کد خبر: ۶۰۱۸۵۹
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
رئیس کلانتری ۱۰۳ گاندی از دستگیری هفت نفر سارق اماکن و مالخرهایشان که به ویژه از آرایشگاه‌های زنانه با شیوه و شگرد خاصی سرقت کرده بودند خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

 رئیس کلانتری ۱۰۳ گاندی از دستگیری هفت نفر سارق اماکن و مالخرهایشان که به ویژه از آرایشگاه‌های زنانه با شیوه و شگرد خاصی سرقت کرده بودند خبر داد.

سرهنگ حسینعلی ابن علی در تشریح این خبر بیان داشت: چندی پیش بود که گزارش یک فقره سرقت از آرایشگاه زنانه در محدوده این کلانتری گزارش شد و ماموران عملیات کلانتری با حضور در محل به بررسی پرداختند و با به دست آمدن تصاویر ناواضح دوربین مداربسته‌ای مشخص شد سارقان با استفاده از تاکسی زردرنگ به محل آمده و سرقت کرده اند.

شگرد سارقان از این قرار بود که ابتدای امر محل را مدتی زیر نظر قرار داده و بعد از اینکه مطمئن می‌شدند آنجا ساکت است و کسی به محل عبور و مرور نمی‌کند بعد شکاندن قفل کرکره برقی، دو نفره کرکره را بالا می‌دادند و در ادامه دو آجر زیر کرکره می‌گذاشتند و با استفاده از همان قسمت باز به داخل راه پیدا می‌کردند و سرقت خود را مرتکب می‌شدند؛ آن‌ها در این سرقت دستگاه تتو را به همراه تمامی لوازم موجود در آرایشگاه تتو سرقت کرده بودند.

با مشخص شدن این موضوعات تحقیقات برای دستگیری متهمان به جریان افتاد و مشخص شد این سرقت‌ها سریالی می‌باشد و سارقان به ویژه آرایشگاه‌های زنانه را هدف قرار داده اند.

بالاخره سحرگاه روز ۲۴ ماه گذشته یک فقره سرقت از شرکتی به ماموران عملیات کلانتری اعلام شد و ماموران با حضور در محل موفق شدند دو تن از سارقان که به ملک کناری محل ارتکاب سرقت رفته و پنهان شده بودند را دستگیر کنند.

فردی که راننده تاکسی این افراد بود نیز دستگیر و صراحتا به همکاری داشتن با این افراد اعتراف کرد و گفت که مدتی پیش با متهمان که در میدان شوش سوار خودروی اش شده بودند آشنا شده و با آن‌ها ارتباط گرفته است که با توجه به اینکه متهمان به او پول خوبی می‌دادند، تصمیم می‌گیرد با آن‌ها همکاری کند.

در ادامه تحقیقات فنی و پلیسی از دو متهم دیگر جریان داشت و مشخص شد این افراد همان سارقان آرایشگاه‌های زنانه می‌باشند که این بار برای سرقت از یک شرکت خصوصی به همراه همان تاکسی زردرنگ اقدام کرده بودند، متهمان هر دو اعتراف کردند که سردسته باند فردی به نام حسین می‌باشد.

دستگیری حسین که ساکن یکی از شهر‌های غربی ایران بود با هماهنگی قضائی انجام شد و با انتقال این فرد به کلانتری، او به فروش اموال به حسن و سعید اعتراف کرد. به این ترتیب پلیس وارد عمل شد و حسن را نیز دستگیر کردند که او خریدار ضایعات بود و در محل یکی از همدستان دیگر حسن نیز دستگیر شد.

با جریان داشتن این پرونده در انتها هفت نفر دستگیر شدند که با هماهنگی‌های قضائی سه نفر روانه زندان شده اند و چهار متهم نیز نفر تحت نظر در کلانتری قرار دارند تا به جرائم دیگر آن‌ها رسیدگی شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین