کد خبر: ۶۲۱۶۴۰
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹

آمریکا، مصر را هم به تحریم تهدید کرد

پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا در نامه مشترک خود درباره خطر اعمال تحریم‌ها در صورت خریداری جنگنده‌های روسی سوخو -۳۵ به مقام‌های مصر هشدار داده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه وال استریت ژورنال ضمن اعلام این خبر نوشت که در نامه ارسالی از سوی «مایک پمپئو» وزیر خارجه و «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا تلاش شده وزیر دفاع مصر به لغو معامله برای خریداری سوخو- ۳۵ قانع شود.

در متن این نامه آمده است: «معامله بزرگ جدید با روسیه دست کم مبادله اطلاعات نظامی با آمریکا و کمک نظامی آمریکا به مصر را با دشواری مواجه خواهد کرد و همچنین به اعمال تحریم‌ها تهدید می‌شود».

آمریکا، مصر را هم به تحریم تهدید کرد

در مطلب منتشره در روزنامه وال استریت ژورنال همچنین خاطرنشان شده است که پنتاگون همزمان با بازدید «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه از قاهره، درباره عواقب معامله با روسیه به فرمانده نیروی هوایی مصر هشدار داده است.

خبر امضای قرارداد روسیه و مصر درباره تحویل جنگنده‌های سوخو- ۳۵ به قاهره در ماه آوریل منتشر شد اما رسماً مورد تأئید قرار نگرفت. توافقنامه مربوطه که تحویل بیش از ۲۰ فروند از این جنگنده‌ها و تسلیحات هوایی متعلق به آنها به مبلغ حدود دو میلیارد دلار را در نظر می گیرد، در اواخر ۲۰۱۸ اعتبار یافته و قرار است اجرای آن در دوره سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ آغاز شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین