کد خبر: ۵۹۵۹۴۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱

پیمانکار پالایشگاه آبادان ۱۰۰ کارگر را اخراج کرد

پیمانکار واحد آب و برق، بخار و تعمیرات پالایشگاه آبادان بعد از اعتراض کارکنان این واحد برای دریافت مطالبات پایه سنوات خود ۱۰۰ نفر از آنها را اخراج کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

این کارگران روز شنبه با تجمع مقابل درب ورودی پالایشگاه آبادان خواستار برطرف شدن مشکل خود و بازگشت به کار شدند.

یکی از این کارگران معترض گفت: شرکت سنا اندیشه پیمانکار واحد آب و برق، بخار وتعمیرات پالایشگاه آبادان به بهانه‌های مختلف قانون کار را اجرا نمی‌کند و قانون مصوب شورای عالی کار در خصوص پایه سنوات کارگران را زیرپای می‌گذارد.

پیمانکار پالایشگاه آبادان ۱۰۰ کارگر را اخراج کرد

وی افزود: این شرکت به کارگران خود اعلام کرده هر کارگری که قرارداد جدید را که برخی از قانون و مقررات کار در آن لحاظ نشده امضا نکند از کار بیکار و از شرکت اخراج است.

این کارگر پیمانکار پالایشگاه آبادان گفت: اکثر کارگران واحد آب و برق، بخارو تعمیرات پالایشگاه دارای بیش از ۱۰ سال سابقه کار هستند و نادیده گرفتن حق و حقوق آنها در این وضعیت نادر ست است.

این کارگران معترض اظهار داشتند مشکل خود را با امام جمعه، فرماندار، نمایندگان آبادان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان منطقه آزاد اروند در میان گذاشته و آنها قوق دادند که پیگیر مشکل کارگران باشند.

مدیر روابط عمومی و امور بین المللی شرکت پالایش نفت آبادان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: کارگران معترض مذکور زیر مجموعه شرکت پیمانگاری سنا اندیشه هستند و به صورت مستقیم زیر نظر پالایشگاه آبادان نیستند.

سیدعلی نوربخش افزود: مشکل کارگران از سوی مدیر عامل در حال پیگیری است.

حراست پالایشگاه آبادان کارگران اخراجی را به داخل پالایشگاه هدایت کرد ولی انها اجاره حضور در محل کار خود نیافتند.

پالایشگاه نفت آبادان هم اکنون بیش از ۲۵ درصد از محصولات مورد نیاز کشور را تامین می‌کند.

این پالایشگاه فرآورده‌های گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال های نفتی، گوگرد، نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام) را تولید می‌کند.

پالایشگاه آبادان به وسیله خطوط لوله به چندین میدان نفتی و بندر ماهشهر متصل شده است، خط لوله‌ای نیز از آبادان به سمت تهران کشیده شده که در طول مرزهای شمالی کشور از مشهد تا تبریز امتداد دارد

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
0
0
من معلم بودم از آموزش و پرورش اخراج شدم میگن پول نداریم حقوق بدیم.....
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین