کد خبر: ۶۱۱۰۱۴
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۲

ساعت آغاز به کار ادارات خوزستان تغییر کرد

استاندار خوزستان گفت: از ابتدای مهر ماه به دلیل بازگشایی مدارس تا روز ۱۳ مهر ساعت آغاز به کار ادارات خوزستان ۸:۳۰ دقیقه صبح است و بعد از این تاریخ به حالت عادی باز خواهد گشت.
آفتاب‌‌نیوز :

غلامرضا شریعتی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان در سرسرای استانداری خوزستان بیان کرد: این تغییر ساعت کار ادارات به منظور رفاه حال والدین درآغاز سال تحصیلی مصوب شده است.

وی در ادامه با اشاره به تصمیم آموزش و پرورش استان بر ۲ نوبته شدن برخی مدارس استان اظهار داشت: با توجه به کمبود معلم در استان این تصمیم گرفته شده و نباید در سال تحصیلی جدید کلاسی بدون معلم باشد.

شریعتی با اشاره به اینکه اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان امسال بار سنگینی را برای آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی جدید بر عهده داشت بیان کرد: با توجه به حوادثی همچون سیل و زلزله در استان این اداره کل علاه بر برنامه های هر ساله خود آماده سازی مدارس مناطق سیل زده و زلزله زده استان را بر عهده داشت که عملکرد خوبی هم در این بخش داشته است.

استاندار خوزستان ادامه داد: در مناطق سیل زده و زلزله زده استان مدارسی که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند ابتدای مهر ماه امسال تحویل آموزش و پرورش داده می شوند و احداث مدارس ۲ تا پنج کلاسه نیز تا ۱۵ مهر ماه و ساخت مدارس با مساحت بزرگتر نیز تا ۱۵ آبان ماه امسال افتتاح خواهند شد.

وی گفت: شرکت ها و سازمان ها در استان نیز به مسئولیت های اجتماعی خود پایبند باشند و به تعهدات خود در حوزه آموزش و پرورش عمل کنند، نباید با انجام کارهای کوچک رفع تکلیف کنند، باید از آموزش و پرورش استان حمایت کنند.

افزایش ظرفیت پذیرش پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان

استاندار خوزستان در ادامه این نشست بیان کرد: با برنامه ریزیهایی که انجام گرفت مصوب شد که پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان امسال ۲ هزار دانشجو تربیت معلم را پذیرش کند.

وی ادامه داد: این رقم در سال آینده به سه هزار نفر افزایش می باید تا بخشی ازکمبود نیروی معلم در استان را از این مسیر تامین کنیم.

استاندار خوزستان اظهار داشت: یکصد هکتار زمین برای ساخت دانشگاه جامع فرهنگیان استان تامین شده است تا در تربیت نیروی معلم با توان و امکانات بیشتری در استان کار شود.

درادامه این نشست معاون سیاسی و اجتماعی استاندارخوزستان بیان کرد: از شهردار اهواز با سبقه فرهنگی که دارد انتظار داریم که به حوزه آموزش و پرورش بیشتر توجه داشته باشد و از این بخش حمایت ویژه کند.

علی حسین حسین زاده ادامه داد: انتظارات از آموزش و پرورش زیاد است اما در کنار تمام کارها و وظایفی که بر عهده این اداره است نباید تکریم و احترام به معلمان و فرهنگیان را فراموش کرد.

جمعیت دانش آموزی خوزستان یک میلیون و یکصد هزار نفر است که در ۱۰ هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین