کد خبر: ۶۰۲۹۱۴
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
امروزه با توجه به افزایش جمعیت و ساختمان‌سازی در کشور نیاز به مصالح ساختمانی روز به روز در حال افزایش است، به همین دلیل خرید آسان و با کیفیت مصالح ساختمانی بسیار مهم می باشد. با پیشرفت‌های قرن اخیر و با ورود به عصر تکنولوژی، موضوع تولید و خرید و فروش مصالح به شکل نوین موضوع مهمی است.
آفتاب‌‌نیوز :

با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته، شناخت علم مصالح دارای اهمیت ویژه‌ای است که به معنی شناخت خصوصیات عمومی مواد و مصالح که شامل چگونه ساخته شدن مصالح، خواص کاربردی مصالح، مقاومت مصالح و...است.

علم مصالح و همچنین ساخت و ساز، علمی است که روز به روز در حال تغییر است، شما با مراجعه به وب‌سایت مصالح مارکت می‌توانید به اطلاعاتی کاملا به روز در زمینه مصالح، همچنین قیمت مصالح و آشنایی با فروشندگان در سراسر کشور دست یابید. وب‌سایت مصالح مارکت در بازار مدرن امروز با ارائه انواع مصالح ساختمانی و معرفی فروشندگان در سر تا سر ایران دسترسی به مصالح ساختمانی را برای شما خریداران آسان نموده و همچنین شما فروشندگان با ارائه محصول خود در این وبسایت، می‌توانید به یکی از استراتژی‌های رشد کسب و کار خود، یعنی توسعه بازار به راحتی دست یابید.

کارایی مصالح ساختمانی در صنعت ساخت و ساز

خرید و فروش مصالح ساختمانی به شیوه‌ای نوین

نیاز به مسکن از جمله اساسی ترین نیازهای بشر می باشد، لذا از ابتدای شکل گیری جوامع انسانی، نیاز به ساخت و ساز آغاز شده است یعنی از زمانی که بشر نیاز به داشتن سرپناه را در خود احساس کرد، ساخت سرپناه، با استفاده از شاخ و برگ و ابتدایی‌ترین مصالح آغاز گردید. در ابتدا ساخت و ساز به صورت کاملا ابتدایی بود ولی با گذشت زمان و پیشرفت جامعه انسانی، مصالح ساختمانی نیز پیشرفت های بسیار زیادی داشته است. در صنعت ساخت و ساز و در بازار امروزی برخی از مصالح ساختمانی به عنوان چسباننده یا همان ملات مورد استفاده قرار می گیرند که مهم ترین آنها سیمان می باشد که مصالح را به صورت یکپارچه به یکدیگر می چسباند و اما برخی دیگر به عنوان حائل میان دو فضا کاربرد دارند مانند بلوک سیمانی که در دیوار و یا سقف مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به توضیحی مختصر درباره این دو مصالح ساختمانی که نقش اساسی در ساخت و ساز دارند می پردازیم.

بلوک سیمانی چیست و چه نقشی در ساخت و ساز دارد؟

بلوک سیمانی نیز جزء مصالح ساختمانی است که به عنوان جدا کننده ی فضاها در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. بلوک سیمانی که در اصل از ترکیب شن و ماسه و سیمان پرتلند و آب تهیه می شود جزء مصالح مصنوعی ساختمانی است که در ساخت دیوار و سقف کاربرد بسیاری دارد. بلوک سیمانی در سایز و اندازه های مختلف موجود است که اندازه آن ارتباط مستقیم با میزان بتن مصرفی در ساخت آن دارد. بلوک سیمانی جزء مصالح ساختمانی پر مصرف است که در دیوارهای باربر و غیر باربر مورد استفاده قرار می گیرد. بلوک سیمانی ساده و استاندارد باید مستطیل شکل و کاملا سالم و بدون نقض بوده و سطوح آن به گونه‌ای باشد که ملات مورد استفاده به راحتی به آن بچسبد. بلوک سیمانی دارای انواع مختلف است، مانند: بلوک سیمانی سبک، بلوک سیمانی سنگین و غیره.

خرید و فروش مصالح ساختمانی به شیوه‌ای نوین

سیمان چیست؟

سیمان یکی از مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمان است که به عنوان یک ماده چسباننده مورد استفاده قرار می گیرد که باعث چسبیدن مواد متشکله و ایجاد یک جسم یکپارچه می‌شود. سیمان در اصل از ترکیب برخی مصالح و حرارت آنها به روش های متفاوت به وجود می آید و یکی از اصلی ترین مصالح مورد استفاده در سیمان، سنگ آهک و خاک رس است. سیمان دارای انواع مختلف مانند: سیمان سفید، سیمان سیاه، سیمان تیپ 1 و... است که روش‌های تولید متفاوت دارد. شما با مراجعه به وب‌سایت مصالح مارکت می‌توانید به اطلاعاتی کامل و به روز درباره قیمت سیمان و همچنین انواع آن دست یابید.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x