کد خبر: ۶۰۳۵۹۵
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۶

اظهارات جدید برادر میترا استاد/ نجفی بخشیده می‌شود؟

"من کماکان نظرم بر قصاص است مگر اینکه اتفاقی بیفتد و کمی وضعیت روحی‌ام آرامتر شود و بتوانم به این موضوع فکر کنم. البته احساس می کنم که اگر با قصاص جان کسی را بگیرم من هم قاتل هستم."
آفتاب‌‌نیوز :

مسعود استاد می‌گوید که من کماکان نظرم بر قصاص است مگر اینکه اتفاقی بیفتد و کمی وضعیت روحی‌ام آرامتر شود و بتوانم به این موضوع فکر کنم. البته احساس می کنم که اگر با قصاص جان کسی را بگیرم من هم قاتل هستم.

چند روز پس از صدور حکم قصاص محمدعلی نجفی به جرم قتل همسرش میترا استاد، وکیل متهم از روند مثبت مذاکرات برای جلب رضایت اولیای دم خبر داد. حمیدرضا گودرزی اظهار داشت با خانواده مقتول دیدار داشته و برای جلب رضایت آنها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

برای اطلاع از جزئیات این مذاکره و تأیید آن خبرنگار حوادث «ایران»، با مسعود استاد، برادر مقتول گفت‌وگویی انجام داد که در ادامه می‌خوانید:

در چند روز گذشته خبر مذاکره شما و خانواده تان به‌عنوان اولیای دم و وکلای محمدعلی نجفی مطرح شده است. آیا شما انجام مذاکرات را تأیید می‌کنید؟

بله. ما تاکنون اجازه ملاقات حضوری به وکلای آقای نجفی نداده بودیم و صحبت‌های ما تلفنی بود. اما برای نخستین بار اواخر هفته گذشته بود که در خانه ما جلسه‌ای با حضور وکلای آقای نجفی، خانواده‌اش و دو نفر از دوستان ایشان برگزار شد. البته این را هم بگویم که در مراسم خواهرم که در مسجد برگزار شده بود، خانواده آقای نجفی هم حضور داشتند.

چه صحبت‌هایی در این نشست مطرح شد؟

بیشتر درباره بخشش و گرفتن رضایت از ما بود و اینکه لذت بخشش بیشتر از انتقام است. همین طور درباره اینکه اصرار داشتند به ما بقبولانند که آقای نجفی قصد قتل نداشتند و این یک اتفاق بوده است.

شایعاتی در خصوص شرایط بخشش و دریافت دیه از سوی شما وجود دارد. آیا بواقع شما برای بخشش درخواست مبالغ میلیاردی کرده‌اید؟

به هیچ عنوان در جلسه ما صحبتی از پول به میان نیامد.

نتیجه این مذاکره چه بود؟

من کماکان نظرم بر قصاص است مگر اینکه اتفاقی بیفتد و کمی وضعیت روحی‌ام آرامتر شود و بتوانم به این موضوع فکر کنم. البته احساس می کنم که اگر با قصاص جان کسی را بگیرم من هم قاتل هستم.

زمانی که آرام شدید چه شرطی برای بخشش خواهید داشت؟

هنوز در این مورد فکری نکرده‌ام و در صورت رسیدن به آن شرایط تعیین تکلیف را به عهده پدرو مادرم و مهیار می‌گذارم. البته حرف‌های زیادی در رابطه با پول گفته‌اند. ولی آنچه می‌دانم این است که هر تصمیمی بگیرم فقط به رضای خدا فکر می‌کنم.از دوستان هم می‌خواهم اجازه دهند که خانواده مرحومه با آرامش تصمیم بگیرند و از دخالت پرهیز کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
0
4
انشاالله مبارک است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
1
2
ای برادر : قاتل قانونی ازار روحی اش تفاوت چندانی ندارد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
1
3
یک عده که محصولات صدا وسیما افراطی مصرف میکنند .
فرهنگ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
1
7
هر سال که به کشورهای خردمند افزوده می شود اعدام هم بیشتر ممنوع می شود .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
1
8
نجفی زنده بماند شاید عذاب روانی تامرز خودکشی بکشاندش .
حضورش به کاهش پدیده پنهانی پرستو کمک می کند .
شاید جایی مثل باع پرندگان برای کاهش خروج ارز , باع پرستو ها درست شود .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
0
8
آقای استاد باسلام اگر چه قصاص یا گذشت حق قانونی وشرعی شماست اما به عنوان یک هم وطن کوچک از شما خواهش میکنم آقای نجفی رابا شرط دریافت دیه والزام به ساخت یک مدرسه در مناطق محروم کرمانشاه به عنوان باقیات صالحات ببخشید .خدا روح خواهر شما وهمه درگذشتگان را شاد کند.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین