کد خبر: ۶۲۲۲۰۲
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸

واکنش ایران به اظهارات مقامات آمریکایی درباره اعتراضات: پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

سخنگوی وزارت خارجه ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار کرد : تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است.
آفتاب‌‌نیوز :

سیدعباس موسوی با اشاره به نیات شوم و بدخواهانه دولت ایالات متحده آمریکا بویژه وزیر خارجه این کشور نسبت به ملت ایران، افزود: اظهار همدردی با مردمی انجام می‌شود که تحت فشار تروریسم اقتصادی آمریکا قرار دارند و پیش از این نیز از زبان وزیر خارجه آمریکا به صراحت بیان شد که باید به مردم ایران گرسنگی داد تا تسلیم شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد.

واکنش ایران به اظهارات مقامات آمریکایی درباره اعتراضات: پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

وی اظهارات اخیر وزیر امورخارجه آمریکا را مداخله در امور داخلی ایران دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران، دولت آمریکا را در جایگاهی نمی‌بیند که برای ملت و مردم ایران دلسوزی کنند، آن‌ها اگر خیلی نگران هستند، نگران ده‌ها میلیون گرسنه‌ای باشند که در جای جای ایالات متحده، بی خانمان و در فقر مطلق زندگی می‌کنند.

امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهران

سخنگوی وزارت امور خارجه، در ادامه مصاحبه با خبرگزاری صداو سیما سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرزها محور گفتگوهای فرمانده ارتش پاکستان در تهران است.
آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند.

این دیپلمات کشورمان افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه، تصریح کرد: طیف وسیعی از مسایل دو جانبه و مسایل امنیتی دو کشور به ویژه در بخش مرزی و همکاری‌های منطقه‌ای در این دیدارها مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین