کد خبر: ۶۰۹۳۲۸
تعداد نظرات: ۷۸ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
دختر آبی که هفته گذشته جلوی دادسرا خودسوزی کرده بود، درگذشت.
آفتاب‌‌نیوز :

بنا به نوشته چندین خبرنگار اجتماعی، سحر دختری که در شبکه های اجتماعی با هشتگ دختر آبی مشهور شده است، بر اثر شدت جراحات وارده درگذشته است.

به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از ورزش سه، این حادثه در پی اتفاقاتی رخ داده که البته هنوز زوایای دقیق آن نامکشوف است اما به گفته یکی از اعضای خانواده قربانی، این اتفاق هفته گذشته مقابل یکی از مجتمع های قضایی رخ داده است.

سحر بعد از خودسوزی به بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری تهران منتقل شده، اما بر اثر شدت سوختگی باوجود تلاش پزشکان، طاقت نیاورده و بامداد امروز درگذشته است. این خبر تلخ به شدت واکنش برانگیز بوده و افراد مختلفی درباره آن، اظهار کرده اند.

از آن جایی که جرقه ماجرا از مسئله حضور وی در محوطه ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار استقلال و العین در لیگ قهرمانان آسیا خورده شده، این موضوع از سوی هواداران فوتبال با جدیت و شدت در حال پیگیری است.

این دختر جوان هفته گذشته بعد از اینکه برای گرفتن تلفن همراهش به دادسرا مراجعه کرد، متوجه شد که باید برای تحمل ۶ ماه حبس به زندان برگردد. او بعد از شنیدن این خبر برآشفت و از دادسرا خارج شد و به گفته شاهدان درحالیکه فریاد می‌کشید و از موضوعی اعتراض داشت، اقدام به خودسوزی کرد و با ۹۰ درصد سوختگی از نوع درجه ۳ به بیمارستان منتقل شد. و خبرآنلاین نوشت: دختری آبی صبح امروز درگذشت.

به نوشته فرارو، خودسوزی این دختر با واکنش‌های زیادی از جمله معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور،‌پروانه سلحشوری و برخی از بازیکنان فوتبال را در پی داشت و رسانه های ضدانقلاب نیز بر سر آن جنجال به پا کردند.

بر خودروسوزی دختر هوادار فوتبال مقابل یکی از واحد‌های قضایی در تهران واکنش برخی فوتبالیست‌ها و پیشکسوتان این ورزش را در پی داشته است. در فضای مجازی نیز کاربران او را "دختر آبی" خطاب کرده اند و درباره اش می‌نویسند.

سحر؛ «دختر آبی» درگذشت

سه شنبه هفته گذشته خبری کوتاه درباره خودسوزی دختری مقابل یکی از واحد‌های قضائی در ‏رسانه‌ها منتشر شد. در این خبر به نقل از یک منبع قضائی آمده بود که این دختر چندی ‏پیش که به دلیل پوشش غیرمناسب و درگیری با ماموران انتظامی بازداشت و پروند‌های برای او تشکیل ‏شده بود، در مراحل پیگیری پرونده و هنگام خروج از دادگاه در اقدامی غیرمنتظره ‏خودش را به آتش کشیده است.

این روایت ماجرا را به بحث بدحجابی و مسائلی اینچنین مرتبط می‌کرد. اما یک روز پس از آن برخی رسانه‌ها به نقل از خواهر آن دختر روایت تازه‌ای از ماجرا را مطرح کردند. به گفته او خواهرش برای دیدن بازی فوتبال استقلال و العین به ‏استادیوم آزادی رفته بود که آن‌جا توسط ماموران بازداشت می‌شود و همین موضوع سرآغاز ماجرایی ‏شد که به این روز افتاده است. ‏

آن دختر با نام "سحر" در رسانه‌ها شناخته می‌شود، اما ظاهرا این نام مستعار است. کاربرای شبکه‌های اجتماعی نام "دختر آبی" را برای او در نظر گرفتند. این دختر هوادارا تیم فوتبال استقلال تهران بوده است.

خواهر این دختر درباره ماجرای خودسوزی به روزنامه شهروند گفت: «هفته آخر اسفندماه‌سال ۹۷ بود. بازی استقلال تهران و العین. خواهرم برای دیدن بازی به تهران ‏آمد. لباس مبدل هم پوشیده بود. کلاه‌گیس آبی و یک پالتوی بلند. وقتی ماموران قصد بازرسی ‏بدنی او را برای ورود به استادیوم داشتند، او به آن‌ها می‌گوید که دختر است تا به او دست نزنند. ما ‏خانواده مذهبی هستیم. همانجا هم ماموران او را بازداشت می‌کنند. چهارشنبه بود که ما به ‏دادسرای ارشاد رفتیم. بازپرس وثیقه ۵۰‌میلیون تومانی تعیین کرد. اما این پول نقد را همراه ‏نداشتیم. فردای آن روز یعنی پنجشنبه پول را به حساب واریز کردیم. اما کار از کار گذشته بود و ‏خواهرم تا روز شنبه در زندان بود.»

او توضیح داد: "روز شنبه او را با وثیقه آزاد کردیم. اما او رفتارش تغییر کرده بود. خیلی ناراحت و گوشه‌گیر شده ‏بود. البته خواهرم سابقه بیماری و اختلال روانی (دوقطبی) داشت. ما این‌ها را هم به دادیار گفتیم. اما فایده‌ای ‏نداشت. تا این‌که چند هفته بعد برای گرفتن گوشی موبایلش به دادسرای ارشاد مراجعه کرد. مثل ‏این‌که آنجا از کسی شنیده بود که باید ۶ ماهی زندانی شود. همین هم حال او را بدتر کرد. تا این‌که ‏به ما اطلاع دادند پرونده به دادگاه انقلاب رفته است. "

"سحر" روز حادثه به دادگاه مراجعه می‌کند، اما ظاهرا قاضی در مرخصی به سر می‌برده است و در ادامه آن اتفاق تلخ رخ می‌دهد.

خواهر "سحر" می‌گوید سابقه "خودکشی" داشته است. به گفته او "چند‌سال پیش دوران دانشجویی یک‌بار اقدام به خودکشی کرد. مدتی هم در بیمارستان بستری ‏شد. همه مدارک پزشکی‌اش موجود است. "

با روشنتر شدن ابعاد این ماجرا واکنش‌ها به آن نیز افزایش یافت در روز‌های اخیر بسیاری در این باره صحبت کرده اند. اما دو واکنش از سوی مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال و وریا غفوری کاپیتان استقلال تهران بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

شجاعی در پستی اینستاگرامی خود نوشت: «همان‌گونه در گذشته‌های نه‌چندان دور، اعمال زور برای برداشتن حجاب به ضرب چماق و یا عدم حق انتخاب برای رفتن دخترانمان به مکتب و مدرسه، باعث تعجب ما و سرزنش طرز تفکر شنیع و قرون وسطایی گذشتگان‌مان شده است؟! بدون شک امروز هم خودسوزی دختری که دلیل کارش تمدید حکم بازداشتش به اتهام تلاش برای دیدن یک مسابقه فوتبال بوده، برای آیندگان غیرقابل درک است.»

وریا غفوری کاپیتان استقلال نیز در متنی اینستاگرامی نوشت: "دیدن یک مسابقه فوتبال یک حق طبیعی برای عموم مردم جامعه است، ولی در کشور عزیزمان ایران حق بسیار از افراد جامعه به دلیل زن بودن پایمال میشه و اجازه حضور در ورزشگا‌ها داده نمی‌شود."

او با اشاره به واقعه رخ داده نوشت: «خبری که در این چند روز به گوشمان رسید واقعا دردناک بود اقدام یک دختر خانم جوان به خودکشی در پی مشکلاتی که دامن گیرش شد برای ورود به ورزشگاه! کاش یک اتحاد همگانی داشتیم که خانم‌ها به حقشون که ورود با احترام به استادیوم‌های فوتبال است میرساندیم.»

فوتبالیست‌های دیگری همچون فرشید کریمی بازیکن استقلال و مهرداد میناوند پیشکسوت باشگاه پرسپولیس از جمله کسانی اند که در این باره اظهار نظر کرده اند.

یکی دیگر از واکنش‌های تند مربوط به داریوش مصطفوی است. او که در اجرای آیین نامه فیفا در فوتبال ایران مسئولیت‌هایی دارد. در گفت و گویی به حمایت از این دختر پرداخت.

او گفت: «من اگر رئیس فدراسیون یا وزیر ورزش بودم، در دادگاه حاضر می‌شدم و سعی می‌کردم رضایت این بچه را بگیرم. کار مشکلی هم نیست. وقتی با قاضی پرونده صحبت کنیم و به او بگوییم فوتبال چه ویژگی‌هایی دارد و شرایط جامعه به چه صورت است او متقاعد می‌شود.»

مصطفوی با اشاره به حساسیت‌های فیفا بر این مسئله و با نگرانی از این که با انتشار وسیع خبر خودسوزی این زن فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) "چه فکری درباره جامعه ایران" می‌کند گفت: «من حاضرم به جای این دختر به زندان بروم تا او و امثال او چنین شرایطی را تجربه نکنند و وجهه کشورمان در انظار عمومی دنیا آسیب نبیند.»

اما مصطفوی به سرعت سخنان خود را پس گرفت. او به خبرگزاری قوه قضائیه گفت که از بخشی از ماجرا بی اطلاع بوده و پس از تحقیق از آن مطلع شده است. مصطفی تحلیل پیشین خود را عاری از واقعیت دانست.

حضور زنان در ورزشگاه‌ها یکی از چالش‌های بزرگ فوتبال ایران است. با وجود اینکه فیفا تهدید کرده در صورت ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه ها، فوتبال ایران تعلیق می شود، اما تاکنون فدراسیون فوتبال اعلام کرده زنان فقط می‌توانند در بازی‌های ملی به ورزشگاه بیایند. هنوز تصمصمی برای حضور زنان در بازی‌های باشگاهی گرفته نشده است.

چندی پیش نیز تعدادی از دخترانی که با تغییر قیافه در ورزشگاه ها حضور یافته بودند بازداشت شدند. آنها مدتی بعد با قرار وثیقه آزاد شدند.

حالا با اتفاق رخ داده برخی کاربران فضای مجازی به تحریم حضور در ورزشگاه‌ها هستند. این عده می‌گویند تا زمانی که زنان حق ورود به ورزشگاه را ندارند مردان نیز به ورزشگاه نروند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۷۸
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
9
28
وای خدای من ...
ramin
|
Iraq
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
25
89
جامعه بهت زده از این همه تحجر این همه عقب ماندگی که دیگه حتی نمی توانیم خودمان را با کشور جنگ زده ای مانند افغانستان هم مقایسه کنیم - در غم فاجعه ای که کوته بینان زورگو با "قوانینی نانوشته" بانی آنند . ایران ما به کجا می رود ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
مردم دیگه فریب جملات به ظاهر زیبا ولی نابود کننده را نمی خورند . تحجر بی بند و باری است که شما ها دارید
پاسخ به پاسخ دهنده اول
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
تحجر خود تویی که مرگ دیگری رو نادیده می گیری تا تحجر خودت رو در مقابل چشمت نبینی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
واقعا متاسفم برای جامعه ای که بزرگترین مشکلات بیکاری ازدواج مسکن و... است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
چییه انقدر شلوغش میکنید مثل شبکه های لعنتی دشمن...
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
20
48
دریغ از یک جو وجدان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
میشه بگی اینی که گفتی کیلویی چند؟!!!!
جانباز 70 درصد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
20
65
مرثیه آبی
دخترکم آسوده شدی ؟؟ نه ؟؟!! دیگر نه تیمی برایت اهمیت دارد و نه ممنوعیتی ؟؟
دخترکم آسوده خوابیدی ؟؟ نه ؟؟ که دیگر هیچکس مزاحمت نخواهد شد از بابت کوچکترین خواسته ات ؟؟؟
خواسته ات ؟؟ مگر چه بود ؟؟ که ما که من پدر برادر فامیل شهر کشور نتواستیم یا نخواستیم اجابت کنیم ؟؟؟
آن روز که رفتی نتیجه اعمالت را از دادگاه بگیری !! حکم شش ماه زندانی را برایت اشاره کردند ؟؟؟ حالا شش ماهت شده تا ابدیت ؟؟؟
آسوده شدی دخترک آسوده زیرا دیگر مجبور نیستی تفکرات غیر دینی را با نام دین تحمل کنی؟
که من نیز از آن رنج می برم . که آرزویی چون تو را در سینه دارم !
آسوده بخواب دخترک معصوم و بیگناهم آسوده بخواب که تنها گناهت دختر بودنت بود ولاغیر
محمدرضا بهشتی 1398/06/19
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
15
19
خاک ....
پاسخ ها
سجاد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
بی گناه نبود و بزرگترین گناه تو پروندشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
گناهش آزادیخواهی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
21
68
واقعا عصر حجر هم اینطوری نبوده،ایندگان چه قضاوتی در مورد این رفتارها و تصمیمات عجیب ما خواهند داشت،دنیا بهت زده میشه از این همه آزادی و خوشبختی مردم ایران!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
از فرانسه اش چطور بهت زده نمی شه؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
20
59
برای توجیح کردن کارتون هم تهمت بیماری روانی و هم دوقطبی بهش زدید هم میگید، اره مریض بوده، قبلا هم خودکشی کرده، خواهرش گفته،
، که برای تماشای یه بازی مسخره که حتی ارزش فکر کردن نداره،...........
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
توجیه نیست ... دروغگو واقعیته ...
دختر آبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
21
62
مردان سرزمین من باید از خجالت بمیرید .....
وا اسفا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
18
67
‏اين كه يه نفرو به مرز جنون و خودسوزي برسونن اسمش خودكشي نيست ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
دقیقا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
خدا رو شکر که شما حکم صادر نمی کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
46
27
زندگی سالم لیاقت می خواد ............. اینا به خودشان رحم نمی کنند وای بحال اینکه اجازه دهند زنان وارد ورزشگاه بشن و با همپایان خودشان یک ورزشگاه که هیچ یک شهر را به آشوب می کشند ....
پیمان
|
United States
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
21
2
پس چرا عکس طرفداران پرسپولیس رو گذاشتید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
12
7
هیچکس نظری نگذاشته؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
آخه از چی میترسید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
از هیچکس از عقل....
ناشناس
|
France
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
18
42
امیدوارم هفت نسل ننگ این خفت ذهن رو روی دوش بکشند!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
خدا به مردم رحم کنه که معنای ننگ هم روشن شد...
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
22
39
پیشنهاد می گردد با توجه به خود سوزی سحر، تمام تماشاگران لیگ برتر تا پایان فصل در دقیقه 10 هر بازی به یاد وی شعار – دختر آبی روحت شاد – را سر بدهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
کاش ادب تماشاچی ها بالا بود و خانواده ها می توانستند ورزشگاه بیایند ...
دختر آبی
| Netherlands |
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
آدم جاهل، آزادی فردی ربطی به ادب شما و بقیه نداره.
خدا انسان رو آزاد آفریده و اون دنیا هم افرادی رو که این آزادی رو از مردم گرفتند بازخواست میکنه. برای چنین آزادیهای کوچکی که حق هر انسانی است باید شاهد این حوادث باشیم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
آزادي . استفاده ابزاري از آزادي زيباست . ولي فكر نميكني وقت اين شعار هاي به اهر زيبا گذشته و مردم ديگه فريب اين حرفا رو نمي خورند. مردم دنبال آرمش واقعي و آزادي واقعي هستند. آزادي را چه كسي تعيين مي كند؟ حدود آن را چه كسي معين كند خوب است ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
بعضی ها میگن کاش ادب تماشاگرها زیاد بود نه کاش دو جو عقل در متحجرها و بازیگران سیاسی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
50
17
واقعا فرهنگ منحط غرب و غیر الهی چه به سر انسان می آورد ...... تو خود بخوان حدیث مفصل..... داشتم فکر می کردم جان انسانی چقدر ارزش دارد ..... کمی اندیشه ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
چی میگی؟!!فقط شعار میدین،چی رو به چی ربط میدی؟!!ونوقت توی متحجر دم از انسانیت و ارزش آدمییت میزنی؟؟
ناشناس
| - |
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
آفرین بر تو و سایر دوستات که با فرهنگ الهی و انسانی که دارین دهها کاخ در بهشت برای خودتون ساختین
ناشناس
| France |
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
بزرگترین و بزرگترین برتری فرهنگ غرب به ما این هست که از روی لج بازی فکر و عمل نمیکنه!!!
بلکه هر مورد و فکری که تازه هست رو با دقت نگاه و بررسی میکنه . و بعد وقتی به این نتیجه رسید که براش ضرر نداره امتحان مینکنه. و سپس از اون مطلب چیزی پخته تر و نوآور تر رو ابداع می‌کنه.
مشگل آدمها بی مثل شما این هست که هر لحظه از این فرهنگ که تونسته اکثر نوآوری ها رو از چندین قرن پیش بارور کنه استفاده میکنید. منتها آنقدر قدرت دید شما کم هست که نمی‌بینید.
در ضمن بیخود نیست که خداوند در اییه ای در قرآن کریم می‌فرماید..... قدرت بعدی را به دست رومی ها می‌دهم.... قدرت را به آن کسانی میدهیم که میخواهم.....
حالا شما به تحجر مادرزادی خودت هی از روی حسادت کمنت بگذارید و پرشه سوارشو!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
آسیب ها و آثار سو که غرب به دلیل آزادی روابط مرد و زن گرفتار آن شده است :
- از بین رفتن خانواده , طبق آمار ۱۰۰ درصد مردان تجربه رابطه مشروع خارج از خانواده و زنان ۶۰ درصد
- تولد بچه هایی که پدرشان معلوم نیست و بدون پدر بزرگ شده اند و دچار اختلالات اجتماعی شده اند . نتیجه آن شده خودکشی و دیگر کشی در مدارس و... در آمریکا در هر ۱۳ دقیقه یک نفر خود کشی می کند.
- اذیت و ازار جنسی بی حد نسبت به زنان و کودکان
ببییند انسان دارای ماده و معنویت است. غفلت از هر کدام موجب آسیب است. خدا خالق است بهتر می داند و آینده بین است. لذت های لحظه ای را مثل همین ورزشگاه رفتن خانم ها جایی که مردانه است , آسیب های اساسی دارد.
انسان ۲۰۱۹ همان انسان است به لحاظ خصوصیات خلقت.
ولی فرهنگ غرب توسط بشر است که علم او محدود است.
مواظب دشمنان نیز باشیم , چرا شبکه های بیگانه اینقد روی این موضوع کار می کنند واقعا آنها دلشان به حال ما کی سوزد ؟ اون هم انگلیس !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
51
21
بانیان این خون ها کسانی هستند که دست به تحریک دختران می زنند ....
وای به شما ها . شما را درچه قبری می گذارند....
چرا باید همه هستی یک دختر را دیدن بازی فوتبال جلوه بدهید....

تو رو به امام حسین دست بردارید ... آرامش را از مردم گرفته اید ... جوانان ما را به چه سرگرم می کنید... بی عقلی رییس و بازیگر و ... نمی شناسد... خدایا خودت رسواشون کن ...

آفتاب این پیام را ا بذار
پاسخ ها
^_^
| United States |
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
تحریک کجا بود برادر من . طرف اختلال روانی داشته . این دختر رو باید مراقبت و حمایت میکردن
ناشناس
| - |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
دمت گرم..!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
دمت گرم حق مطلب را گفتی ....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
هر رای منفی یک توسری به تحجهر و شستشوی مغزی است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
احسنت دمت گرم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
خدایا ما رو از حماقت آبی قرمز نجات بده
دخترآبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
12
23
تحجر و التقاط از گفتمانت پیداست تفکرات امثال تو دیگر تاریخ انقضاء اش تمام شده
#دخترآبی روحت شاد
^_^
|
United States
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
7
28
وقت کردین یه گزارش هم در مورد آمار خودکشی های ناشی از فقر تهیه کنید .

البته بعیده این مدل خودکشی ها زیاد براتون مهم باشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
18
20
پدر سحر خدایاری گفت: سحر یک مشکل عصبی داشت تحت تاثیر برخی دوستانش اقدام به خودسوزی کرد و ما افرادی که دارند از این ماجرا سوء استفاده می‌کنند و آرامش جامعه را به هم می‌ریزند را حلال نمی‌کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
11
18
عقل که نباشد جان در عذاب است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
6
25
خدا حقش را از سر مسببان واقعی این مرگ ناکام بگیرد.
اردکانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
7
9
مشت نمونه خروار که اطلاع رسانی نمی شوند .
یک گروه تبلیغاتی نظامی با بنرها دوچرخه پنج نفری در سراسر ایران خانواده ها را تشویق به پنج فرزندی میکند .
معاونت تنظیم خانواده در وزارت بهداشت غیر فعال میکنند .که اموزش ندهد چگونه تنظیم کنیم تا به نیازهای
مختلف انها توان پاسخ گویی داشته باشیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
13
17
ما صحبت شیر مرد این روزهای ایران علی کریمی رو سرلوحه خودمان قرار میدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
11
14
اول کفتید برای رفتن به ورزشگاه
پرسیدم چرا؟ اخر این دختر حتی وارد ورزشگاه نشده از دم در برش گردانده اند برای چه اصولا محاکمه باید میشد؟
دو روز بعد نوشتید نه به علت فحاشی به مامورین اما و برخورد انها با زنان و دختران این سرزمین را همه ما دیده ایم
مثل سال هایی که برای دوتار مو و یک شلوار جین در مدرسه شلوارهایمان را قیچی می کردند و مویمان را
یا کنار دریا انقدر با چکمه می زندند که خون بالا می اوردیم
پس ماموری اگر فحش شنیده بود حقش بود این هم جواب نمی داد نه؟!
این دفعه گفتید مشکل روانی داشته
اما این هم جواب نمی دهد برادرها
چه کسی این دختر را و بقیه زنان این کشور را به جنون رسانده است ؟ حکایت شما و ما حکایت مرگ و زندگی است
شما می خواهید زندگی شادی جوانی زیبایی و تمام انچه را خدا افریده نابود کنید و ما هم انقدر سرمان را به دیوار می کوبیم که گاهی سوختن هم برایمان چاره نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
چرا دخترهای فاطمی و زینبی جنون خودکشی ندارند چون صبح تا شب پای ماهواره هایی نیستند که زن را صرفا ابزار لذت معرفی کند و زنان را در مصارف اقتصادی و شهوانی و توپ جمع کن بازیهای ورزشی برای لذت هوسبازان ..... به عریانی بکشاند بخدا قسم شما هیچ گاه نمیفهمید زن یعنی چه
پاسخ به ناشناسی که جواب اول رو داده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
بیماری روانی علل متعدد از جمله ژنتیکی داره و هیچ گروهی ازش مصون نیستند. فشار محیطی هم از علل اونه که در جامعه ما همسویان با تفکر رسمی کمتر اون رو حس می کنند
علی عادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
14
16
معلومه که یک برنامه از پیش تعیین شده بوده وگرنه یه خودسوزی که ناگهانی نمیتونه اتفاق بیفته. وسیله میخواد بنزین فندک بالاخره حتما وسایلش رو از قبل تهیه کرده بوده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
بخاطر این تهمت نابجا در آتش جهنم جزغاله خواهی شد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
همش بازی برای انحراف افکار عمومی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
9
5
خودکشی زیاده متأسفانه اما تو بعضی از خودکشی ها خوب می شه کاسبی کرد. کاسبی رأی کاسبی مقبولیت کاذب. حتی اگر یه جریان دروغ پشت قضیه باشه مثل همین قضیه دختر آبی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
12
4
سلام
نظرتان در مورد دختر قرمز چیه ؟؟
میترا استادی قتل با اسلحه در حمام !!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
هر دو جنایت و عاملان و مسببانش محکومند فقط وقتی رسانه های رسمی یک علت رو نادیده می گیرند، وضعیت اخطار و هشدار ، شدیدتره . منتظرم که شما هم زمینه سازان قتل هر دو رو مثل من محکوم کنید . تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
در این باره نظری نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
6
16
من هیچ وقت به تماشای ورزش نخواهم رفت تا بتوانم همراه دخترم و همسرم و خواهرم در کنار هم در استادیوم به تماشای فوتبال و دیگر ورزشها بنشینیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
10
8
کاش به جای این مطالبات , دنبال ازدواج به موقع دختران, تحصیلات و شغل مناسب زنان, جایگاه و کرامت زنان, زنان آزاری توسط برخی مردان و... باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
آفریییییییین
محمود کرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
9
6
خبر دروغِ ..دختر آبی زنده است بزنید گوگل
اون کسی که خودشو آتیش زده( سحر خدایاری) ربطی به ماجرای استادیوم دختر آبی (آیسان احتشامی )نداره پدر دختره گفته
خوده دختر آبی گفته من زنده ام
تحقیق کنید تحقیق کنید
جنگ روانی هستش
....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
دو تا دخترند بابا باهوش . هر دو هم قبلا در استادیوم دستگیر شدند.
محمود کرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
9
7
دختر آبی زنده است
این دختری که خودسوزی کرده مشکل روانی داشته دو بار دست به خودکشی زده و اصلا ورزشگاه نمیرفته به گفته پدرش . وحکمش درگیری با پلیس بوده نه ماجرای ورزشگاه
دلیل این همه سر صدا
کم رنک کردن عاشورا
برخورد رئیسی با مفسدان دانه درشت ها
پرت کردن حواس مردم از مسئله اصلی به فرعی
و انتخابات پیش رو
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
چرا ، یک بار در ورزشگاه دستگیر شده سایبری جهادی ! عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
12
9
ان شاله دیگه هم نزارن خانم ها برن استادیوم
اگه قرار باشه یه ادم خودکشی کنه به خاطر این موضوع مسولین هم تغییر عقیده بدن بابت این اتفاق وای به حال جامعه هر کی هرچی خواست دست به خودکشی بزنه...
...
بیچاره خانواده اش که غم از دست دادن عزیزشون هست طرفداری بی مورد شماها هم روش خجالت بکشید دست بردارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
نماینده ! هم پیدا شد ! خوبی ؟؟؟؟؟؟؟ ×
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
2
3
کتابهای شریعتی رو بخونیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
اسم کتابها رو چرا حذف کردی ؟
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
2
2
جمع کنید بابا مسخره شو در آوردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
1
2
دختر معصوم.اخه چرا خودتو کشتی!جوابگو هستید ایا؟اینق ازلباس ودرجه خود سواستفاده نکنید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
0
1
اینها همش برای ایه که مشکلات اقتصادی فراموش بشهههههههههههه 70 میلیون دارن گرانی رو حس میکنن
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
1
2
حالا دخترها هم برن ورزشگاه چی میشه مگه فقط ورودی خانم ها و آقایون جداکنن و دیگه آخرش این که رضایت نامه هم از پدر و مادر وشوهر طرف بگیرن اجازه ورود بدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
کارت ملی شون را هم سوراخ کنن.آره؟؟؟؟؟؟؟؟
مینو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
0
3
واقعا جای تاسف هست برای همه کسانی که دنبال نخود سیاه حوالشون می کنند به ورزشگاه رفتن زنان مگه ورزشگاه رفتن مردان چه گره ای از جامعه مون باز کرده که رفتن زنان باز کنه من به عنوان یه زن از این نگاه تحقیرانه به جنس زن متنفرم و چندشم میاد واقعا که ما زنان ابزاری شدیم برای رای آوردن سیاست مداران که برای سرپوش گذارادن بر ناتواناییها و بی کفایتی هایشان پای زنان را به میدان می کشند توهم آفتاب اصلاح طلب راست می گی سخنان من رو کامل بدون سانسور بیان کن اگه یه جو به آزادی بیان اعتقاد داری که مطمئنم نداری الان وسط پیامم کلی نقطه چین می زاری مثل پیامای قبل
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
احسنت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین