کد خبر: ۵۹۹۵۶۴
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
اعضای پارلمان اروپا در حالی روز سه شنبه در مورد وزیر دفاع آلمان رای گیری می کنند که احزاب این کشور گفته اند به وی رای نخواهند داد.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از خبرگزاری آلمان، نمایندگان پارلمان اروپا قرار است روز سه شنبه در مورد پست های کلیدی اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند.

بر این اساس مهمترین پست اجرایی که سرنوشت آن در این روز مشخص خواهد شد، ریاست کمیسیون اروپا است که «اورسولا فون در لاین» وزیر دفاع آلمان نامزد احراز آن است.

در این نشست باید از بین ۷۴۷ نماینده پارلمان اروپا ۳۴۷ نفر به فون در لاین رای مثبت بدهند تا وی بتواند ریاست کمیسیون اروپا را به عهده بگیرد.

این در حالی است که شماری از احزاب آلمانی اعلام کرده اند در این نشست از نامزدی وی حمایت نخواهند کرد؛ احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و چپ ها با انتقاد به عملکرد فون در لاین در وزارت دفاع، صلاحیت وی برای عهده داری مهمترین پست اجرایی اروپا زیر سوال برده اند.

با این حال وضعیت وی در خارج از آلمان بد نیست؛ «پتر سیارتو» وزیر خارجه مجارستان به روزنامه «آوگسبورگر آلگماینه» گفته است هر چند اختلافات زیادی در خصوص فون در لاین وجود دارد، اما حزب حاکم این کشور (فیدس) مصمم است که به وی رای دهد.

در همین حال «آخیم پست» دبیرکل فراکسیون سوسیال دموکرات ها در پارلمان اروپا با اشاره به چند دستگی بین فراکسیون های پارلمان، دستیابی فون در لاین به اکثریت را دور از ذهن دانسته و می گوید که در این میان راستگراها می توانند نقش تعیین کننده ای ایفا کنند.

پست در ادامه مطلب خود از وزیر دفاع آلمان می خواهد که با وجود داشتن شانس انتخاب با احتساب این آرا، تکلیف خود را در قبال این گروه ها مشخص کرده و صراحتاً اعلام کند که نمی خواهد با رای گروه های راستگرای مجارستان، لهستان و ایتالیا انتخاب شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین