کد خبر: ۶۰۹۲۷۰
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

ناآرامی‌های هنگ‌کنگ/ کاهش 40 درصدی سفر گردشگران به این کشور

در پی ادامه یافتن موج اعتراضات گسترده هنگ کنگ که اکنون در هفته پانزدهم خود به سر می‌برد، آمار ورود گردشگران به این شهر به کمترین حد ممکن از سال ۲۰۰۳ تاکنون رسیده است.
ناآرامی‌های هنگ‌کنگ/ کاهش 40 درصدی سفر گردشگران به این کشور
آفتاب‌‌نیوز :

طبق اظهارات «‌پاول چان» وزیر مالی منطقه هنگ کنگ، آمار ورود گردشگران به هنگ‌کنگ در ماه اگوست نسبت به آمار همین ماه در سال گذشته با کاهش ۴۰ درصدی روبه رو بوده است.

به گزارش بلومبرگ، از زمان شیوع بیماری «سارس» در سال ۲۰۰۳ که ورود گردشگران به هنگ کنگ با ۷۰ درصد کاهش رو به رو شده بود، تاکنون این بیشترین آمار افت ورود گردشگران به این دولت‌شهر محسوب می‌شود.

«پاول چان»‌ در یک بیانیه اعلام کرد:«مسائل اجتماعی ماه‌های اخیر بخصوص برخوردهای خشونت‌آمیز و مسدود شدن جاده‌ها و فرودگاه‌ها تاثیر منفی شدیدی بر تصویر جهانی هنگ کنگ به عنوان یک شهر امن ایجاد کرده است. مسئله نگران کننده آن است که این شرایط در آینده نزدیک تغییر نخواهد کرد.»

به گفته‌ی «چان»، صنعت گردشگری و سود هتل‌های هنگ کنگ با صدمه بزرگی مواجه شده است و بسیاری از ملاقات و سفرهای تجاری به مقصد هنگ‌کنگ به تعویق افتاده‌اند و یا به مکان دیگری منتقل شده‌اند.

اعتراضات اخیر در هنگ کنگ ابتدا در ماه ژوئن و پس از مطرح شدن لایحه مناقشه برانگیز مجاز دانستن استرداد مظنونان قضایی از هنگ کنگ به چین به راه افتاد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین