کد خبر: ۶۲۱۷۶۵
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ از مرغداران درب مرغداری ۸ هزار و ۸۰۰ تومانی خریداری می‌شود در حالی که با توجه به هزینه تمام شده تولید قیمت آن نباید کمتر از ۹ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.
آفتاب‌‌نیوز :

حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه قیمت مرغ در بازار نوسان ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومانی دارد، اظهار کرد: در روز‌های اخیر قیمت مرغ برای مصرف کننده به دلیل عدم کشش بازار کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر مرغ از مرغداران درب مرغداری ۸ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری می‌شود که زیان برای آن‌ها به همراه دارد.

اسدالله نژاد قیمت مناسب خرید مرغ زنده از مرغداران را حداقل ۹ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کرد.

به گفته وی؛ از نظر اقتصادی برای مرغداران خرید ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان کمتر از قیمت عنوان شده قابل تحمل است، اما بیشتر از آن فشار بر تولید است و اثرات منفی خواهد داشت.

اسدالله نژاد قیمت منطقی هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده با توجه به قیمت خرید مرغ زنده از مرغداران (۸ هزار و ۸۰۰ تومان) را حداکثر ۱۳ هزار تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه به رغم مشکلات اقتصادی مرغداران هیچ کمبودی در تولید و عرضه نداریم، افزود: روزانه ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تن مرغ در کشور تولید و عرضه می‌شود که مطابق با میزان نیاز روزانه بازار مصرف است.

اسدالله نژاد در پاسخ به این پرسش که برنامه جهادکشاورزی برای افزایش سن حذف گله‌های مادر از ۶۴ هفته به ۶۸ هفته بر صنعت چه تاثیری گذاشته است، اظهار کرد: اثر منفی برنامه وزارت جهادکشاورزی برای افزایش سن حذف گله‌های مادر بر صنعت مرغ گوشتی تا یک ماه دیگر خود را نشان خواهد داد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور یادآور شد: اجرای این تصمیم می‌تواند توازن بین عرضه و تقاضا را برهم زده و قیمت مرغ در بازار را بار دیگر دچار نوسانات شدید کند.

اسدالله نژاد گفت: مازاد تولید و به دنبال آن افزایش عرضه در ابتدا به تولیدکننده صدمه می‌زند و پس از آن اثرات منفی خود را با کاهش تولید و افزایش قیمت برای مصرف کننده نشان می‌دهد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین