کد خبر: ۵۹۴۰۰۳
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
تعداد نظرات: ۹ نظر
ماجرای خودروی مشکوکی که روز حادثه وارد خانه نجفی شد چه بود؟
۱۳ روز از حادثه قتل میترا استاد گذشته و هنوز یک خط مشخص ندارد و شایعات و جزئیات جدیدی از آن بیرون می‌آید. از ردپای دختر نجفی در قتل گرفته تا روایت جدید ساکنان از ماشین مشکوکی که روز حادثه وارد ساختمان شده و تا لحظه خروج جسد میترا استاد با هماهنگی راننده نجفی در مجتمع بوده است.
آفتاب‌‌نیوز :

ماجرای قتل محمدعلی نجفی آنقدر پیچیدگی دارد که هنوز یک روایت مشخص از دل آن بیرون نیامده اما به‌سرعت کیفرخواست صادر شده و می‌تواند یک رکوردشکنی برای قوه‌قضاییه به‌حساب بیاید!

روایت پر از ابهامی که بعد از ۱۳ روز یک خط مشخص ندارد و شایعات و جزئیات جدیدی از آن بیرون می‌آید. از ردپای دختر نجفی در قتل گرفته تا روایت جدید ساکنان از ماشین مشکوکی که روز حادثه وارد ساختمان شده و تا لحظه خروج جسد میترا استاد با هماهنگی راننده نجفی در مجتمع بوده است. قطعا بیرون‌آمدن این جزئیات بدون تایید یک مقام رسمی نشان‌دهنده این است که تحقیقات هنوز کامل نشده و صدور کیفرخواست یک اقدام کاملا عجولانه است.

سایت «خبرآنلاین» در گزارش میدانی دیگری از محل سکونت محمدعلی نجفی و میترا استاد به جزئیات جدیدی از این ماجرا رسیده که بر پایه روایت‌های ساکنین است که طبعا نه می‌توان آنها را تایید و نه رد کرد. ابهاماتی که نیازمند تحقیقات مراجع قضایی است تا صحت و سقم آن تایید شود. روایت‌هایی که می‌تواند پرونده را وارد مرحله جدیدی کند و این پرسش را تقویت کند که چرا کیفرخواست پرونده به این مهمی و پر از ابهام ۵ روزه صادر شد؟

۱۳ روز پس از حادثه

۱۳ روز از حادثه گذشته و برج آرمیتا به آرامش خودش بازگشته است؛ نه خبری از ماشین‌های پلیس است نه خبرنگارانی که منتظرند تا در لابی ساختمان باز شود، نه همسایه‌هایی که می‌خواهند دیده‌ها و شنیده‌هایشان را روایت کنند. در این ۱۲ روز اما پررنگ‌ترین شایعه‌ای که بیرون آمد، مباشر بودن نجفی و قتل به دست دخترش بود. شایعه‌ای که ساکنین ساختمان آن را تا حدودی رد می‌کنند. یکی از ساکنین ساختمان می‌گوید: «من نه دختر نجفی را دیده‌ام نه می‌شناسم اما ممکن است با ماشین راننده آقای نجفی رفت‌وآمد کرده باشد و ما او را ندیده باشیم، چون شیشه‌های ماشین راننده دودی است و از بیرون چیزی مشخص نیست.»

آن‌طور که همسایه‌ها می‌گویند ماشین راننده آقای نجفی یک پژو ۴۰۵ نقره‌ای بوده که اکثر اوقات نجفی با آن رفت‌وآمد می‌کرده است. «بعید می‌دانم روز حادثه کسی به جز آقای نجفی داخل ساختمان بوده باشد، چون دختر ایشان بعد از حادثه و زمانی که ماشین‌های پلیس آمده بودند به ساختمان آمد. یک خانم دیگر هم آمده بود که می‌گفت خواهر آقای نجفی است و وارد ساختمان شد.» نکته مهم این است که راننده آقای نجفی زمان حادثه در محل ساختمان نبوده و حدودا ساعت ۱۱ آمده است. خودروی خود نجفی هم همچنان در پارکینگ مجتمع است و جابه‌جا نشده.

رد پای یک سرنشین ناشناس در خانه نجفی

آن‌طور که جمعی از ساکنین می‌گویند ماشین راننده آقای نجفی حدود ساعت ۱۱ صبح وارد پارکینگ شده و پشت سرش یک هیوندای سفید با سرنشین آقا هم آمده و اعلام کرده که ماشین پشتی با من است و اجازه ورود گرفته. بعد از این دو ماشین هم آژانس وارد پارکینگ شده که پسر میترا استاد را بعد از امتحان به خانه رسانده بوده و در پارکینگ منتظر مانده تا پسرش بالا برود و پول بیاورد تا کرایه ماشین را حساب کند. «هر واحد دو جای پارک دارد و آژانس هم به‌عنوان ماشین سوم مدت زیادی داخل پارکینگ بوده و بیرون نمی‌آمده. بعد از جویا شدن علت فهمیده‌اند که قرار بوده پسرش برود بالا و کرایه ماشین را بیاورد تا حساب کند. حدودا یک‌ساعت آژانس منتظر می‌ماند و اعلام می‌کند که کرایه من را حساب نکردند و می‌رود.»

آن‌طور که همسایه‌ها می‌گویند پسر میترا استاد ساعت ۹ برای رفتن به مدرسه از خانه خارج شده و با همان آژانس ساعت ۱۱ به خانه بازگشته است. همزمان با ورود راننده آقای نجفی و سرنشین هیوندا. طبق شنیده‌ها هم فقط دوربین‌های لابی ساختمان چک شده و دوربین‌های پارکینگ و رفت‌وآمدها از آنجا چک نشده است. هرچند ممکن است آن سرنشین ناشناس از نزدیکان میترا استاد بوده باشد اما چرا راننده نجفی اعلام کرده که این ماشین با من هماهنگ شده و اجازه ورود بدهید؟

چاقو در دست پسر میترا استاد

یکی از خدماتی‌های ساختمان می‌گوید: «بعد از اینکه آژانس رفت یک‌دفعه دیدم که پسر خانم میترا استاد با چاقویی در دستش آمده و می‌گوید می‌خواهم پدرم را بکشم. حال به‌شدت بدی داشت و دهانش کف کرده بود و کاملا در شوک بود. دائما می‌گفت مادرم را کشتند و می‌خواهم پدرم(نجفی) را بکشم. ما هم با کمک بقیه چاقو را از او گرفتیم.» آن‌طور که به‌نظر می‌رسد نجفی بعد از قتل در خانه بوده و راننده و پسرش و آن آقا که مشخص نیست چه کسی بوده، وارد ساختمان شده‌اند و نجفی بعد از واکنش پسر میترا استاد از لابی ساختمان فرار کرده است. پسر استاد هم فکر کرده که نجفی از داخل پارکینگ خارج می‌شود اما نجفی از لابی خارج شده بوده.

هیچ‌کس جز نجفی، میترا استاد و پسرش کلید نداشتند

کنار مجتمع مسکونی آرمیتا، یک مجتمع اداری است که مدیر ساختمان هم آنجاست. طبق پیگیری‌های خبرنگار «خبرآنلاین»، مدیر ساختمان در مجتمع اداری نبود و تلاش برای ارتباط گرفتن با او به نتیجه‌ای نرسیده است. با این حال یکی از افراد مشغول به کار در این مجتمع می‌گوید: «اختلاف آقای نجفی و میترا استاد حتی در همین یک‌ماهی که اینجا بودند هم مشخص بود. ما که زیاد نمی‌دیدمشان اما همه می‌دانستند که آقای نجفی اصولا به اینجا نمی‌آید و میترا استاد و پسرش تنها زندگی می‌کنند.» خانه‌ای ۱۷۰ متری که به گفته ساکنانش متری ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان است. «ضمن اینکه اگر کسی هم وارد خانه‌شان شده باشد حتما باید با حضور یکی از این سه نفر بوده باشد؛ چون کسی به جز این سه نفر کلید واحد آپارتمان را ندارند.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
0
4
امتحان بزرگ آقای رئیسی در قوه قضائیه
پاسخ ها
, حامد
| United Arab Emirates |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
قتل انجام شده قاتل باید قصاص بشه. عدالت برای همه
منفعل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
0
2
لابد از نظر اقایان هیچ ابهامی وجود ندارد که کیفر خواست را صادر کرده اند .
احسان ایمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
0
6
این کشور دیگه هیچ مشکلی به غیر از نجفی نداره
بابا به داد مردم برسید،اگر دروغ نمیگید جلوی اختلاسگر را بگیرید اقتصاد مملکت را درست کنید،چند تا اختلاسگر را بکشید بالای دار تا عبرت بشه برای دیگران.

گیر دادن به نجفی و میترا
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
0
6
بیچاره پسر میترا . تا پایان عمرش اون روز پر از غم را فراموش نخواهد کرد. ...... پول و جاه و مقام.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
بمیرم برای معصومیت این بچه بی‌گناه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
1
6
اگر قانون اساسی دقیقا اجرا میشد سرآمد همه کشورها میشدیم ...
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
1
4
خانم استاد چرا قصد مصاحبه داشته چرا باید مسایل خانوادگی به مطبوعات بکشد
جای شک دارد
کوروش
|
Canada
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
0
1
با سلام زمانی در سال 1554 در پادکان سرپل ذهاب(قلعه شاهین ) افسر وظیفه بودم ودر دربیرستان دهقان شبانه تدریس میکردم عین همین صحنه آقای نجفی وپسر را مشاهد کردم یک محصل خانم داشتم که همیشه با یک پسر حدود 13 سال در محوطه دبیرستان ظاهر میشد این خانم محصل خیلی جوان بود من فکر میکردم برادرش هست تا اینکه یک روز شوهر زن که فاصله سن آنها مانند آقای نجفی ومیترا بود که چون آقا استوار بود ودپیلم گرفته بود درچه ستوان سومی گرفته بود زنش را طلاق داد بودو آن پسر از زن اولش بود با دختر که خیلی جوان بود ازدواج کرد بود بعدا در مجتمع مسکونی ارتباط این خانم جوان با چند افسر مادامیکه شوهرش نگهبان بود باعث درگیری ورفتن زندان چند افسر وزن شد بود بله همیشه در جامعه ایران این مشگلات زن چوان با مرد بزرگتر از خودش باعث علت این نوع حوادث هست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x