کد خبر: ۶۱۹۴۸۶
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
حدود ۳۰ میلیارد و ۴۰ میلیون تومان سفته و برات در نیمه نخست امسال در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد ۳۵.۷ درصدی داشته است.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس آمار بانک مرکزی بالغ بر پنج میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان سفته و برات در شهریورماه ١٣٩٨ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با مردادماه امسال هفت درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۷ درصد افزایش داشته است.

طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در شهریورماه ١٣٩٨ معادل ۴۰۰ برگ سفته و برات به مبلغ معادل ۹ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان در شهر تهران واخواست شد.

همچنین در این ماه شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۴۸ و ۴۹.۲ رسید که در مقایسه با ماه قبل از لحاظ تعداد و مبلغ به ترتیب ۵۰.۱ درصد و ۳۲.۳ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳۳.۳ درصد و ۷.۲ درصد کاهش داشته است.

شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در شهریورماه ١٣٩٨ به عدد ۱۰۲.۴ رسید. عدد شاخص یاد شده در شهریورماه ١٣٩٧ معادل ۷۳.۶ بود.

علاوه براین در ۶ ماهه نخست سال ١٣٩٨ معادل سه هزار و ۴۰۰ برگ سفته و برات بـه مبلغ ۷۱ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان در شهر تهران واخواست شد.

متوسط شاخص‌ها در این دوره از نظر تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۱.۲ و ۶۴.۷ رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۱۳.۲ درصد و ۴۱.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در ۶ ماه ابتدایی سال ١٣٩٨ به عدد ۹۳.۲ رسید. عدد شاخص مزبور در ۶ ماهه نخست سال ١٣٩٧ معادل ۱۲۴.۱ بوده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x