کد خبر: ۶۰۸۲۲۸
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲

ماتیس: ریاست جمهوری برای من مثل محکوم شدن به پنج سال حبس است!

وزیر دفاع سابق دولت ترامپ می‌گوید قصد نامزدی برای ریاست جمهوری آمریکا را ندارد چون می‌داند در صورت ورود به رقابت ریاست جمهوری کنترل زندگی خود را از دست خواهد داد.
ماتیس: ریاست جمهوری برای من مثل محکوم شدن به پنج سال حبس است!
آفتاب‌‌نیوز :

به نوشته روزنامه دیلی میل، جیمز ماتیس، وزیر دفاع سابق دولت ترامپ تاکید کرد، برای ریاست جمهوری آمریکا کاندیدا نمی شود چون از نظر او یک سال کمپین انتخاباتی و چهار سال دوره ریاست جمهوری مثل "محکوم شدن به پنج سال حبس" است.

او این اظهار نظر را در حین گفت‌وگوی صمیمی و صریح با یکی از دوستانش در حین ضبط یک مصاحبه‌ اش با سی‌بی‌اس مطرح کرده است.

با این حال رسانه‌ها گزارش کرده‌اند به رغم این عدم تمایل ماتیس به نامزدی برای ریاست جمهوری تی‌شرتهای تبلیغ نامزدی او برای ریاست جمهوری موسوم به تی‌شرتهای "ماتیس 2020" فروشی چشمگیر در وبسایت آمازون داشته اند.

ماتیس که در حال حاضر استاد دانشگاه استنفورد و از اعضای هیات مدیره شرکت مقاطعه کار نظامی "جنرال داینامیکس" است همراه با یک تیم فیلمبرداری شبکه سی‌بی‌اس در شهر زادگاهش یعنی "پروسر" واقع در واشنگتن این اظهارات را مطرح کرد.

در تصاویر گرفته شده توسط این تیم یک نفر به ماتیس می‌گوید: "هر وقت تو آماده اعلام کاندیداتوری شوی من به تو کمک خواهم کرد".

ماتیس نیز در پاسخ رو به یکی از دوستانش به نام "تری" کرده و گفت: خدایا، تری! مردم هی بیشتر دارند از من برای این کار درخواست می‌کنند!

پس از آن دوست ماتیس به او گفت: می دانی که خودت هم تمایل به این کار داری!

در ادامه اما ماتیس در پاسخ به این دوستش گفت: نه من تمایل ندارم. تری این کار مثل دریافت یک مجازات حبس برای مدت پنج سال است.

چندین سایت خرده فروشی اینترنتی تی‌شرتهای تبلیغاتی با طرح "ماتیس 2020" را می فروشند و ظاهرا بعد از پخش تصاویر مربوط به این مصاحبه سی‌بی‌اس نیوز از ماتیس در روز یکشنبه، فروش یکی از طرح های این تی‌شرتها در وبسایت آمازون به میزان چشمگیری افزایش یافته است. تیشرتهایی نیز در تبلیغ نامزدی ماتیس با طرح "سگ دیوانه 2020" (اشاره به لقب سگ دیوانه که به ماتیس نسبت داده شده)، به بازار عرضه شده اند.

ماتیس در ادامه اظهاراتش در این مصاحبه مربوط به روز یکشنبه، از سکوت اختیار کردنش در قبال دونالد ترامپ به رغم خارج شدن جنجالی‌اش از دولت وی دفاع کرد. او تاکید کرد: من بد او (ترامپ) را نخواهم گفت چون نمی‌خواهم مسئول ایجاد گسستگی در بافت اجتماعی آمریکا باشم. من زمانی که یک رئیس جمهوری در آمریکا همچنان روی کار است بد او را نمی‌گویم.

او خاطر نشان کرد: او(ترامپ) یک رئیس جمهور غیرعادی است. رئیس جمهور کشور ما این طور است. و من فکر میکنم با توجه به ماهیت زمخت سیاست امروز ما باید محتاط باشیم. ما ممکن است سبب ایجاد چنددستگی در این کشور بشویم.

ماتیس این اظهارات را در حین اجرای یک تور تبلیغات برای کتاب جدیدش تحت عنوان "اسم رمز آشوب: یاد گرفتن رهبری" مطرح کرد.

ماتیس به سی‌بی‌اس درباره نحوه کناره‌گیری‌اش از دولت ترامپ گفت: من این نگاه را نسبت به مساله نیرومندی آمریکا داشتم که ما باید ائتلافهایمان با یکدیگر را حفظ کرده و نیرومند نگه داریم. و اگر من شخص درستی برای انجام این کار نبودم پس رئیس جمهور لازم داشت که فردی همراستا تر با دیدگاه‌هایش را به جای من منصوب کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین