کد خبر: ۵۹۸۸۷۶
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
افراد ناشناس در تماس های تلفنی سفارت آمریکا در مسکو و نیز یک ساختمان مسکونی در این شهر را تهدید به بمب گذاری کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

یک مقام روس در سازمان خدمات اضطراری مسکو امروز سه شنبه بدون ذکر نام به خبرگزاری دولتی ریانووستی روسیه گفته است که افراد ناشناس در تماس های تلفنی از وجود بمب در سفارت آمریکا در مسکو خبر دادند.

در یک تماس تلفنی دیگر، ساختمان مسکونی چندطبقه در میدان کودرین در مرکز مسکو تهدید به بمب گذاری شد.

پس از این تماس های تلفنی، ماموران امنیتی روس در ساختمان سفارت آمریکا و نیز ساختمان مسکونی حضور یافته و جستجو در این اماکن آغاز شد.

گفتنی است، نیروهای امنیتی روسیه دستکم در دو سال اخیر درگیر تلفن های ناشناس و تهدید آمیز بمب گذاری در نقاط مختلف مسکو و چند شهر دیگر روسیه بوده اند.

اوج این تماس ها پیش از جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در روسیه به ثبت رسید به طوری که در شش ماه منتهی به جام جهانی فوتبال هر هفته چند مرکز تجاری یا ساختمان معتبر و فرودگاه در مسکو در پی تهدید تلفنی تخلیه می شدند.

وزارت خارجه روسیه نیز از این تماس ها در امان نماند بطوری که یک بار نیز گزارش شد که مقر اصلی وزارت امور خارجه روسیه از ترس بمب گذاری و پس از تماس تلفنی ناشناس تخلیه شده است.

روس ها منشا اصلی تماس های تلفنی را اوکراین می دانند اگر چه تحقیقات پیرامون این تماس ها همچنان جریان دارد و نمایندگان پارلمان برای کاهش این حوادث، مجازات های سنگینی برای مزاحمت تلفنی در روسیه وضع کرده اند که کمتر از مجازات قتل نیست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین