کد خبر: ۶۱۴۸۴۲
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
کاربر جرثقیل حادثه‌ساز در پارک بسیج و همچنین یکی از مدیران شرکت پیمانکار صبح یکشنبه در دادسرای جنایی تهران بازجویی شدند و قرار است تیم کارشناسی دلایل وقوع این حادثه مرگ‌بار را بررسی کند.
آفتاب‌‌نیوز :

جرثقیلی که در پارک بسیج در حال کار بود ظهر روز شنبه روی بزرگراه سقوط کرد و حادثه‌ای مرگ‌بار را رقم زد. اگرچه سرپرست دادسرای جنایی تهران بعد از ظهر شنبه خبر داد تعداد کشته‌شدگان این حادثه به سه نفر رسیده اما تاکنون دو فوتی در پرونده ثبت شده است.

محل حادثه زمین وسیعی بود که شرکت پیمانکار در آنجا شهربازی احداث می‌کرد. این پروژه از سه سال قبل شروع شده و کار ساخت چرخ‌فلک آن در مراحل پایانی قرار داشت که جرثقیل مورداستفاده دچار حادثه شد. این چرخ‌فلک با ارتفاع 72 متر بزرگ‌ترین چرخ‌فلک ایران است و به‌همین‌دلیل ساخت آن حساسیت‌های خاصی داشت.

کاربر جرثقیل که صبح دیروز در دادسرای جنایی حاضر شده بود، درباره این حادثه به خبرنگار ما گفت من گواهی‌نامه کار با جرثقیل‌های خاص را دارم و تاکنون حادثه‌ای برایم پیش نیامده بود. زمان حادثه وقت ناهار بود و من در اتاقک جرثقیل نشسته بودم که ناگهان باد وزنه جرثقیل را انداخت، تعادل به‌هم خورد و دکل در اتوبان سقوط کرد.

زمان حادثه ما در ارتفاع 72 متری کار می‌کردیم. من هم همراه جرثقیل سقوط کردم و 10 دقیقه در اتاقک حبس بودم تا اینکه مرا بیرون آوردند.

جرثقیل روی یک تاکسی و رهگذران سقوط کرد البته راننده تاکسی حادثه‌دیده زنده ماند اما همکار او و یک پیک موتوری که در فضای سبز نشسته بودند، جان خود را از دست دادند. تحقیقات درباره این حادثه از همان ابتدا آغاز شد و آنچه تاکنون مشخص شده، این است که مسئولیت همه حوادث پارک بسیج بر عهده پیمانکار بوده و شهرداری در این زمینه مسئولیتی ندارد. همچنین تاکنون احتمال داده می‌شود نقص در نصب جرثقیل سبب‌ساز این حادثه شده باشد.

بازجویی از راننده و پیمانکار جرثقیل مرگیکی از مدیران شرکت پیمانکار که دیروز در دادسرای جنایی حاضر بود، در این‌باره به خبرنگار شرق گفت: شرکت ما اولین شرکت تولید ابزار شهربازی در ایران است که ما علاوه بر شهرهای مختلف کشور در کشورهایی ماننده عراق، افغانستان و سوریه نیز شهربازی ساخته‌ایم و تا به حال هرگز اتفاقی رخ نداده است.

این حادثه نیز به تجهیزات شرکت ما مربوط نمی‌شد چون ما برای استفاده از جرثقیل با یک شرکت دیگر که بزرگ‌ترین شرکت در این زمینه است، قرارداد پیمانکاری داشتیم.

بنا بر این گزارش، تحقیقات از کاربر جرثقیل و همچنین مدیر شرکت پیمکانکاری همچنان ادامه دارد و تیمی سه‌نفره از سوی بازپرس جنایی تهران مأمور شده‌اند درباره علل و عوامل این حادثه بررسی کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین