کد خبر: ۶۱۱۳۵۸
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: در زمینه انتخابات تمام استان‌ها و دفاتر خود در شهرستان‌ها را به کار گرفته‌ایم و از اعضای شورای مرکزی خواسته‌ایم تا نظرات خود درباره چگونگی فعالیت در انتخابات را به ما عرضه کنند تا ما با لیست مشخص و افراد معین وارد عرصه رقابت شویم.
آفتاب‌‌نیوز :

ابوالقاسم رئوفیان درباره آخرین فعالیت‌های تشکل متبوعش برای حضور در انتخابات مجلس اظهار کرد: حزب اسلامی ایران زمین با توجه به اینکه انتخابات را بهار کار خود می‌داند، وجهه همت خود را تماماً متوجه تحقق استراتژی حضور حداکثری رای‌دهندگان پای صندوق‌های رأی قرار داده است و درباره سایر موضوعات مرتبط با انتخابات هم کار خود را شروع کرده است.

وی ادامه داد: ما ستاد انتخاباتی‌مان را در حزب تشکیل داده‌ایم و نمایندگانی را از استان‌هایی شمالی، جنوبی، شرقی، غربی و مرکزی کشور در آن گردهم آورده‌ایم که با حضور دو نفر از اعضای شورای مرکزی در آن، تعداد اعضای این ستاد به هفت نفر می‌رسد و این ستاد هم با تنظیم و ارائه اطلاعیه شماره یک ستاد به شعب مختلف حزب در سراسر کشور از آنها درخواست اطلاعات لازم برای شکل‌دهی به فعالیت‌های انتخاباتی را خواستار شده است.

رئوفیان با اشاره به تشکیل کمیته پاکسازی پارلمان در تشکل متبوعش از سال گذشته، اظهار کرد: ما مجلس فعلی را متناسب با شأن جمهوری اسلامی نمی‌دانیم و در نتیجه با تشکیل کمیته پاکسازی پارلمان در حزب‌مان و سپردن ریاست آن به یکی از نمایندگان ادوار مجلس به دنبال این هستیم که معیارهای لازم برای نمایندگی مجلس و انتخاب کاندیدها را تبیین کنیم.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین با یادآوری حضورش در هیئت رئیسه جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت، تاکید کرد: حزب ما در این جبهه نیز نقش خود را ایفا می‌کند و علاوه بر این به جلسات شورای راهبردی اصولگرایان هم دعوت شده‌ایم که البته در آنجا هم نظرات خودمان را مطرح می‌کنیم و منتظر پاسخ‌گرفتن از سایر اعضای این جلسات هستیم.

وی ادامه داد: من در جلسات شورای راهبردی اصولگرایان این نکته را مطرح کردم که اگر ما واقعاً به دنبال فرستادن شایستگان به مجلس هستیم و راهبرد شایسته‌سالاری را به عنوان یک خط‌مشی دنبال می‌کنیم، اگر زمانی به این نتیجه رسیدیم که افرادی جناح، جبهه یا حزب ما شایستگی لازم را ندارند و کسی این شایستگی را دارد که از اعضای حزب، جناح یا گروه ما نیست، آن وقت تکلیف شرعی ما چیست؟

رئوفیان افزود: البته من همانجا هم گفتم که ممکن است طرح این پرسش یک پارادوکس به نظر برسد و با الزامات کار تشکیلاتی منافات داشته باشد اما باید بدانیم که ما پیش از حزبی‌بودن، مسلمان هستیم و تکالیف شرعی ما مقدم بر تعلقات حزبی ماست که البته به این پرسش من در آن جلسه پاسخی داده نشد ولی من همچنان این سوال را دنبال خواهم کرد و به دنبال گرفتن پاسخی درباره آن خواهم بود چرا که این موضوع یکی از خط‌ قرمزهای ماست.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین در پایان تاکید کرد: به هرحال حزب ما فعالیت خود را ادامه می‌دهد و در این زمینه تمام استانها و دفاتر خود در شهرستان‌ها را به کار گرفته‌ایم و نیز از اعضای شورای مرکزی خواسته‌ایم تا نظرات خود درباره چگونگی فعالیت در انتخابات را به ما عرضه کنند تا ما با توجه به فرصت باقیمانده تا انتخابات با لیست مشخص و افراد معین وارد انتخابات شویم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین