کد خبر: ۶۲۲۵۱۸
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

انقلاب "نیکولا" در تولید باطری‌ خودروهای برقی/طی مسیر ۱۳۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ

شرکت "نیکولا"(Nikola) که تولید کننده‌ کامیونت‌های برقی است، به تازگی اعلام کرد که یک باطری جدید و قدرتمند ساخته که می‌تواند توان طی مسیر با یک بار شارژ در خودرو را دو برابر کند.
انقلاب
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از دیلی‌میل، این باطری بدون اینکه در اندازه و یا وزن کامیون تغییری ایجاد کند، توان طی مسیر را دو برابر می‌کند.

شرکت "نیکولا" وعده داده که این باطری چهار برابر یک باطری لیتیومی انرژی دارد و ساخت آن می‌تواند ۵۰ درصد کمتر هزینه داشته باشد.

باطری مذکور هنور در حال تولید است و در حال آماده‌سازی برای مرحله بعدی توسعه خود است که در آن اشتعال پذیری باطری آزمایش می‌شود.

شرکت نیکولا اعلام کرده که این باطری می‌تواند توان طی مسیر خودروهای الکتریکی استاندارد را با یک بار شارژ از ۳۰۰ مایل به ۶۰۰ مایل برساند.

اما در پیکربندی یک کامیونت برقی این شرکت که برای باطری بسیار بزرگ‌تر طراحی شده است، این فناوری جدید می‌تواند توان طی مسیر ۸۰۰ مایلی(۱۲۸۰ کیلومتر) ارائه دهد و در مقایسه با یک باطری یون لیتیوم در همان اندازه، ۵ هزار پوند در هزینه صرفه‌جویی کند.

"تروِر میلتون"( Trevor Milton) مدیر شرکت نیکولا در یک بیانیه اظهار کرد، فناوری ما بزرگترین پیشرفتی است که ما در دنیای باطری‌ها شاهد بوده‌ایم.

وی ادامه داد، تخمین زده می‌شود که این باطری‌ها ۴۰ درصد کمتر از باطری‌های لیتیومی وزن داشته باشند و و در هر کیووات ساعت،۵۰ درصد هزینه کمتری داشته باشند.

گفتنی است این فناوری در ابتدا توسط یک تیم مستقل از مهندسین، شامل ۱۵ نفر با مدرک دکتری و پنج نفر با مدرک کارشناسی ارشد توسعه داده شد.

این شرکت امیدوار است که در سال ۲۰۲۰ میلادی، یک نمایش کامل از این باطری‌ها را داشته باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین