کد خبر: ۶۰۸۵۳۴
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
اخیرا مرزهای اراضی اشغالی و لبنان شاهد تنش و درگیری نظامی بین رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان بود. در این راستا مرکز پژوهش‌های بین‌المللی و استراتژیک آمریکا قدرت نظامی حزب‌الله و رژیم صهیونیستی را با هم مقایسه کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، با وجود اطلاعات رسمی درباره توانایی‌های نظامی حزب‌الله در مقایسه با ارتش رژیم صهیونیستی که در ردیف ۱۷ از بین ۱۳۷ ارتش قوی جهان قرار دارد اما مرکز پژوهش‌های بین‌المللی و استراتژیک آمریکا بخشی از این توانایی‌ها را که به صورت گسترده بر سپر موشکی تکیه دارند، آورده است.

ارتش رژیم صهیونیستی
ارتش رژیم صهیونیستی هفدهمین ارتش قدرتمند جهان است و تعداد سربازانش به ۶۱۵ هزار سرباز می‌رسد که ۴۴۵ هزار آن نیروهای ذخیره هستند.

بودجه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی ۱۹.۶ میلیارد دلار است و نیروی هوایی این رژیم ۵۹۵ فروند هواپیمای نظامی دارد که ۲۵۳ مورد آن جنگنده هستند. این رژیم همچنین ۲۵۳ فروند هواپیمای هجومی و ۱۴۶ بالگرد دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی ۲۷۶۰ دستگاه تانک، بیش از ۶۵۰۰ خودروی زرهی، ۶۵۰ توپخانه خودکار، ۳۰۰ توپخانه میدانی و نیز ۱۵۰ سکوی پرتاب موشک دارد.

ناوگان این رژیم ۶۵ دستگاه تجهیزات دریایی دارد که از جمله آن شش زیردریایی و ۳۷ کشتی گشتی هستند.

قدرت نظامی حزب‌الله
مجله فارن افرز نوشته است، توانایی‌های نظامی حزب‌الله بالاتر از توانایی‌هایی است که جهان درباره آن اطلاع دارد. این مجله به اظهارات مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا اشاره کرد که گفته بود توانایی‌های حزب‌الله رو به افزایش است.

مرکز پژوهش‌های بین‌المللی و استراتژیک گزارشی را درباره توانایی‌های حزب‌الله لبنان آورده است.

در این گزارش آمده است: حزب‌الله بزرگترین قدرت نظامی خارج از چارچوب ارتش‌ها در سطح جهان را داشته و زرادخانه گسترده‌ای از توپخانه، موشک، موشک‌های بالستیک، ضدجنگنده، ضدتانک و موشک ضد کشتی در اختیار دارد.

این مرکز اعلام کرد: حزب‌الله توانایی‌های موشکی خود را به عنوان اولین ابزار بازدارندگی در مقابله با اسرائیل چه در یک درگیری کوتاه و چه در جنگ طولانی مدت نشان داده است.

این مرکز افزوده است که حزب‌الله در سال ۲۰۰۶، ۱۵ هزار موشک و تعداد زیادی خودروهای کوچک با قابلیت حمل موشک‌ در اختیار داشت که طی جنگی که ۳۴ روز طول کشید حدود ۴۰۰۰ موشک به سمت اسرائیل شلیک کرد.

این مرکز در ادامه آورده است: از آن زمان توانایی‌های موشکی حزب‌الله افزایش یافته و آمارها حاکی از این هستند که زرادخانه موشکی این حزب شامل ۱۳۰ هزار پرتابه متنوع است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین