کد خبر: ۶۰۰۰۵۷
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا قرار است قطعنامه‌ای را به منظور محکومیت صریح توییتهای نژادپرستانه ترامپ علیه چند نماینده دموکرات اقلیت این مجلس به رای بگذارند.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس اعلام استنی هویر، رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، انتظار می‌رود که این رای‌گیری امروز سه‌شنبه صورت بگیرد.

به گزارش پایگاه هیل، در متن این قطعنامه که از طرف تام مالینوفسکی، یک نماینده دموکرات ارائه شده، نوشته شده است: "این قطعنامه اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ را محکوم می‌کند؛ اظهاراتی که ترس و نفرت را علیه آمریکایی‌های جدید و افراد رنگین پوست با این ادبیات که شهروندان مهاجر کشور ما و افراد به زعم ترامپ شبیه به مهاجران باید به کشورهای دیگر برگردند تشدید کرده و به آن مشروعیت می‌بخشد."

در این قطعنامه همچنین آمده است: "مجلس نمایندگان آمریکا معتقد است که مهاجران و خانواده آنها آمریکا را قدرتمندتر ساخته‌اند و هر کسی که سوگند شهروندی آمریکا را یاد کرده از تمامی جوانب مثل آمریکایی‌هایی است که از چندین نسل قبل در آمریکا زندگی کرده‌اند. مجلس نمایندگان آمریکا متعهد است به این که آمریکا از آنهایی که به صورت قانونی به دنبال پناهندگی و فرار از خشونت و سرکوب هستند و آنهایی که صرف نظر از نژاد، قومیت، مذهب یا موطن اصلی خود، میخواهند با سخت کوشی در رویای آمریکایی زندگی کنند، استقبال کند.

تام مالینوفسکی در توئیتی نوشت: روز سه‌شنبه مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه من برای محکوم کردن صحبتهای نژادپرستانه ترامپ را به رای می‌گذارد. به موجب این قطعنامه از همه نمایندگان خواسته می‌شود که انتخاب کنند: آیا ما حامی دیدگاه رونالد ریگان رئیس جمهور اسبق، مبنی بر قدرتمندتر شدن آمریکا از بابت پذیرش مهاجران و پناهجویان هستیم یا معتقد به پیام ترس و وحشت دونالد ترامپیم؟

اوایل روز دوشنبه نانسی پلوسی در واکنش به توئیتهای ترامپ، خبر از مطرح شدن قطعنامه محکومیتی که مالینوفسکی لهستانی تبار داد.

پلوسی در نامه خود به نمایندگان نوشت: روز یکشنبه رئیس جمهور کشور استانداردهای سطح پایینش را بیشتر تنزل داد وقتی که از ادبیات مفتضحانه درباره نمایندگان کنگره استفاده کرد. مجلس نمایندگان آمریکا نمی‌تواند اجازه دهد که رئیس جمهور این گونه درباره مهاجرانی که به کشور ما آمده‌اند حرف بزند و توصیف کند.

این اتفاق بعد از آن رخ می‌دهد که ترامپ، چهار نماینده کنگره را مورد انتقاد شدید خود قرار داد و اعلام کرد که آن‌ها قبل از اظهار نظر درخصوص چگونگی اداره دولت آمریکا، "باید به جایی که از آن آمده‌اند بازگردند و به درست کردن آن مکان‌های پر جرم و جنایت و درب و داغون بپردازند"؛ اشاره وی، به آن چند نماینده‌ کنگره است که اقلیت و اصالتاً از خانواده‌های مهاجران هستند.

مالینوفسکی اظهار امیدواری کرد که قطعنامه‌اش با حمایت قاطع هر دو حزب اصلی در مجلس نمایندگان تصویب شود.

البته مشخص نیست که این قطعنامه با حمایت صریح هر دو حزب روبرو شود با توجه به این که این قطعنامه صراحتا توییتهای ترامپ را نژادپرستانه خوانده است.

با این حال دو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا شامل ویل هِرد از تگزاس و مایکل ترنر از اوهایو در بیانیه‌هایی که روز دوشنبه منتشر ساختند صراحتا این توییتهای ترامپ نژادپرستانه خوانده اند. اما اکثر جمهوری‌خواهان با وجود مخالفت با این اظهارات ترامپ تا این حد جلو نرفتند که حرفهای او را نژادپرستانه بدانند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x