کد خبر: ۶۰۷۶۵۹
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹

مرکل، پوتین را در جریان مذاکرات گروه هفت درباره برجام قرار داد

صدراعظم آلمان در تماس تلفنی با رییس جمهوری روسیه وی را در جریان مذاکرات سران گروه هفت درباره برجام قرار داد که هفته گذشته در فرانسه برگزار شده بود.
مرکل، پوتین را در جریان مذاکرات گروه هفت درباره برجام قرار داد
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش عصر پنجشنبه دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، آنگلا مرکل در این تماس تلفنی ولادیمیر پوتین را در جریان آخرین‌ موضع اعضای گروه هفت درباره برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام قرار داد و بر ضرورت تحکیم تلاش همه ذینفعان برای حفظ این توافق تاکید کرد.

در این تماس تلفنی که به ابتکار طرف آلمانی صورت گرفت، برخی از موضوعات دستور کار دو جانبه و موضوعات مهم منطقه ای نیز مورد بحث قرار گرفت.

چشم اندازهای حل و فصل مناقشه در اوکراین به تفصیل بررسی و بر ادامه گفت و گوها در قالب "بسته اقدامات" مینسک به عنوان پایه ای برای حل و فصل بحران تاکید شد.

دو طرف همچنین بر ادامه کار مشترک در چارچوب گروه نورماندی شامل کشورهای روسیه، آلمان، فرانسه و اوکراین برای حل و فصل بحران در شرق اوکراین توافق کردند.

رئیس جمهوری روسیه نیز بر اهمیت کار مقدماتی جدی در زمینه برگزاری اجلاس بعدی این فرمت برای دستیابی به نتایج مثبت و مشخص اشاره کرد.

در این زمینه، بر لزوم توجه کییف بر اجرا و تحقق توافق های به دست آمده در اجلاس سران در پاریس و برلین در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ تأکید شد. ولادیمیر پوتین همچنین گزارشی در مورد وضعیت سوریه از جمله تلاشها برای خنثی کردن تهدیدهای تروریستی در منطقه کاهش تنش در ادلب به مرکل داد و هر دو طرف بر اهمیت تشکیل سریع و راه اندازی کار کمیته قانون اساسی سوریه تاکید کردند. در این تماس تلفنی، در مورد مسائل لیبی و ضرورت حل مسالمت آمیز بحران این کشور با کمک از سازمان‌ ملل نیز تبادل نظر وتوافق شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین