کد خبر: ۶۰۹۸۴۶
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
شما نمی‌توانید درباره افشای اطلاعات محرمانه دادگاهی عادلانه برگزار کنید مگر آنکه هیات ژوری بتواند آنچه را که درست یا نادرست است در این باره ارزیابی کند. هیچکس به دلیل اینکه آنها می‌خواهند تبدیل به افشاگر نمی‌شود. هیچکس افشاگر نمی‌شود چون همه می‌دانند آخر و عاقبت خوبی ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :

مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا گفته، اگر مطمئن شود که هیات ژوری می‌تواند به اسناد محرمانه‌ای که وی آنها را افشا کرده، دسترسی داشته باشند، می‌تواند به آمریکا بر گردد و دادگاهی شود.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ادوارد اسنودن، مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و یک افشاگر از سوی واشنگتن به افشای اطلاعات محرمانه و نقض قانون جاسوسی ۱۹۱۷ و سرقت اسناد متهم است که برایش دست کم ۳۰ سال حبس در پی خواهد داشت.

اسنودن جوان گفت: شما نمی‌توانید درباره افشای اطلاعات محرمانه دادگاهی عادلانه برگزار کنید مگر آنکه هیات ژوری بتواند آنچه را که درست یا نادرست است در این باره ارزیابی کند. هیچکس به دلیل اینکه آنها می‌خواهند تبدیل به افشاگر نمی‌شود. هیچکس افشاگر نمی‌شود چون همه می‌دانند آخر و عاقبت خوبی ندارد.

اسنودن همچنین درباره جمع آوری داده‌ها توسط مقام‌ها از طریق وسایل مختلف هشدار داد و گفت: دولت از طریق تلفن‌های شما اقدام به جمع آوری داده می‌کند و اینکه این داده‌ها کجا می‌روند، کاملا مخفیانه است. ما هدف دولت‌هایمان هستیم. این یک رویکرد خطرناک است.

اسنودن پس از آن معروف شد که اسناد محرمانه برنامه نظارت جهانی را در سال ۲۰۱۳ و زمانی که کارمند آژانس امنیت ملی بود، افشا کرد. این افشاگر از آمریکا گریخت و ابتدا به هنگ کنگ و سپس به روسیه رفت و در آنجا پناهندگی گرفت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین