کد خبر: ۶۱۵۱۷۸
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
سرپرست پلیس امنیت عمومی استان البرز از دستگیری اعضای باندی که در پوشش مأموران اداره اماکن پلیس از اصنافی که اخطاریه پلمب دریافت کرده بودند اخاذی می کردند در البرز خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

عباس شاهی، سرپرست پلیس امنیت عمومی استان البرز گفت: در پی دریافت گزارش های متعدد مبنی بر اینکه افرادی با معرفی خود به عنوان مأمور اماکن اقدام به اخاذی از متصدیان واحدهای صنفی در سطح شهر کرج می کنند، بررسی و پیگیری موضوع در دستورکار مأموران اداره اماکن پلیس امنیت عمومی البرز قرار گرفت.

سرپرست پلیس امنیت عمومی استان البرز افزود: مأموران با انجام اقدامات پلیسی و راه اندازی گشت های نامحسوس و کنترل مکان هایی که احتمال تردد افراد مورد نظر در آن جا بود، یکی از اعضای باند را در منطقه باغستان کرج شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به اداره اماکن منتقل کردند. متهم در بازجویی های مأموران به جعل عنوان و اخاذی از 20 نفر اعتراف کرد.

وی مطرح کرد: متهم رستوران ها، مغازه ها و فروشگاه های داخل پاساژهایی که برای آن ها بر اساس حکم قاضی اخطاریه پلمب صادر شده بود را شناسایی کرده و با همدستی دو نفر دیگر که به صورت باندی با یکدیگر همکاری می کردند به صاحبان مغازه ها مراجعه کرده و با معرفی خود به عنوان مأمور اداره اماکن پلیس از وی می خواستند برای لغو حکم اخطاریه پلمب و یا فک پلمب مبلغ 30 تا 70 میلیون ریال به شماره کارتی که در اختیار آن ها می گذاشتند واریز کنند.

شاهی ادامه داد: در صورت پافشاری مالکان اصناف به ویژه مالکان رستوران های زنجیره ای که دارای شعبه های متعددی در سطح شهر بودند آن ها را تهدید می کردند که اگر درخواست آن ها را قبول نکنند سایر شعبه های آن ها نیز پلمب خواهد شد.

وی عنوان کرد: با تلاش مأموران سایر اعضای باند که با معرفی خود به عنوان کارمند اتاق اصناف علاوه بر تصرف زمین های مشکل دار، در پوشش مأمور پلیس اماکن از واحدهای صنفی که تحت هر عنوانی اخطاریه پلمب دریافت می کردند را شناسایی و به اشکال مختلف از آن ها اخاذی می کردند نیز دستگیر شدند. در بازرسی از منزل متهمان یک دستگاه لپ تاپ، یک دستگاه کیس رایانه و تعدادی اوراق و مدارک جعلی کشف شد و نامبردگان برای شناسایی سایر جرائم در اختیار پلیس امنیت عمومی البرز قرار دارند.

سرپرست پلیس امنیت عمومی استان البرز در توصیه به شهروندان اظهار کرد: واحدهای صنفی در مواجه شدن با مأموران اماکن از آن ها درخواست کارت شناسایی کرده و به این نکته توجه کنند که مأموران به هیچ عنوان برای انجام وظایف خود از واحدهای صنفی درخواست پول نمی کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین