کد خبر: ۶۱۵۶۳۱
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه اولویت ما جلوگیری از زمین‌خواری است، گفت: در حوزه محیط بانی، استان تهران با کمبودهای زیادی مواجه است.
آفتاب‌‌نیوز :

سعید محمودی در بازدید از منطقه حفاظت شده ورجین و در جمع محیط بانان این منطقه گفت: منطقه شمیرانات به دلیل شرایط خاص خود مهمترین منطقه استان تهران و قطعا شرایط آن با دیگر مناطق استان متفاوت است و به همین دلیل اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران برنامه ویژه‌ای برای حفاظت منطقه ورجین دارد، اظهار کرد: ما اینجا به دنبال این هستیم که حتی یک وجب از اراضی این منطقه مورد تصرف قرار نگیرد و از عرصه‌ها به صورت تمام و کمال حفاظت کنیم.

محمودی با اشاره به اینکه اولویت اول جلوگیری از هرگونه زمین خواری و دست اندازی به عرصه‌هاست و باید همه محیط بانان برای این هدف تلاش کنند، ادامه داد: البته در حوزه محیط بانی استان تهران با کمبودهای زیادی مواجه است و باید تلاش برای رفع این کمبودها بیشتر شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه تمام توان خود را برای تجهیز پاسگاه‌ها و امکانات و معیشت محیط بانان بویژه محیط بانان این منطقه به کار خواهیم گرفت، گفت: از محیط بانان نیز انتظار داریم که در جهت حفظ و حراست از مناطق و عرصه‌های طبیعی با انگیزه بیشتری تلاش کنند و نسبت به انجام وظایف خود کوشا باشند.

محمودی ادامه داد: باید منطقه حفاظت شده ورجین را در برنامه‌های حفاظتی و مدیریتی ویژه خود ببینیم و امیدوارم که با همکاری مجموعه محیط زیست استان بتوانیم برای حفظ و حراست بیشتر این منطقه گام برداریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در این دیدار ضمن بازدید از سلاح‌های سازمانی و اسلحه‌های کشف و ضبط شده از سوی محیط بانان در منطقه حفاظت شده ورجین اظهار کرد: از دیگر اولویت‌های محیط بانان و یگان حفاظت محیط زیست استان تهران باید برخورد با تخلفات شکار و صید، جمع‌آوری سلاح‌های غیر مجاز و جنگی و جلوگیری از وقوع هر گونه تخلف در مناطق در دست مدیریت و عرصه‌های طبیعی استان باشد.

بر اساس گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمودی در دومین بازدید خود از مناطق تحت مدیریت استان تهران، عصر دیروز (۱۸ مهر) از منطقه حفاظت شده ورجین در شهرستان شمیرانات بازدید کرد و با محیط بانان این منطقه به دیدار و گفت و گو پرداخت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین