کد خبر: ۶۲۲۱۱۹
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: سهمیه بنزین خودروهای سواری پلاک عمومی بر اساس پیمایش اختصاص می‌یابد.
آفتاب‌‌نیوز :

علی مدقالچی اظهارکرد: براساس سهمیه اعلام شده برای سوخت خودروهای سواری پلاک عمومی، خودروهای تک‌گانه‌سوز ۷۵۰ لیتر و خودروهای دوگانه‌سوز ماهانه ۴۵۰ لیتر بنزین دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سهیمه بنزین‌ خودروهای سواری پلاک‌ عمومی از ابتدای آذر اعمال خواهد شد، افزود: بر این اساس مابه‌التفاوت بهای بنزین از زمان اعلام دو نرخی شدن بنزین تا اعمال سهمیه، به حساب افزاد مذکور واریز می‌شود.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان تصریح کرد: اگر این سهمیه تعلق گیرد مشکل سوخت حل می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم، نیاز به افزایش نرخ کرایه نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه سهمیه سوخت با توجه به میزان پیمایش به خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی تعلق می‌گیرد، ابراز کرد: چنان‌چه خودرویی این مسافت را طی نکرده باشد، سهمیه سوخت به آن تعلق نمی‌گیرد.

مدقالچی ادامه داد: با مشخص شدن ضوابط دقیق نحوه ارائه سوخت سهمیه‌ای، به طور حتم سقف و کف، برای اختصاص سهمیه خودروهایی که پیمایش آن‌ها از حد موردنظر بیشتر یا کمتر است در نظر گرفته می‌شود تا از سوءاستفاده جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: نرخ حمل و نقل برون شهری کالا، بر اساس مصوبه شورای عالی کشور از شهریورماه سال‌جاری افزایش یافته که براساس تن کلیومتر است ولی پس از آن افزایشی اعمال نشده و این موضوع بر اساس تصمیمات سازمان مرکزی به استان‌ها اعلام می‌شود.

مدقالچی با بیان اینکه در آغاز سال‌جاری نرخ حمل و نقل مسافری افزایش یافته است، ابراز کرد: خودروهای سنگین از گازوئیل استفاده می‌کنند و افزایش نرخ بنزین تأثیری در کرایه آن‌ها نخواهد داشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین