کد خبر: ۶۰۸۸۱۰
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای ایجاد توسعه مشارکت مردم در انتخابات، دانشگاه به عنوان پیشانی بسیار اثرگذار است، از وضعیت کنونی دانشگاه‌ها برای ایجاد شور انتخاباتی انتقاد کرد و خواهان ساماندهی این بحث در وزارت علوم شد.
آفتاب‌‌نیوز :

بهرام پارسایی در جلسه شورای اداری استان فارس که با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری در شیراز برگزار شد، گفت: انتخابات زمانی رونق و شور لازم را خواهد داشت که مراکز دانشگاهی به عنوان هد اصلی چنین حرکت‌هایی، وارد کار شود.

او با بیان اینکه شخصا هنوز به تصمیم برای حضور در انتخابات مجلس آینده نرسیده است، گفت: اینکه چه کسی رای می‌آورد اهمیت ندارد بلکه اینکه مشارکت در سطحی حداکثری باشد، اقتدار بیشتر و جایگاه رفیع‌تر نظام اسلامی را در پی دارد.

پارسایی با بیان اینکه به نحوه مدیریت در وزارت علوم، ایراد جدی وارد است، گفت: در دانشگاه شیراز به عنوان دانشگاه مادر و البته در دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز و صنعتی، مشکلاتی از سوی تشکل‌های دانشجویی مطرح می‌شود که هر فردی را نگران می کند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی به نماینده مردم در مجلس اجازه سخنرانی داده نمی‌شود، به حتم دیگر افراد هم با مشکل مواجه خواهند بود.

پارسایی گفت: اینکه در دفتر یک تشکل دوربین مداربسته کار گذاشته شود، زیر سئوال بردن شان دانشجو محسوب می شود.

او خاطرنشان کرد: احساس می‌شود که یا روسای دانشگاه تصمیم گیرنده نیستند یا بد تصمیم گیری می‌کنند، لذا باید به دنبال ساماندهی مسائل در وزارت علوم بود.

پارسایی همچنین با اشاره به اینکه احداث مرکز لجستیک یا دهکده لجستیک شیراز تصویب شده است، اجرایی شدن این اقدام را زمینه ساز تبدیل فارس به عرصه حمل و نقل بین المللی دانست و گفت: این اقدام باعث تبدیل فارس به مرکز ثقل حمل و نقل ریلی و جاده‌ای در جنوب کشور خواهد شد.

او گفت: امروز برای خط آهن شیراز به اصفهان 5 هزار میلیارد تومان به قیمت روز سرمایه گذاری شده است که درآمد 9 میلیارد تومان سالانه را به دنبال داشته اما هزینه نگهداری این خط آهن 13 میلیارد تومان است، حال آنکه ایجاد دهکده لجستیک موجب جبران این مقوله می‌شود.

پارسایی همچنین درخواست کرد که بحث تقسیمات کشوری در هفت نقطه فارس به گونه ای که رضایت مندی همه را در پی داشته باشد، نهایی و اجرایی شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین