کد خبر: ۵۹۹۱۳۶
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
نخست وزیر لبنان به واکنش درباره تحریم های جدید آمریکا ضد حزب الله لبنان پرداخت.
آفتاب‌‌نیوز :

سعد الحریری نخست وزیر لبنان به واکنش درباره تحریم های جدید آمریکا ضد حزب الله لبنان پرداخت.

به گزارش لیبانون، وی افزود: این تحریم ها همانند سایر تحریم های جاری است اما بدون شک این رویکرد جدیدی که علیه نمایندگان پارلمان وضع می شود اما این تاثیری بر پارلمان و کابینه لبنان ندارد. این موضوع جدیدی است که ما با آن به شیوه ای که مناسب بدانیم برخورد خواهیم کرد و درباره آن موضع گیری خواهیم کرد.

نخست وزیر لبنان خاطرنشان کرد: این تحریم ها تاثیری بر فعالیت دولت و پارلمان لبنان ندارد. مساله مهم این است که ما از بخش بانکی و اقتصاد لبنان حفاظت کنیم.

شایان ذکر است که وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه شنبه، ۳ نفر را در رابطه با حزب‌الله لبنان در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

بر اساس اعلام دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC)، این افراد «امین شری» ( Amin Sherri)، «محمد حسن رعد» (Muhammad Hasan Ra’d) و «وفیق صفا» (Wafiq Safa) نام دارند.

دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص اعلام کرد که «امین شری» و «محمد حسن رعد» ۲ عضو پارلمان لبنان هستند.

گفتنی است که قبلاً «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد: تحریم‌های آمریکا علیه نمایندگان لبنانی تجاوز به پارلمان این کشور است. این تحریم‌ها تجاوز به پارلمان و کل کشور لبنان به شمار می‌رود. برای اتخاذ موضع لازم در قبال این اقدام نامعقول به اتحادیه بین المجالس مراجعه خواهم کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x