کد خبر: ۶۰۸۳۲۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰

پیش‌بینی نوستراداموس: ترامپ امسال کشته می‌شود!

یک انگلیسی مدعی است که بر اساس متون نوستراداموس دونالد ترامپ در سال جاری ترور می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

«نوسْتْراداموس با نام واقعی میشِل دو نُسْتْرِدام عطار و پیشگوی قرن شانزدهمی اهل فرانسه است که پیشگویی بسیاری از حوادث و جنگ‌ها به وی منسوب شده‌است. برخی مردم نام نوستراداموس را با افسانه‌سرایی مربوط می‌کنند و برخی دیگر او را بزرگ‌ترین غیب‌گویی می‌دانند که آتش‌سوزی لندن، انقلاب فرانسه، به قدرت رسیدن هیتلر، قتل کندی و حتی اعمال تروریستی ۱۱ سپتامبر را پیش‌بینی کرده است.

وبگاه انگلیسی اکسپرس در خبری مدعی شده که طبق ادعای یک نمادشناس و روانشناس به نام کریگ پارکر، نوستراداموس پیش‌بینی‌هایی را برای سال ۲۰۱۹ داشته است. پارکر مدعی است که بر اساس متون نوستراداموس، دونالد ترامپ در سال جاری ترور می‌شود. همچنین یک جنگ بزرگ در خاورمیانه رخ خواهد داد و تغییراتی در زمینه روابط با روسیه به وقوع خواهد پیوست.

پارکر همچنین در گفت‌وگو با اکسپرس گفته که به غیر از این حوادث، در سال جاری روابط غرب و پوتین تغییر خواهد کرد.

آیا پیش‌بینی‌های نوستراداموس قابل اعتنا است؟

در مورد دعاوی پارکر و خود نوستراداموس شک و شبهه‌های بسیاری وجود دارد. طرفداران نوستراداموس معتقدند او حوادثی مانند ظهور هیتلر در سال ۱۹۳۲، آتش‌سوزی مهیب لندن در سال ۱۶۶۶ و وقایعی مثل ظهور و سقوط صدام در عراق را پیش‌بینی کرده است.

آن چه نوستراداموس را بیش از پیش مشهور کرد، پیش‌بینی مرگ هنری دوم (پادشاه فرانسه) بود. پادشاه فرانسه در ۱۰ ژوئیه ۱۵۵۹ از دنیا رفت. دقیقا ۴ سال قبل از این حادثه، نوستراداموس این واقعه را پیش‌بینی کرده بود.

اما منتقدان نوستراداموس می‌گویند که او بسیار گنگ و مبهم حرف زده و وقایع بالا فقط برداشت‌هایی کلی از حرف‌های او هستند. این افراد معتقدند که وقتی یک شخص مبهم و دوپهلو حرف می‌زند، هر برداشتی از آن می‌توان داشت و این برداشت‌ها به هیچ وجه علمی و منطقی نیستند.

در مقابل، طرفداران سرسخت نوستراداموس می‌گویند که یک سری اصول بر نوشته‌هایش نوستراداموس حاکم است و او به هیچ وجه بدون قاعده حرف نزده است. اینها تاکید دارند که اگر قواعد و قوانین کدگذاری نوشته‌های او شناخته شود، می‌توان معنای کلام او و پیش‌بینی‌هایش را فهمید.

در مقابل این رای، مخالفان تاکید دارند که هنوز این کدگذاری کشف نشده و پیش‌بینی‌های بیرون‌آمده از نوشته‌های این فرد چیزی جز یک سری حدس و گمان نیست. به‌طور مثال او در مورد سال ۱۷۸۹ که مصادف با انقلاب فرانسه است، نوشته در این سال آهنگ‌ها، شعارها و مطالبات از سمت بردگان و ظلم‌دیدگان شنیده می‌شود. این سخن بسیار کلی است. تقریبا می‌دانیم از قرن ۱۶ تا قرن ۲۰ هر سال یک شورش کوچک یا بزرگ دهقانی یا کارگری در سراسر کشورهای اروپایی به وقوع پیوسته و لذا نمی‌توان حکمی دقیق از این نوشته کوتاه بیرون آورد.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
0
0
ایمون آوردم بهش!
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین