کد خبر: ۶۱۶۰۷۸
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به نوسازی و بازسازی ۶۳ محله هدف در استان تهران گفت: ۱۸ محله در شهر تهران و ۴۵ محله در شهرستان‌های استان تا سال ۱۴۰۰ نوسازی و بازسازی می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد تقی‌زاده امروز در ششمین جلسه ستاد بازآفرینی استان تهران با اشاره به وجود 6 هزار هکتار اراضی بافت فرسوده در استان اظهار داشت: 50 درصد این اراضی در شهر تهران و بیش از 2 هزار هکتار در سایر شهرهای استان واقع هستند که طبق آخرین آمار ارائه شده 2 میلیون و 250 هزار نفر در محدوده بافت فرسوده استقرار دارند که بیش از جمعیت چند استان کشور است.

وی با اشاره به نوسازی و بازسازی 63 محله هدف در استان تهران بیان کرد: 18 محله در شهر تهران و 45 محله در شهرستان‌های استان تا سال 1400 نوسازی و بازسازی می‌شود که پیشبرد این برنامه در شهرستان‌های استان تهران به کندی پیش می‌رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران همچنین با اشاره به پیگیری بهسازی و نوسازی محلات هدف به طور خاص افزود: موضوع بازآفرینی در پهنه‌های بازآفرینی اجرایی می‌شود که دستگاه‌ها در سایر محلات باید به موازات محلات خاص موضوع را پیگیری کنند.

تقی‌زاده ادامه داد: برای پروژه‌های اقدام مشترک اعتباری درنظر گرفته شده که در این راستا حدود 485 میلیارد تومان پروژه در شهرداری تهران برای محلات تعریف شده که به سازمان مدیریت معرفی و اعتبار لازم تخصیص داده می‌شود و فرمانداران و شهرداران می‌توانند ظرف مدت یک ماه آینده پروژه‌ها را اعلام کنند.

وی در پایان همچنین خاطرنشان کرد: اداره راه و شهرسازی در مورد اراضی دولتی که باید به شهرداری‌ها برای تأمین مسکن تخصیص داده شود اقدام کند و ظرف یک ماه این موضوع را تعیین تکلیف کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین