کد خبر: ۶۲۰۲۷۳
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
رئیس کمیته انتقال محکومان ایران:
رئیس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران گفت: زوج بیمار زندانی ایرانی در هند که به اتهام تلاش برای ورود به یک کشور ثالث با استفاده از گذرنامه جعلی توسط مقامات هندی دستگیر، محاکمه و زندانی شده بودند، به کشور منتقل شدند.
آفتاب‌‌نیوز :

محمود عباسی روز چهارشنبه افزود: این زوج ایرانی با تلاش‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد، وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور ایران و هند و با همکاری دوستانه مقامات دولتی و قضایی هند، جهت گذراندن ادامه مدت محکومیت خود در زندان تبریز صبحگاه امروز وارد تهران و تحویل مقامات مسئول شدند.

وی با رد برخی خبرهای کذب که مقامات قضایی هند با فشار کمپین ها با انتقال این زوج محکوم موافقت کرده اند، تاکید کرد: از مدت‌ها قبل این موضوع در دستورکار کمیته انتقال محکومان و وزارت امور خارجه و سفارت ایران در هند بوده و این اولین تجربه هندوستان در انتقال محکومان از زندان بنگلر و حیدرآباد است که در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور ایران و هند با موفقیت انجام می شود.

زوج بیمار زندانی در هند به ایران منتقل شدند

عباسی اظهار داشت: هرچند این تجربه انتقال با دشواری هایی همراه بود اما به همت مقامات سیاسی و قضایی و پلیسی ۲ کشور با موفقیت انجام شد و محکومان یاد شده باید بقیه دوران محکومیت خود را در زندان های جمهوری اسلامی ایران بگذرانند.

جعل گذرنامه یا استفاده از گذرنامه جعلی و اقدام برای قاچاق انسان و هرگونه تلاش برای ورود غیرقانونی به هند یا کشور ثالث مستوجب مجازات سنگین خواهد بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x