشان از قدرت مردم ایران است و آمریکا فهمید که نمی‌تواند از موضع زور و قدرت با مردم ایران برخورد کند.

امام جمعه بجنورد: حماسه آفرینی‌های ملت ایران، معامله قرن را به نابودی کشاند

امام جمعه بجنورد گفت: حضور حداکثری ملت ایران در صحنه، توطئه معامله قرن را به نابودی کشاند.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به اینکه حماسه آفرینی‌های مردم ایران در سال جاری بسیار دلپذیر و دشمن شکن بود، اضافه کرد: حضور مردم در روز عید فطر و راهپیمایی روز قدس برای دشمنان بسیار سنگین بود و به اهداف خود نرسیدند.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی اعتقاد داشتند که امام خمینی (ره) دارای دکترین مقاومت است و این مسئله برگرفته از ایمان و اعتقاد امام بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهار کرد: شناخت هدف، ایمان به هدف و استقامت در راه هدف از جمله موضوعاتی بود که موجب شد امام خمینی (ره) به این دکترین دست پیدا کنند.

یعقوبی دلیل به یاد ماندن امام خمینی (ره) بعد از گذشت ۴۰ سال را اینگونه بیان کرد: بندگی خدا، اخلاص در عمل، مظلوم نوازی و.... ویژگی‌های امام خمینی (ره) بوده است که موجب شد مردم بعد از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی همچنان به ایشان ارادت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی دوست داشتند مردم ایران هرچه زودتر یاد و خاطره امام خمینی (ره) را فراموش کنند، تصریح کرد: دشمنان این آرزو را با خود به گور می‌برند و خودشان نیز شاهد هستند که دوستداران به مکتب امام خمینی (ره) هرسال بیشتر نیز می‌شود.

امام جمعه بجنورد با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) عمر خود را وقف دین کردند، عنوان کرد: مسلمان بودن تنها به بیان نیست و باید همراه با عمل باشد تا مورد قبول خداوند قرار بگیرد.

به گفته وی یکی از بدترین آفت ها، آفت اخلاقیات و اعتقادات انسان است که اگر دچار آفت شود زندگی انسان را نابود می‌کند.

یعقوبی افزود: آفت شناسی باید در چند حوزه انجام شود که مهمترین آنها مسائل اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی است و در جامعه امروزی تهدید جدی برای انسان است و باید جدی گرفته شود.

امام جمعه اهواز: روند پرداخت خسارت به سیل زدگان خوزستان تسریع شود

امام جمعه اهواز گفت: مسئولان تلاش کنند تا در پساسیل که چالش‌های آن سخت‌تر از دوره سیل است، مشکلات مردم را کاهش دهند و نسبت به جبران خسارت‌های واردشده به مردم اقدام کنند.

 حجت‌الاسلام سیدعبدالنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه در اهواز ضمن تبریک عید سعید فطر اظهار کرد: با توجه به اینکه همچنان مساله سیل اولویت اول استان است، از مسئولان و مردم تقاضا دارم تا مردم سیل زده استان خوزستان را فراموش نکنند.

وی با تاکید بر سرعت بخشی در روند پرداخت خسارت‌های سیلاب در خوزستان، افزود: مسئولان تلاش کنند تا در پسا سیل که چالش‌های آن سخت‌تر از دوره سیل است، مشکلات مردم را کاهش دهند و نسبت به جبران خسارت‌های وارد شده به مردم اقدام کنند.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: مبلغ معیشتی که برای سیل زدگان در نظر گرفته شده هرچه سریع‌تر به آنها داده شود زیرا این مردم اکنون به این مبالغ نیاز دارند.

موسوی فرد ادامه داد: گفته می‌شود این مبلغ معیشتی به حساب برخی‌ها واریز شده اما امکان برداشت ندارند و این مساله با افرادی که به حسابشان چیزی واریز نشده تفاوتی ندارد و باید هرچه سریع‌تر این مبالغ معیشتی به حساب سیل زدگان واریز شود.

وی با اشاره به اهمیت کشت تابستانه کشاورزان آسیب دیده از سیلاب عنوان کرد: با توجه به اینکه اکنون زمان کشت تابستانه است، مسئولان باید شرایطی را فراهم کنند تا کشاورزانی که بر اثر سیلاب مزارع آنها آسیب دید نسبت به کشت تابستانه اقدام کنند.

امام جمعه اهواز ادامه داد: انهار کشاورزی نیازمند لایروبی هستند و باید بستری فراهم شود تا کشاورزان بتوانند نسبت به کشت تابستانه اقدام کنند و باید هرچه سریع‌تر به این مساله توجه شود زیرا کشاورزان سال گذشته بر اثر خشکسالی و امسال به دلیل سیلاب، اراضی کشاورزی خود را از دست داده‌اند.

امام جمعه اهواز با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر توجه به مسائل اقتصادی کشور عنوان کرد: هرچند که مساله فرهنگی و امنیتی مهم است، اما بر اساس تاکید مقام معظم رهبری اولویت اول مسئولان نظام و مردم، پرداختن به مساله اقتصاد است.

موسوی فرد ادامه داد: بهبود فضای کسب و کار، ارزش پولی ملی و رونق تولید نیازمند برنامه ریزی هستند و مسئولان باید به این مسائل که خواسته اساسی مقام معظم رهبری است توجه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت ویژه تأمین آب شرب مورد نیاز مردم گفت: آب شرب در بیش از ۳۰۰ نقطه کلانشهر اهواز با مشکل قطعی مواجه است و مسئولان باید برای حل این مشکل به صورت شبانه روزی تلاش و مساله را حل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان: دشمن با اقدامات خود نمی‌تواند خللی در اراده ایرانیان ایجاد کند

نماینده ولی‌فقیه در زنجان با بیان اینکه دشمنان فکر می‌کنند که می‌توانند با بیان شروط، ما را به پای میز مذاکره بکشانند، گفت: دشمنان سخت در اشتباه هستند و با اقدامات خود نمی‌توانند خللی در مسیر ملت همیشه در صحنه ایران ایجاد کنند.

 آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، اظهار کرد: ملت ایران همیشه و در همه حال پایبند گفتمان امام و حامی انقلاب هستند و باید با همبستگی ملی و وحدت در کنار هم، برای ساختن ایرانی آباد و آزاد و پیشرفته تلاش کنیم.

وی به زنده بودن گفتمان امام اشاره کرد و گفت: گفتمان امام که همان مقاومت در مقابل استکبار جهانی است زنده است و دشمن به خاطر زنده بودن این گفتمان، نتوانسته است به اهداف خود برسد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان همچنین به حضور مردم در مراسم سالروز ارتحال امام اشاره کرد و افزود: حضور مردم از نقاط مختلف نشان داد که امام جایگاه والایی در بین مردم دارد و هنوز گفتمان امام در بین مردم زنده است.

آیت‌الله خاتمی به برگزاری باشکوه نماز عید سعید فطر در استان نیز اشاره کرد و یادآورشد: بنده از ابتدا هم اعتقاد داشتم که نباید نمازهای اعیاد در یک نقطه برگزار شود و خوشبختانه امسال شکوه خاصی را در نمازهای عید فطر شاهد بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه راهپیمایی روز قدس امسال در بیش از ۱۰۰ کشور جهان برگزار شد، ادامه داد: دشمنان خواب آشفته‌ای را برای سرزمین قدس دیده بودند که به حمد الهی تعبیر نشد.

امام‌جمعه موقت قزوین: دشمن از غیرت مردم ایران می‌ترسد

امام‌جمعه موقت قزوین گفت: نتانیاهو در مصاحبه‌های اخیر خود ایران را کشوری بسیار قدرتمند خوانده است؛ این امر نشان می‌دهد امروز دشمن از ترس غیرت این مردم همچون فردی مارگزیده به خود می‌پیچد.

حجت‌الاسلام علی قابل در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، با اشاره به اهمیت امربه‌معروف و نهی از منکر تصریح کرد: اگر در جامعه‌ای امربه‌معروف و نهی از منکر کمرنگ شود، آنگاه اشرار بر مردم جامعه مسلط خواهند شد.

وی به روزه عذاب وجدان روزه‌خواران در قیامت اشاره کرد و افزود: باید با مطالعه و تفکر در تعالیم اسلامی، تمرین و ممارست بر ترک عادت‌های زشت، انس گرفتن با قرآن کریم، شرکت در جلسات درس علما و بستن راه‌های نفوذ شیطان، ایمان خود را قوی کنیم.

امام‌جمعه موقت قزوین با بیان اهمیت انفاق، گفت: مردم ما با اینکه امروز در تنگناهای اقتصادی قرار داشته و با گرانی افسارگسیخته دست‌وپنجه نرم می‌کنند اما به کمک مردم سیل‌زده شتافته و در راه خداوند متعال اموال خود را انفاق کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ترس دشمن از جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و خاطرنشان کرد: نتانیاهو در مصاحبه‌های اخیر خود ایران را کشوری بسیار قدرتمند خوانده است؛ این امر نشان می‌دهد امروز دشمن از ترس غیرت این مردم همچون فردی مارگزیده به خود می‌پیچد.

قابل عنوان کرد: دشمنان باید بدانند ما نه زیر بار ظلم می‌رویم و نه به کسی ظلم می‌کنیم و این سیره و روش امام راحل و مقام معظم رهبری است.

امام‌جمعه موقت قزوین در پایان گفت: ترامپ هم فردی بوقلمون صفت است و هر روز یک حرفی را می‌زند و در گفتار خود ثباتی ندارد.

امام جمعه زاهدان: بیانیه گام دوم انقلاب، منشور انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: بیانیه گام دوم انقلاب، منشور انقلاب اسلامی است و باید در زمینه‌های گوناگون تبیین شود.

حجت‌الاسلام مصطفی محامی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در زاهدان، افزود: طی ۴۰ سال حیات انقلاب اسلامی، خدمات بسیاری صورت گرفته که تبیین این افتخارات، موفقیت‌ها و خدمات از دیگر وظایف ائمه جمعه با توجه به این بیانیه است.

وی در ادامه اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبری انقلاب صادر شده ۴ محور دارد که آنها را باید مدنظر قرار دهیم.

محامی بیان کرد: برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید فرهنگیان، هنرمندان رسانه‌ها، مسؤولان و تمامی اقشار مردم تلاش کنیم.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: اکنون ایران اسلامی کشوری مستقل و دارای ملتی با اندیشه و تفکر اسلامی است که خودشان برای خودشان تصمیم می‌گیرند.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی در صورتی رخ داد که جهان بین دو ابر قدرت شرق و غرب بودند و هر دولتی باید زیر چتر این دو ابر قدر باشد اما ایران اسلامی با شعار نه شرقی و نه غربی مستکبران جهان را مأیوس کرد.

امام جمعه زاهدان گفت: پس از پیروزی انقلاب دشمنان برای ناکارآمد جلوه دادن انقلاب از هیچ دسیسه‌ای دریغ نکردند و دشمنی آنان همواره ادامه دارد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: آثار و برکات انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را باید برای آحاد مردم تشریح کنیم.

محامی افزود: نباید از فرصت‌ها غافل شد چون فرصت پیش روی ما بسیار کم است و در اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب تنها نباید به دنبال تفسیر آن بود بلکه باید قدم‌های اجرایی را از هم اکنون برداشت.

امام جمعه رشت: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با قدرت شروع به کار کرده است

امام جمعه رشت نیروهای مردمی گیلان را پای کار مقابله با فاسدان دانست و اظهار کرد: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان با قدرت شروع به کار کرده و دیگر دوران جولان هنجارشکنان و تخریب چهره گیلان به پایان رسیده است.

آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به پایان یک ماه روزه‌داری مردم مؤمن و کسب فیوضات معنوی، اظهار کرد: جوانان و نوجوانان این مرز و بوم مایه افتخار و مباهات هستند، زیرا با وجود گرمی هوا و تقارن ماه رمضان با ایام امتحانات نسبت به روزه‌داری اهتمام ورزیدند که نشان دهنده رشد دینی و معنوی این نسل است.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای دور کردن نسل جوان از سبک زندگی اسلامی و قرآنی و کشاندن آنان به فرهنگ فاسد و مبتذل غربی، یادآور شد: از دولتمردان و متولیان فرهنگی جامعه می‌خواهیم نسبت به توطئه‌های دشمنان در حوزه سبک زندگی غفلت نکنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان امر به معروف و نهی از منکر را راهکار جلوگیری از تاخت و تاز فساد و ناهنجاری در جامعه اسلامی دانست و عنوان کرد: مردم ما با احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اجازه نخواهند داد بی‌بندوبارها فرهنگ این کشور را از بین ببرند.

امام جمعه رشت با اشاره به سابقه فرهنگی و مذهبی استان گیلان، گفت: گیلانیان به ولایتمداری شهره هستند، اما امروز بی‌بندوبارها و هنجارشکنان برای فساد و ولنگاری و عیاشی به سمت استان ما می‌آیند و زندگی را برای مردم مؤمن گیلان سخت کرده‌اند؛ به‌گونه‌ای که حتی بانوان محجبه امنیت ندارد.

وی دستگاه قضا، نیروی انتظامی، سپاه قدس، ستاد احیای امر به معروف و نهی ار منکر و نیروهای مردمی گیلان را پای کار مقابله با فاسدان دانست و اضافه کرد: دیگر دوران جولان هنجارشکنان و تخریب چهره گیلان به پایان رسیده است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان با قدرت و قوت شروع به کار کرده است، افزود: ستاد احیا در تمام شهرستان‌ها فعال و شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان: عوامل بروز مشکلات اقتصادی ریشه یابی شوند

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: عوامل بروز مشکلات اقتصادی ریشه یابی شوند.

آیت‎الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‎آباد با بیان اینکه رفاه و پیشرفت اقتصادی، اساس تمدن اسلامی است، اظهار کرد: اگر در جامعه اسلامی، مشکلات اقتصادی گریبا‎نگیر مردم باشد، تمدن اسلامی معنایی ندارد.

وی با اشاره به اینکه در چنین شرایطی باید عوامل بروز مشکلات اقتصادی را ریشه یابی کرد، افزود: اجرای عدالت و دعوا با ظلم و تبعیض، اراده خداوند متعال مبنی بر برکت یافتن رزق و روزی مردم و نزولات و برکات آسمانی و زمینی در سایه ایمان و تقوا مهمترین عوامل پیشرفت اقتصادی تمدن ساز هستند.

میرعمادی تصریح کرد: با وجود این عوامل اگر در جامعه اسلامی شاهد پیشرفت و رونق اقتصادی نباشیم، بدون شک ضعف مدیریتی مهمترین عامل بروز و ظهور مشکلات اقتصادی است.

امام جمعه خرم‎آباد بیان کرد: گرانی‌های موجود و فشارهای اقتصادی ناشی از آن نتیجه بی برنامگی اقتصادی و تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی گریبانگیر جامعه، برنامه‌ریزی های کارشناسی شده است.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی را مرهون کوشش و همدلی مردم عنوان کرد و افزود: همان گونه که مردم در کوران مشکلات مختلف یار و یاور حکومت و دولت بوده‌اند، همدلی و همراهی آنان در حوزه اقتصادی نیز می‌تواند گره گشای مشکلات این حوزه باشد.

امام جمعه کرج: ترامپ می‌تواند آخرین رئیس جمهور آمریکا باشد

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی امام جمعه کرج در خطبه‌های نماز جمعه ۱۷ خردادماه این شهرستان، از قرار گرفتن آل‌سعود در کنار فرقه وهابی و رشد آن در سال‌های اخیر گفت و خاطرنشان کرد: رژیم آل سعود با پشتیبانی از گروه‌های تکفیری چهره اسلام را مخدوش کرده است.

حسینی همدانی افزود: مسلمان‌کشی آنان در یمن و دیگر جنایات آنان به دین لطمه زده است، امروز عربستان به نیابت از نظام سلطه در منطقه جنگ نیابتی راه می‌اندازد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز به حضور داعش در افغانستان اشاره و اعلام کرد: این حضور که با حمایت آمریکا صورت گرفته برای چین، روسیه و ایران دردسر درست خواهد کرد.

امام جمعه کرج در ادامه خاطرنشان کرد: ما امروز در وسط میدان جنگ اراده‌ها قرار گرفته‌ایم، دشمن سعی در از بین بردن اراده ما دارد ولی ما از ابتدای انقلاب تاکنون درگیر جنگ‌های مختلف بوده‌ایم و توانسته‌ایم از این میادین پیروز خارج شویم.

حسینی همدانی افزود: گفتمان مقاومت در جنگ اراده‌ها معنی پیدا می‌کند بنابراین ما باید به توانایی خود ایمان داشته باشیم اگرچه عده‌ای واداده در داخل توانایی ما را زیر سوال می‌برند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: نظریه مقاومت باعث سردرگمی دولتمردان آمریکایی شده است، برخی افول و حتی فروپاشی قدرت آمریکا را مطرح می‌کنند، فروپاشی آنقدر نزدیک است که ترامپ می‌تواند آخرین رئیس جمهور آمریکا باشد.

حسینی همدانی اضافه کرد: دشمنان برای ناامیدی ملت ایران اراده کرده و تلاش می‌کند تمدن اسلامی شکل نگیرد، می‌خواهند جلوی پیشرفت ایران را بگیرند و در این راستا قصد دارند تفکر انقلابی را میان جوانان ما کمرنگ کنند و با جنگ نرم و شبیخون فرهنگی سعی در به هم ریختن ساختار نظم اسلامی دارند.

امام جمعه ارومیه: تنها راه پیروزی در برابر جنگ اقتصادی دشمن مقاومت است

امام جمعه ارومیه گفت: صبر و استقامت رمز پیروزی ملت‌های مسلمان است.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی امام خمینی برگزار شد، اظهار کرد: تنها راه پیروزی و گذشت از بحران صبر، استقامت و مقاومت امت اسلامی است.

وی تصریح کرد: تنها راه پیروزی ایران در جنگ اقتصادی دشمن، مقاومت و لازمه این کار اعتقاد به راه و هدف است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به گذشت ۳۰ سال از رهبری آیت الله خامنه ای، خاطرنشان کرد: رهبری ایشان بر ملت ایران یک نعمت الهی بوده و یک ذخیره الهی هستند چرا که در جهان رهبری به درایت، اقتدار، صلابت ایشان وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از اهالی استان جهت رعایت حال و تعامل زیبا با گردشگران دعوت کرد.

نماینده ولی فقیه در اردبیل: امریکا به یک "خنده‌بازار" بین المللی تبدیل شده است

 آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با بیان اینکه آمریکا به کشورهای مختلفی متوسل شده تا واسطه مذاکره بین ایران و آمریکا باشند، گفت: آنها به ژاپن، عراق، عمان، پاکستان، کویت، آلمان و سوئیس متوسل شده‌اند اما در نهایت هیچ تماسی از سوی ایران در ارتباط با گفت‌و گوهای رو در رو دریافت نکرده‌اند.

وی افزود: آمریکا راه مذاکره را هم بلد نیست به طوری که می‌توانند با لغو تمامی تحریم‌ها چهره منطقی برای مذاکره نشان دهند اما در کنار پیشنهاد این موضوع می‌گویند فشار حداکثری را هم ادامه خواهیم داد.

عاملی با بیان اینکه ترامپ یک شخصیت عجول و بی تحمل است، تصریح کرد: او تحمل طولانی شدن فشار حداکثری به ایران را ندارد و تحمل او به این بازی بسیار کم شده است. او هر بار فشار می‌آورد منتظر می‌نشیند اما آرامش و اقتدار ایران باعث می‌شود که خودش مجبور به عقب نشینی شود. عقب نشینی‌های او که در تعارض با روش وزیر خارجه آمریکا است به تعبیر یک دموکرات آمریکایی، آمریکا را به یک خنده بازار بین المللی تبدیل کرده است.

امام جمعه موقت تبریز: اروپا نیز همانند آمریکا به دنبال منافع خود است

امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه اروپا نیز همانند آمریکا به دنبال منافع خود است، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز به هنگام خروج آمریکا از برجام اعلام کردند که به اروپایی‌ها اعتماد ندارند.

حجت‌الاسلام مهدی عالی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اقدامات مقامات آمریکایی در چند هفته اخیر برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: مبادا فریب سخنان دشمنان را بخوریم؛ چرا که به دلیل پیش رو بودن انتخاباتشان، می‌خواهند در آن پیروز شوند و به دنبال برگ برنده هستند.

وی با اشاره به بیانات وزیر امور خارجه آمریکا در یک مصاحبه بیان کرد: او مذاکره با ایران را مشروط به ۱۲ شرط دانسته بود، اما با مشاهده بی‌تفاوتی ایران، اعلام کرد که ما هیچ شرطی نداریم.

امام جمعه موقت تبریز اضافه کرد: در حال حاضر نیز آخرین حربه رئیس جمهور آمریکا، نخست وزیر ژاپن است، روش آمریکا فشار آوردن بوده و مذاکره برای آن‌ها یک ابزار است.

عالی تاکید کرد: این بار با دید معنوی و الهی به فرمایش رهبر معظم انقلاب نگاه کنیم؛ چراکه هر جا حرکتی الهی داشتیم، موفق شدیم و اگر انسان در مسیر توحیدی حرکت نکند، خسران‌زده است.

وی با تاکید بر اینکه تنها راه استقامت و مقاومت است، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی همه اعم از رئیس جمهور، وکیل، وزیر و اقشار مردم باید به فرامین و دستورات رهبر معظم انقلاب عمل کنند.

امام جمعه یزد: پیشرفت کشور مستلزم تربیت نیروی متعهد و متخصص است

امام جمعه یزد با بیان این‌که در ایران اسلامی برای رفع چالش‌های اقتصادی بن‌بست نداریم، گفت: رشد و توسعه کشور به تربیت نیروهای انسانی متعهد و متخصص در تراز انقلاب اسلامی نیاز دارد.

آیت الله «محمدرضا ناصری‌یزدی» در خطبه‌های این هفته ۱۷ خردادماه نماز جمعه یزد با بیان این‌که امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دو فریضه واجب الهی از جمله مهمترین عوامل اجرایی و آموزشی در جامعه اسلامی است، اظهار کرد: نهادینه شدن این دو فریضه الهی مسیر توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را هموار می‌سازد.

ناصری‌یزدی در ادامه با اشاره به نقش امام راحل در ایجاد انقلاب اسلامی تصریح کرد: مقاومت و ایستادگی امام خمینی (ره) در برابر مستکبران از جمله ویژگی‌های ایشان در پایه‌گذاری این نظام الهی بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان این‌که دکترین مقاومت امام خمینی (ره) برای پیاده‌سازی ارزش‌های انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون شاهرگ استکبار جهانی را هدف قرار داده است، خاطرنشان کرد: امروز استکبار سعی دارد با طرح و اجرای توطئه‌های شوم مانع پیشرفت انقلاب در حوزه‌های مختلف شود.

وی با اشاره به این‌که متأسفانه برخی سود مدیریت‌ها، ریاست طلبی‌ها و حزب بازی‌ها انقلاب اسلامی ایران را از پیشرفت شایسته و آن طور که باید و شاید بازداشته است، بیان کرد: علی‌رغم تمام دشمنی‌ها علیه ارزشهای انقلابی، نظام اسلامی ایران دستاوردهای خوبی در حوزه‌های علمی، نظامی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به دست آورده است.

امام جمعه یزد ایستادگی و مقابله ملت را از جمله مهمترین دلایل دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: امروز به واسطه مقاومت ملت ایران دشمنان اعتراف می‌کنند که در برابر ایمان و ایستادگی ایرانی‌ها شکست خوردند.

 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین