کد خبر: ۵۹۵۰۶۹
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۵
معاون فرهنگی وزیر علوم از فرصت ۵ روزه به معترضان نتایج انتخابات نشریات دانشجویی خبر داد و گفت: نتایج اعتراضات بعد از ۵ روز در وزارت علوم بررسی خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

غلامرضا غفاری ضمن بیان این مطلب در تشریح جزئیات برگزاری انتخابات نشریات دانشجویی و طرح برخی ادعاها در خصوص تخلفات در روند برگزاری این انتخابات اظهار کرد: ما بر اساس گزارش هیئت اجرایی و نظارت بر انتخابات موظف بودیم به لحاظ قانونی اطلاع رسانی در خصوص برگزاری این انتخابات داشته باشیم و این اطلاع رسانی نیز ابتدا مربوط به انتخابات مرحله اول بود که در این انتخابات یک نفر که بیشترین رأی از آن خود کرده بود، برگزیده شد اما رأی نفرات دوم و سوم به دلیل مساوی بودن مجدداً در مرحله دوم برگزار شد.

وی در ادامه تصریح کرد: گزارش نتایج انتخابات نفرات اول و دوم انتخابات نشریات دانشجویی نیز اعلام و نتیجه بررسی‌ها توسط وزارت علوم اطلاع رسانی شده است، بنابراین کسانی که به شیوه و نتایج انتخابات اعتراض داشته باشند بر اساس قانون تا ۵ روز آینده فرصت دارند اعتراض خود را اعلام کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

معاون فرهنگی وزیر علوم همچنین خاطر نشان کرد: معترضان به نتایج انتخابات نشریات دانشجویی از طریق دبیرخانه نشریات وزارت علوم نظرات خود را بیان کنند و ما نتایج را بعد از دریافت گزارش و اعتراضات اوایل هفته آینده مورد بررسی قرار می‌دهیم.

غفاری تاکید کرد: نتایج اعتراضات دانشجویان به انتخابات نشریات دانشجویی در وزارت علوم بررسی خواهد شد اگر تخلفی مطرح شده باشد حتماً تصمیم جدیدی را اعمال خواهیم کرد در واقع تصمیم گیری مجدد در این زمینه بعد از بررسی نتایج اعتراضات صورت می‌گیرد.

وی همچنین با بیان اینکه شیوه نامه نظارت بر نشریات دانشجویی در حال بازنگری می‌باشد، گفت: بخش عظیمی از این شیوه نامه بازنگری انجام شده است بخش باقی مانده نیز در دور جدید بعد از اعلام نتایج انتخابات مجدداً مورد بررسی قرار می‌گیرد بر این اساس انتخابات نشریات دانشجویی امسال بر اساس شیوه نامه قبلی برگزار شده است.

پیش از این نسترن غنمی عضو بازرس کمیته اجرایی هفدهمین انتخابات شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت علوم با ارائه توضیحاتی مدعی شده بود برگزاری این انتخابات با تخلفاتی همراه بوده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین