کد خبر: ۶۱۴۹۴۰
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۰
سخنگوی قوه قضاییه درخصوص سازوکار نظام‌مندتر شدن درخواست اعاده دادرسی از دیوان عالی کشور توضیحاتی ارایه کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

در جلسه شورای عالی قوه قضاییه به ریاست سید ابراهیم رئیسی تصویب شد، در موضوع اعمال ماده ۴۷۷ هیئتی با مسئولیت معاون اول و عضویت معاونت قضایی، رئیس دیوانعالی کشور، دادستان کل کشور و معاونان ذیربط آن‌ها سازوکار حقوقی مشخصی را برای نحوه پذیرش و بررسی پرونده‌های مشمول ماده ۴۷۷ تهیه و تدوین کنند، به گونه‌ای که هم فرآیند کاملاً مشخص باشد و دیدگاه‌ها و نظرات قضات ذیربط نیز به یکدیگر نزدیک و در چارچوب قرار گیرد.

سخنگوی قوه قضاییه درخصوص سازوکار نظام‌مندتر شدن درخواست اعاده دادرسی از دیوان عالی کشور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما گفت: ماده ۴۷۷ وضعیت شفافی دارد، اما در فرآیند اجرای قانون در سال‌های اخیر در مقطعی مراجع قضایی دچار افراط شده بودند. در مقطعی دیگر افراد برای رسیدن به اعمال ماده ۴۷۷ متوسل به برخی مقامات و نمایندگان مجلس می‌شدند که هیچکدام از این روش‌ها شیوه مدنظر قانونگذار نبود.

توضیح درباره سازوکار نظام‌مندتر شدن درخواست اعاده دادرسی از دیوان عالی کشور

وی افزود: به دنبال این مشکلات امروز در جلسه مسئولان عالی قوه قضاییه مقرر شد هیئتی با مسئولیت معاون اول دستگاه قضا برای بررسی موضوع تشکیل شود.

وی تصریح کرد: با دستور رئیس قوه قضاییه در هفته آینده جلسه تشکیل می‌شود و ظرف دو هفته این سازوکار مهیا می‌شود و نهایتا تا یک ماه به دادگستری استان‌ها منعکس می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین