کد خبر: ۶۰۵۶۱۰
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
دستبرد شبانه به باتری ۱۱ خودرو در ۳ ساعت

ماجرای خفاش‌های باتری دزد!

دزدان حرفه‌ای شبرو که با بریدن کابل‌های اتصال برق، باتری خودرو‌های مدل پایین و به ویژه پراید را در مناطق سعدآباد و ابوطالب مشهد سرقت می‌کردند، در حالی داخل یک دستگاه پراید سرقتی به دام نیرو‌های زبده کلانتری شفای مشهد افتادند که طی سه ساعت به ۱۱ خودرو دستبرد زده بودند!
آفتاب‌‌نیوز :

اعضای باند «خفاش‌های باتری دزد» بامداد پنج شنبه گذشته زمانی وارد کمین نیرو‌های گشت انتظامی شدند که شکایت شهروندان از روند افزایشی «باتری دزدی» نیرو‌های تجسس چند کلانتری را به تکاپو واداشت. گزارش سرقت باتری خودرو‌های مدل پایین و به ویژه پراید موجب شد تا فرمانده انتظامی مشهد، دستورات ویژه‌ای را برای شناسایی و دستگیری عوامل سرقت‌های مذکور صادر کند.

بنا به دستور «سرهنگ اکبر آقابیگی» و همچنین تقویت گشت‌های انتظامی که سردار کاظم تقوی (رئیس پلیس خراسان رضوی) وعده آن را داده بود، گروه‌های زبده‌ای از نیرو‌های گشت و تجسس کلانتری‌ها وارد عمل شدند. تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی درباره مناطق ارتکاب جرم و همچنین ساعات دستبرد به خودرو‌ها بیانگر آن بود که پلیس با یک باند حرفه‌ای طرف است که بیشتر در حوزه استحفاظی کلانتری شفا و شب هنگام به خودرو‌های پارک شده در کوچه‌ها و خیابان‌های خلوت دستبرد می‌زنند.

ماجرای خفاش‌های باتری دزد!

از سوی دیگر نیز مطالعه پرونده‌های سرقت باتری و اظهارات مال باختگان نیز نشان می‌داد که دزدان حرفه‌ای از دقایق اولیه بامداد و در تاریکی شب از مخفیگاه‌های خود بیرون می‌آیند و طی دو یا سه ساعت به بیشتر از ۱۰ خودرو دستبرد می‌زنند؛ بنابراین گروه‌های ویژه انتظامی با راهنمایی و هدایت مستقیم رئیس پلیس مشهد، عملیات کمین شبانه و رصد‌های اطلاعاتی را به سرپرستی سرهنگ ناصر نوروزی (رئیس کلانتری شفا) آغاز کردند تا این که ساعت ۴ بامداد پنج شنبه گذشته در حالی که گروه ویژه انتظامی در حال گشت زنی پوششی در بولوار عبدالمطلب بودند ناگهان به رفتار‌های سه سرنشین یک دستگاه پراید مدل پایین در یکی از کوچه‌های فرعی مشکوک شدند چرا که یکی از سرنشینان پراید مشغول پاییدن اطراف بود و نفر دیگر شیئی شبیه قیچی را در دست داشت که به خوبی نمایان نبود!

به گزارش خراسان، نیرو‌های گشت کلانتری شفا سعی کردند آرام آرام به سرنشینان پراید نزدیک شوند که در یک لحظه یکی از آنان با مشاهده نیرو‌های انتظامی فریاد زد مامور! مامور! در پی فریاد‌های این جوان، بلافاصله خودروی پراید با سرعتی سرسام آور و وحشتناک در کوچه پس کوچه‌های بولوار عبدالمطلب مشهد به حرکت درآمد و نیرو‌های انتظامی نیز به تعقیب آنان پرداختند.

چند دقیقه بعد، پراید در حلقه محاصره پلیس قرار گرفت و حلقه‌های قانون در تاریکی شب بر دستان سه سرنشین خودرو گره خورد. این گزارش حاکی است، در بازرسی از داخل پراید ۱۱ عدد باتری خودرو کشف شد و سه متهم ۴۸، ۴۰ و ۱۶ ساله به کلانتری انتقال یافتند و در دایره تجسس مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفتند.

رئیس پلیس مشهد درباره ماجرای اعضای این باند که از سوی مال باختگان «خفاش‌های باتری دزد» لقب گرفته اند به خراسان گفت: دو عضو این باند که از متهمان سابقه دار و حرفه‌ای هستند بلافاصله مورد شناسایی گروه تجسس کلانتری قرار گرفتند به همین دلیل تحقیقات گسترده‌ای با شیوه‌های پلیسی و اطلاعاتی درباره جرایم آنان و با هماهنگی مقام قضایی آغاز شده است.

سرهنگ «آقابیگی» افزود: بررسی‌های مقدماتی نشان داد که متهمان ابتدا با یک دستگاه پژو ۲۰۶ از مخفیگاه خودشان خارج شده اند و پس از پارک این خودرو در کوی امیرالمومنین (ع) یک دستگاه پراید مدل پایین را به منظور دستبرد به باتری خودرو‌ها سرقت کرده اند.

مقام ارشد انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: نوجوان ۱۶ ساله فرزند یکی از اعضای باند است که در حال آموزش شیوه‌های سرقت بود. وی تصریح کرد: با کشف قیچی کابل بری در بازرسی از خودرو مشخص شد که یکی از سارقان کابل اتصال برق را قطع می‌کرد و همدست او نیز بلافاصله باتری سرقتی را درون صندوق عقب پراید می‌انداخت تا جایی که آن‌ها در حدود سه ساعت به ۱۱ باتری ۱۱ خودرو در مشهد دستبرد زده اند!

فرمانده انتظامی مشهد با بیان این که تاکنون هفت تن از مال باختگان، باتری‌های سرقتی خود را در کلانتری شناسایی کرده اند به روند گسترده بازجویی‌های تخصصی از اعضای باند اشاره کرد و افزود: با توجه به حرفه‌ای بودن متهمان تحقیقات از آنان با هماهنگی قضایی همچنان ادامه دارد چرا که بررسی‌های مقدماتی بیانگر آن است که متهمان مذکور سرقت‌های بیشتری انجام داده اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین