کد خبر: ۶۱۵۷۱۹
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
«واکنش‌ها به توئیت گری لینه‌کر درباره بازی ایران و کامبوج و حضور زنان در ورزشگاه آزادی غیر منتظره بود؛ به‌ طوری که کاربران زیادی به او تذکر دادند پیامش حاوی کلیشه‌های جنسیت‌زده و توهین‌آمیز است. این واکنش‌ها تا حدی بالا گرفت که لینه‌کر در نهایت پیامش را حذف کرد!»
آفتاب‌‌نیوز :

«از حدود دو ماه پیش که برنامه‌ریزی‌ها برای حضور بانوان در بازی ملی ایران و کامبوج شروع شد و همه فهمیدند که این بار خبری از مقاومت منابع مبهم نیست، می‌شد حدس زد که این دیدار معمولی ملی تبدیل به یک رویداد بزرگ و زیبا خواهد شد اما راستش این میزان از اتفاقات مثبت و جذاب هم غیر قابل پیش‌بینی بود. تیم‌ ملی در یک نمایش بی‌رحمانه که مشابهش را سال‌ها ندیده بودیم، با ۱۴ گل حریف نگون‌بختش را در هم کوبید و نشان داد همچنان به ارائه فوتبال تهاجمی در عصر سرمربی بلژیکی مقید است. با این وجود کماکان مهم‌ترین خبر این بازی، حضور بیش از سه هزار بانوی ایرانی در ورزشگاه بود؛ هوادارانی که در ضلع جنوبی و محل سنتی استقرار تماشاگران استقلال جا داده شدند و ۹۰ دقیقه تمام با انرژی وصف‌ناشدنی ملی‌پوشان را تشویق کردند. مسلما این حضور و این انرژی، نقش پررنگی در رقم خوردن برتری چشمگیر شاگردان ویلموتس داشت.»

این روزنامه در ادامه به واکنش‌ها به این بازی پرداخت و نوشت: «اگر از انبوه واکنش‌های مشابه بگذریم، برای یافتن یک نمونه متفاوت باید به توییت جنجالی گری لینه‌کر اشاره کنیم؛ فوتبالیست سابق و مجری فعلی تلویزیون که معمولا نوشته‌های جذابی دارد. او ترجیح داد به مسابقه پنج‌شنبه از جنبه‌ای دیگر نگاه کند، بنابراین نوشت: «ایران در بازی با کامبوج ۱۴-صفر پیروز شده. لطفا یک نفر به زنان ایرانی که اجازه پیدا کردند برای اولین بار بازی را از استادیوم تماشا کنند بگوید که فوتبال همیشه به این سادگی نیست.» واکنش‌ها به این پیام اما برای لینه‌کر غیر منتظره بود؛ به‌ طوری که کاربران زیادی به او تذکر دادند پیامش حاوی کلیشه‌های جنسیت‌زده و توهین‌آمیز است. این واکنش‌ها تا حدی بالا گرفت که لینه‌کر در نهایت پیامش را حذف کرد!»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین