کد خبر: ۶۰۳۹۱۱
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
مدیرعامل بانک ملت گفت: نقش و جایگاه خبرنگاران در توسعه جوامع بشری، پرورش نسلها و ترویج فرهنگ تفکر و تعقل و پاسخگویی بر کسی پوشیده نیست.
آفتاب‌‌نیوز :

«محمد بیگدلی» مدیرعامل بانک ملت در یک پیام تبریک که در مراسم روز تقدیر از خبرنگاران برگزار شد با اشاره به ضرورت پیام مدیرعامل بانک ملت به مناسبت روز خبرنگارتوجه به مفهوم رسانه و جایگاه آن در کشور در شرایط فعلی گفت: در کشور ما نقش آفرینی، فداکاری و شجاعت خبرنگاران موجب ثبت و گزارش وقایع مهمی همچون انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دیگر رویدادهای مهم کشور شده است.

بیگدلی تاکید کرد: سازمان ها نیازمند آگاهی از محیط پیرامون، عملکرد خود و شناخت نقاط ضعف و یا قابل بهبود خود هستند که بخش مهمی از آن بر عهده فعالان رسانه ای و اصحاب قلم است. خوشبختانه نتایج تعامل سازنده و مبتنی بر حرفه ای گری در بانک ملت و رسانه های همکار در قالب شاخص های عملکردی و ثروت آفرینی برای سهامداران به روشنی نمایان شده است.

همراهی رسانه ها، اهرم لازم برای کسب دستاوردهای اقتصادی است

مدیرعامل بانک ملت همچنین در پیام جداگانه‌ای، فرارسیدن ۱۷ مردادماه سالروز بزرگداشت مقام شامخ خبرنگار را به جامعه رسانه ای کشور تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، محمد بیگدلی در این پیام، خبرنگاران را گوش و چشم بینا و شنوای جامعه خواند و افزود: روشنگری و شفاف سازی فضای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشور مرهون وجود خبرنگارانی است که برای ایفای این رسالت سنگین، از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند.

وی در این پیام با تاکید بر این نکته که رسانه، رکن چهارم دموکراسی است، تقویت رسانه ها را موجب تقویت اقتصاد کشور دانست و ادامه داد: بدون کمک و همفکری اصحاب رسانه، بی تردید، اهداف و برنامه های اقتصادی کشور نیز به طور کامل به سرانجام نخواهد رسید بنابراین همکاری و همراهی رسانه ها، اهرم لازم برای موفقیت و کسب دستاوردهای اقتصادی محسوب می شود.

مدیرعامل بانک ملت در پیام خود با قدردانی از همراهی خبرنگاران و اصحاب رسانه با این بانک در طول یک سال گذشته، خاطرنشان کرد: تلاش خستگی ناپذیر اهالی قلم را که در برهه های مختلف، حامی و همراه مدیران بانک ملت بوده اند، ارج می نهم و برای آنان در ادامه این راه خطیر آرزوی موفقیت می کنم.

وی با اشاره به موقعیت حساس اقتصاد کشور به ویژه در شرایطی که سخت ترین تحریم ها بر آن تحمیل شده است، از رسانه ها خواست تا پرقدرت تر از گذشته، به حمایت خود از برنامه های اقتصادی دولت ادامه دهند تا در سایه این همدلی و همراهی، کشور از این بحران نیز همچون گذشته سربلند خارج شود.

محتوا محوری و احترام به مخاطب محور فعالیت های روابط عمومی بانک ملت

علی اکبر صابریان مدیر روابط عمومی بانک ملت هم در این مراسم گفت: همکاران روابط عمومی بانک ملت در سالی که گذشت با همدلی، بهترین ها را برای بزرگترین بانک بورسی کشور رقم زدند.

وی ادامه داد: 17 مردادماه روز خبرنگار است. علت نامگذاری آن هم شهادت محمود صارمی در یک کشور بیگانه است. انتخاب 17 مرداد به عنوان روز خبرنگار یک انتخاب هوشمندانه و خردمندانه است چون اشارت بر بی مرز بودن خبرنگاران و مخاطرات این شغل مهم و اهیمت ویژه آن دارد.

صابریان هم چنین با اشاره به مقام والای خبرنگارن ایثارگر کشور و ادای احترام به آنها یاد استادان ناصر مردوخی و مهدی اسلامی از فعالان حوزه رسانه که سال گذشته در میان ما بودند و امسال از بین ما رفته اند را نیز گرامی داشت.

مدیرکل روابط عمومی بانک ملت ادامه داد: در باب اهمیت خبرنگاری و جایگاه قلم سخنرانی های زیادی شده است. نقش خبرنگاران در آگاهی بخشی، توسعه شاخص های انسانی و البته اجتماعی، ترویج فرهنگ تعقل و پرسشگری آنان بر کسی پوشیده نیست.

وی تاکید کرد: به عنوان روابط عمومی یک نهاد اقتصادی بزرگ و اثرگذار در اقتصاد کشور نه تنها خود را از تعامل با رسانه بی نیاز نمی دانیم بلکه اعتقاد راسخ داریم ارتباط با رسانه ها با کیفیت بهتر و اثربخش تر صورت بگیرد. سمت و سو و جهت گیری ها در دوره 19 ماهه مدیریت اینجانب در روابط عمومی بانک ملت؛ محتوا محوری، احترام به مخاطب، شناسایی خبرنگاران و گزارشگران توانمند و لو کم آوازه و گمنام است تا بتوان از ظرفیت های پنهان آنان استفاده و بهره کافی برده شود.

صابریان افزود: رشد 30 درصدی اخبار بانک ملت نسبت به دوره مشابه اعم از تولید روابط عمومی و رسانه های همکار، افزایش چشمگیر نرخ مشارکت کاربران شبکه اجتماعی و کسب رتبه نخست اخبار تولیدی در میان بانک ها و شرکت های تحت نظارت وزارت اقتصاد موید این دیدگاه است.

وی اظهار داشت: مدیرعامل بانک ملت همواره بر توجه ویژه به حوزه رسانه در مدیریت روابط عمومی بانک به عنوان یک وظیفه بسیار اساسی تاکید داشته است تا بتوانیم آنچه که از توان ظرفیت و حوزه عملکردی رسانه مهیا و میسور است بهره بگیریم تا در تمامی حوزه ها حداکثر تلاش و اثربخشی را داشته باشیم.

صابریان در پایان گفت: ایران هم اکنون بیش از هر زمان دیگری به قلمی توانمند، امید بخش به جامعه، بدور از سیاه نمایی و اغراق در برخی ناهنجاری های اقتصادی و اجتماعی و پیشگیری کننده نیازمند است که این امر تنها با وجود شما خبرنگاران متعهد محقق می شود.

مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه بانکی توسط روابط عمومی بانک ملت با حضور مدیران و مسئولان این بانک و اصحاب رسانه 14 مردادماه برگزار شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x