کد خبر: ۶۰۳۳۹۱
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۴
اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا با ابراز نگرانی از بالون‌های جاسوسی پنتاگون اعلام کرد که این بالون‌ها حریم شخصی شهروندان آمریکایی را نقض می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا درباره اقدام پنتاگون برای استفاده از بالون‌های جاسوسی برای نظارت بر ساکنان برخی ایالت‌ها در آمریکا ابراز نگرانی کرده است.

روزنامه «گاردین» در گزارشی نوشت که وزارت دفاع آمریکا تا ۲۵ بالون را از داکوتای جنوبی به پرواز در آورده تا از آنها برای پوشش بخش بزرگی از ایالت‌های همسایه نظیر مینسوتا، آیووا،‌ ویسکانسین،‌ میزوری و ایلینویز استفاده کند.

این بالون‌ها توسط فرماندهی جنوب آمریکا کنترل و آزمایش شده که مسئول عملیات اطلاعاتی و همکاری امنیتی در منطقه کارائیب، مرکز و جنوب آمریکا است.

به عنوان تلاش مشترک توسط ارتش آمریکا،‌ نیروی هوایی و دریایی و دیگر نیروها، نقش کلیدی فرماندهی جنوب، شناسایی و رهگیری حمل مواد مخدری است که وارد آمریکا می‌شود.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا ابراز نگرانی کرده است که تاثیرات احتمالی جمع‌آوری اطلاعات توسط بالون‌ها می‌تواند بر حریم خصوصی مردم تاثیر بگذارد.

«لیبی اسکارین» مدیر بخش داکوتای جنوبی اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا می‌گوید:‌ «فناوری نظیر این، خطر تبدیل شدن داکوتای جنوبی به ایالت جاسوسی و نقض حریم خصوصی تمام شهروندان این ایالت را دارد.»

اسکارین گفت که پنتاگون باید در این باره شفاف باشد که این بالون‌ها چه اطلاعاتی را جمع آوری می‌کنند و آنها با این اطلاعات چه کارهایی انجام می‌هند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین