کد خبر: ۵۹۸۵۶۱
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
دهیار روستای تیتران دن شهرستان نیکشهر گفت: یک پسر بچه ۶ ساله به علت نیش زنبور قرمز در روستای چیل بن واقع در منطقه گرگان نیکشهر جان خود را از دست داد.
آفتاب‌‌نیوز :

سلیم بلوچی دهیار روستای تیتران دن شهرستان نیکشهر اظهار کرد: یک پسر بچه ۶ ساله به علت نیش زنبور قرمز در روستای چیل بن واقع در منطقه گرگان نیکشهر جان خود را از دست داد.

وی افزود: شب گذشته پس از نیش زنبور مصدوم بلافاصله به مرکز بهداشتی درمانی مهبان منتقل می‌شود، اما به دلیل نبود پزشک جان خود را از دست می‌دهد.

سلیم بلوچی گفت: فاصله روستای چیل بن تا بیمارستان نیکشهر ۸۰ کیلومتر است که ۳۰ کیلومتر آن خاکی و ناهموار است.

وی افزود: منطقه گرگان نیکشهر شامل ۱۴ پارچه آبادی است که بخش عمده‌ای از این آبادی‌ها فاقد خطوط تلفن همراه است که این امر در مواقع بحران، مدیریت مشکلات را سخت و دشوار کرده است.

حبیب امیری شورای مهبان با تایید نبود پزشک در مرکز بهداشتی و درمانی مهبان گفت: بیش از یک ماه است که این مرکز فاقد پزشک است و مردم برای کوچکترین مشکل بهداشتی و درمانی به مرکز شهر نیکشهر مراجعه می‌کنند.

لازم به ذکر است، زنبور سرخ آسیایی با نام علمی Vespa orientalis گسترده‌ترین نوع زنبور بی عسل و اجتماعی است که در مناطق میانی و جنوبی ایران به وفور یافت می‌شود به گفته مردم محلی این زنبور از لاشه حیوانات مرده تغذیه می‌کند به همین دلیل بسیار خطرناک است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x