کد خبر: ۶۱۳۲۴۶
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: درخواست باشگاه پرسپولیس نسبت به تجدیدنظر خواهی در احکام انضباطی داربی به‌ویژه محرومیت شجاع خلیل‌زاده را به کمیته استیناف ارجاع خواهیم داد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش باشگاه پرسپولیس، محمدحسن انصاری فرد، مدیرعامل سرخ‌پوشان پایتخت گفت:‌ هر چند کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با اجرای محرومیت تعلیقی حکم به یک جلسه محرومیت قطعی تماشاگران پرسپولیس داده است اما آیا باید اتفاق ناگوار و ضایعه‌ای غیرقابل جبران برای کنعانی‌زادگان مدافع پرسپولیس رخ می داد تا نگاه به تخلفات یکسان نباشد. بنده تصور می‌کنم در این بخش نسبت به پرسپولیس سخت‌گیرانه تصمیم گرفته شده است. در گذشته هم همین اتفاق رخ داده و تماشاگران پرسپولیس در حالی با محرومیت تعلیقی مواجه شدند که تماشاگران تیم دیگر تخلفاتی به مراتب و خیلی سنگین‌تر از پرسپولیس داشته‌اند. ما شاهد تخلفات سنگین و بعضا غیرقابل بیان از سوی تماشاگران برخی تیم ها در طی فصل گذشته و امسال بوده‌ایم اما میزان محرومیت‌های تماشاگران پرسپولیس با آن‌ها یکسان یا بیش‌تر بوده. این را بار دیگر می‌پرسم که آیا باید برای کنعانی‌زادگان اتفاق تلخ‌تری رخ می‌داد؟ آیا حال که در قبال پرسپولیس سخت‌گیرانه رای داده شده درباره همین سنگی که به سر بازیکن پرسپولیس اصابت کرد با همه عوامل درگیر در این ماجرا برخورد شده؟ بنده با ذکر جزییات بیش‌تر با حسن‌زاده صحبت می کنم چون برخی احکام از نگاه ما جای تامل بیش‌تر دارد و انتظار داریم در مواردی که قابل تجدید نظر خواهی است شاهد رفع محرومیت‌ها و جرایم در قبال پرسپولیس و برخی نفرات آن باشیم.

او با اشاره به محرومیت شجاع خلیل‌زاده گفت: با شجاع خلیل‌زاده در این باره صحبت کرده‌ام. او می‌گوید اگر ویدیویی هست که حرکت من به عنوان هیس نشان دادن یا بی احترامی به داور بوده یا اگر آقای بینادی‌فر، داور بازی تایید کند که من خدای ناکرده به ایشان چنین علامتی نشان داده‌ام، من را محروم کنند. او می گوید در همین بازی مکرر با فحاشی و توهین تماشاگران مواجه بوده اما هیچ واکنشی نشان نداده و قسم می‌خورد که از آن حرکت دست منظور دیگری داشته و موقع گفتن کلمه "به‌خدا" دست ‌ خود را جلوی صورتش گرفته. ایمان دارم درباره حرکت خلیل‌زاده سوء برداشت شده و حق او محرومیت نیست. این بازیکن یکی از ارکان موفقیت پرسپولیس بوده که متاسفانه از تیم ملی هم دور مانده و در حق او اجحاف شده. امیدواریم نگاه‌ها نسبت به خلیل‌زاده تغییر کرده و توانایی‌های او بیش‌تر دیده شود نه صرفا هیجانات او. انتظار ما این است که محرومیت خلیل‌زاده رفع شود و کمیته استیناف حرف‌های او را بشنود و به جمع بندی نهایی برسد. کنعانی‌زادگان هم دیدید که به رغم اصابت سنگ به سرش هیچ واکنشی نشان ندادند و الان هم به همین دلیل از جریمه نقدی غافلگیر شده است.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: درباره محرومیت از تماشاگر و محرومیت دو جلسه‌ای آقای خلیل‌زاده واقعا غافلگیر شده‌ایم. از شجاع خلیل‌زاده خواستم به رای احترام بگذارد، تمرکزش روی بازی‌ها و تمرینات باشد و هرگونه اظهارنظر و پیگیری را به باشگاه واگذار کند و از کنعانی‌زادگان هم همین را می خواهیم. فرشاد احمدزاده هم تصور نمی‌کنم مرتکب اشتباهی شده باشد که بیش از یک جلسه محرومیت داشته ‌باشد. او بازی قبلی محروم بود. فراموش نکنیم که همین بازیکن در پایان بازی دست بازیکنان استقلال را می‌گیرد و از زمین بلند می‌کند. کاش این حرکات هم دیده شود و محرومیت این بازیکن با شنیدن توضیحاتش امروز پایان یابد. ما در همین لیگ با حرکاتی بسیاری تندتر مواجه بوده‌ایم که دو جلسه محرومیت برای‌شان در نظر گرفته نشده است.

انصاری‌فرد تصریح کرد: ما در کنار انتقال نظرات و دفاع از حق و حقوق تیم و بازیکنان و هوداران از همه آن‌ها می‌خواهیم با آرامش بیش‌تر به کار خود ادامه دهند. پرسپولیس در سایه همدلی و اتحاد و آرامش است که می‌تواند موفقیت‌ها را تکرار کند. باید به داوران و حریفان احترام بگذاریم و از اعتراض‌های مکرر پرهیز کنیم و بدانیم که پرسپولیس در چه شرایطی است. ما از محرومیت‌ها متضرر می‌شویم و امید داریم با تخلفات سنگین دیگران هم در حد همان تخلفات سنگین رفتار شود. ما برخی مسایل مدنظر خود را با حسن‌زاده در میان می‌گذاریم و برای پرهیز از تنش‌ها از طرح آن در رسانه‌ها خودداری می‌کنیم. باور ما این است در قبال پرسپولیس در برخی موارد سخت‌گیرانه‌تر رای صادر شده. ادله خود را هم با ریاست محترم کمیته انضباطی در میان خواهیم گذاشت و می‌دانیم که ایشان هم حرف‌هایی برای گفتن دارند اما ما هم ادله هایی داریم که پرسپولیس حقیقتا مظلوم واقع شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x