کد خبر: ۶۰۲۱۷۶
تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
معاون مبارزه با سرقت وسائل نقلیه پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری اعضای باند ۶ نفره سارقان خودروهای مدل بالا در محدوده غرب تهران خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ کارآگاه سید شمس الدین میرزکی، گفت: در اواخر خردادماه امسال پرونده‌های مشابهی به اداره دوم پلیس آگاهی ارجاع شد و کارآگاهان در جریان سرقت خودروهای مدل بالا در محدوده غرب تهران قرار گرفتند.

وی بیان داشت: با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد که سرقت‌ها توسط اعضای یک باند چند نفره با همکاری یکدیگر انجام می‌شود که با بررسی‌های بیشتر و رصد پرونده‌های سرقت‌های خودرو به دست آمد که متهمان پس از سرقت خودرو، آنان را به جنوب کشور ترانزیت می‌کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در پایش های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند، مخفیگاه سرکرده باند را بنام سروش ۳۸ ساله در محدوده شهرستان رباط کریم شناسایی کنند و با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه متهم اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه متهم در مخفیگاه مشاهده نشد و به دست آمد که وی در مخفیگاه دیگری پنهان شده است، گفت: تحقیقات پلیسی انجام و کارآگاهان موفق شدند، در همان روز، پنج شنبه سوم مرداد ماه متهم اصلی پرونده و یکی از همدستانش را دستگیر کنند.

سرهنگ میرزکی با بیان اینکه از مخفیگاه متهمان یک دستگاه خودروی سواری سرقتی کشف شد، اعلام داشت: در چند عملیات دیگر سایر اعضای باند که سه نفر می‌باشند در همان محدوده شناسایی و دستگیر شدند.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت افزود: از مخفیگاه متهمان تعدادی سویچ خودرو و ۶ دستگاه خودرو کشف و متهمان به همراه اموال کشف شده به آگاهی منتقل شدند.

وی گفت: متهمان به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار داشتند: خودروهای سرقتی را به مالخرانی در جنوب کشور می‌فروختند.

سرهنگ میرزکی گفت: اعضای باند ۵ نفره سارقان خودرو تا تکمیل تحقیقات پلیسی در اختیار کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارند.

سرهنگ میرزکی در پایان از شهروندان خواست: مدارک شناسایی خود را از قبیل کارت خودرو- سند خودرو و مدارک هویتی شخصی، در خودرو رها نکنند و شب هنگام، خودروی خود را در محلی که نور کافی دارد پارک کنند و حتماً خودروشان را به دزدگیر، قفل پدال، قفل فرمان، سوئیچ مخفی و سایر لوازم تأخیری و بازدارنده مجهز کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین