کد خبر: ۶۰۹۳۱۹
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹

پاسخ وزارت خارجه قطر به اتهامات عربستان

وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای شدیداللحن به اتهامات عربستان پاسخ داد.
پاسخ وزارت خارجه قطر به اتهامات عربستان
آفتاب‌‌نیوز :

 وزارت خارجه قطر امروز دوشنبه در بیانیه‌ای به اتهاماتی که عربستان اخیرا به این کشور وارد کرده است واکنش نشان داد.

به گزارش رسانه‌های قطری، در این بیانیه آمده است: در حالی که شایسته بود همه طرف ها به جای تلاش برای تشدید بحران از میانجیگری کویت برای حل بحران منطقه تلاش می‌کردند، بیانیه غیر واقعی عربستان سعودی که تکرار ادعاهای قبلی این کشور علیه قطر است ما را غافلگیر کرد.

این بیانیه می‌افزاید: متاسفانه عربستان حمایت قطر از تروریسم را که هیچ کسی در دنیا آن را باور نمی‌کند تکرار می‌کند و این در حالی است که قطر میزبان ائتلاف بین المللی ضد داعش است و از بنیانگذاران مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم که در می 2017 میلادی در ریاض تاسیس شد به شمار می‌رود.

وزارت خارجه قطر افزود: کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر خواسته‌هایی غیرمنطقی و غیر قابل اجرا از قطر دارند که از آن جمله می‌توان به بستن چندین کانال اطلاع رسانی اشاره کرد و این خواسته به منزله نقض آشکار آزادی بیان و نقض آشکار قوانین بین المللی است.

وزارت خارجه قطر افزود: حل بحران قطر و پایان محاصره غیر قانونی علیه قطر فقط به نفع قطری ها نیست، بلکه به نفع برادران سعودی نیز که از تدابیر دولت عربستان آسیب دیده اند خواهد بود.

وزارت خارجه عربستان اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ریاض تصمیم تحریم قطر را در نتیجه تخلفات سنگین دولت قطر از سال 1995 میلادی تاکنون به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم اتخاذ کرده است.

عربستان، امارات، بحرین و مصر در سال 2017 میلادی قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرده و این کشور را تحت محاصره قرار دادند اما دوحه این اتهام را رد و تاکید کرد که از موضع مستقل خود و حاکمیت ملی خود دست بر نمی دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین