کد خبر: ۶۰۱۳۲۷
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت که با اقتدار و صلابت بر دریاها و آب های کشور حاکمیت کامل داریم و اجازه تجاوز به دشمنان نمی دهیم.
آفتاب‌‌نیوز :

دریادار علیرضا تنگسیری عصر سه شنبه در مراسم رویداد چالش و نوآوری «طراحی دستگاه حفاظت خوردگی جریان تزریقی در شناورها» در دانشگاه آزاد اسلامی شهرری اظهار داشت: کشور ایران دارای دریاهای متعددی در جنوب با ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر و شمال یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر ساحل است که این موضوع بیانگر اهمیت توجه به مرزهای آبی است.

وی تصریح کرد: در طی سال‌های متمادی بیگانگان از جمله پرتغالی‌ها، انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها دریاهای کشورمان را مورد هجوم و مستعمره خود قرار داده و ظلم‌های بسیاری را در خلیج فارس روا داشتند.

دریادار تنگسیری با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه با ۳۲ دانشگاه در ارتباط است، افزود: بسترهای لازم برای کار و فعالیت نخبگان در نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران فراهم شده است.

وی یادآور شد: علم نظری به تنهایی پاسخگوی نیازها نبوده و علم نظری به همراه علم عملی مشکل گشا است و تمامی موانع و مشکلات را حل می‌کند که این علم باید به چالش های نیروی دریایی کمک کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: آمریکا و انگلیس به کشورهای حاشیه خلیج فارس اجازه حرف زدن نمی‌دهند، اما کشور ایران دارای اقتدار بوده و کسی جرأت دخالت در امور آن را ندارد.

وی اضافه کرد: نیروی دریایی سپاه دارای اقتدار، صلابت و حاکمیت کامل بر آب‌های کشور است و بر روی آنها نظارت کامل دارد و اجازه تجاوز به هیچ کشوری را در بخش های تحت حاکمیت خود نمی دهد.

دریادار تنگسیری گفت: ایستادگی و عزت امروز ایران در تمامی عرصه‌ها مرهون امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی است چرا که رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در مقابل ۸۲ کشور ایستادند و اجازه اشغال حتی یک وجب از خاک کشور را به دشمنان ندادند.

وی ایران خوردگی را یکی از معضلات دریاها مطرح کرد و گفت: سواحل جنوبی خلیج فارس دارای خوردگی بیشتری است و بر همین اساس استفاده از نخبگان در رفع این معضل امری ضروری به شمار می‌رود.

دریادار تنگسیری افزود: در دریاها از سویی با دشمن فیزیکی و از طرفی با شرایط جوی در جنگ هستیم که این نیز معضلاتی را به همراه دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x