کد خبر: ۶۰۲۸۰۵
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱

سفر با هواپیما، پاسخگوی نیاز فطری یا چالشی مهیج؟

در گذشته‌ای نه چندان دور از زمان پیدایش اولین هواپیما با نام "هما" در آسمان‌های ایران متقاضیان می‌بایستی به صورت حضوری و در مسیرهای خاص بلیط خود را تهیه می‌کردند. با توجه به پیشرفت علم و فناوری در کشور ایران صنعت هواپیمایی نیز با این پیشرفت همگام شده تا بتواند نیازهای هوایی مردم را به خوبی برطرف نماید.
آفتاب‌‌نیوز :

نیاز هر انسان به مسافرت یکی از نیازهای فطری و درونی محسوب می شود. از لحظه آفرینش حرکت و جابجایی در وجود انسان نهادینه شده است.

باید این نیاز درونی به خوبی شناسایی شود و برنامه ریزی های مناسبی در راستای مسافرت رخ دهد. خودشناسی و ارزیابی خویشتن، استراحت، رهایی از محیط یکنواخت و کسل کننده، مرور گذشته، تقویت روابط نزدیک و تسهیل در ارتباطات روابط عمومی در اجتماع از جمله مزیت هایی است که انسان در زمان سفر به آنها خواهد رسید. اگر این سفر با سرعت، امنیت، امکانات و خدمات رفاهی درست و بجا پوشش داده شود، تمامی موارد ذکر شده تاثیرگذاری بیشتری را بر روی انسان خواهد گذاشت. تهیه بلیط هواپیما یکی از کارهایی است که انسان می تواند با انجام آن به سر منشا فطرت خود به راحتی دست پیدا کند.

سفر با هواپیما، پاسخگوی نیاز فطری یا چالشی مهیج؟

خرید بلیط هواپیما با چاشنی سرعت و راحتی

برای تهیه بلیط هواپیما روش‌های گوناگونی وجود دارد. در گذشته‌ای نه چندان دور از زمان پیدایش اولین هواپیما با نام "هما" در آسمان‌های ایران متقاضیان می‌بایستی به صورت حضوری و در مسیرهای خاص بلیط خود را تهیه می‌کردند. با توجه به پیشرفت علم و فناوری در کشور ایران صنعت هواپیمایی نیز با این پیشرفت همگام شده تا بتواند نیازهای هوایی مردم را به خوبی برطرف نماید.

یکی از مهمترین مقوله‌هایی که می توانست تعداد متقاضیان بلیط هواپیما را روز به روز افزایش دهد، بالا بردن تنوع قیمت، امکانات و مسیرهای مختلف تحت پوشش توسط سازمان هواپیمایی کشور بود. از این رو خرید بلیط هواپیما نیز راحت تر صورت می گرفت. امروز تعداد زیادی از شرکت های هواپیمایی را مشاهده می کنیم که در حال فعالیت و خدمت رسانی به مردم شریف کشور هستند. دیگر فرقی نمی کند که مسافران از چه شهری سفر خود را آغاز می کنند و یا به چه شهری سفر می نمایند، شرکت های هواپیمایی با تنوع کاری بالای خود بیشتر مسیرها و شهرهای ایران را تحت پوشش خود قرار داده اند. دومین و مهمترین مقوله نحوه تهیه بلیط هواپیما بود. حال نوبت آژانس های هواپیمایی و مسافرتی بود که بتوانند خود را با پیشرفت علم و فناوری وِقف دهند. اولین و مهمترین اقدام این آژانس ها به کارگیری اینترنت در صدر کارهای خود بود. با به کارگیری اینترنت دیگر لازم به مراجعه حضوری شخص متقاضی نبود بلکه این فرد می توانست به راحتی و بدون دردسر در خانه به کارهای روزمره ای که علاقه وافری به آنها دارد بپردازد و با استفاده از تلفن همراه متصل به اینترنتی خود بلیط مورد نظر را خریداری نماید. با استفاده از اینترنت و سایت های معتبر مانند تیک بان امکان مقایسه قیمت ها و امکانات نیز برای متقاضیان فراهم و شرایط خرید بلیط هواپیما ارزان میسر بود.

آژانس های مسافرتی همگام با مردم

به کارگیری اینترنت در زندگی روزمره معطوف به استفاده از شبکه های اجتماعی نمی باشد. صنعت، کارآفرینی، فرهنگ، سیاست، علم، هنر و بسیاری از منابع دیگر با استفاده از این تکنولوژی توانسته اند رقابتی بی نظیر را در عرصه های تبلیغاتی به وجود آورند. شرکت ها و آژانس های هواپیمایی و مسافرتی نیز از این فضای رقابت نوین عقب نمانده و روش های سنتی گذشته را کنار گذاشته و وارد فضای جدید رقابت در فضای وب و اینترنت شده اند. این فضای رقابت یک معامله دو سر برد برای شرکت ها و آژانس های هواپیمایی و متقاضیان بلیط است. از یک رو فعالان هوایی آسمان ایران بلیط های خود را با توجه به زمان های نامحدود در شبانه روز به فروش می رسانند و این شرایط نیز بر ای متقاضیان فراهم است تا رزرو بلیط هواپیما را به صورت 24 ساعته به سر انجام برسانند.

سفر با هواپیما، پاسخگوی نیاز فطری یا چالشی مهیج؟

متقاضیانی که برای خرید و یا رزرو بلیط هواپیما از منظر اینترنت و سایت های فروش بلیط هواپیما اقدام می نمایند، باید آشنایی نسبی از انواع بلیط هواپیما داشته باشند. بلیط های هواپیما به دو صورت بلیط سیستمی و چارتر تقسیم بندی می شوند. مهمترین مشخصه بلیط سیستمی قیمت ثابت آن است. به بلیط های چارتر بلیط غیر سیستمی نیز می گویند. بلیط چارتر از نوسانات قیمت بیشتری با توجه به مسیرهای مختلف دارد. هر کسی می تواند با توجه به نیازهای جامعه اینترنت را وارد فضای کار و تبلیغات خود کند و روش سنتی را برای همیشه کنار بگذارد. با استفاده از هوش و ذکاوت می توان از چیزی که عموم مردم به عنوان سرگرمی از آن استفاده می نمایند، درآمدزایی نمود. به قول سهراب سپهری" چشمها را باید شست/جور دیگر باید دید".

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین