کد خبر: ۶۲۳۴۸۶
تعداد نظرات: ۳۹ نظر
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
دسترسی به ریز حساب بانکی از ماه بعد شرط پرداخت یارانه معیشتی است
با اصلاح قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن قرار شد مابه‌التفاوت ایجاد شده که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال برآورد می‌شود به مردم برگردد. بر این اساس برای خانوارهای تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان تعیین شد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: آنهایی که مثلا دارای ملک بیش‌تر از یک میلیارد تومان بوده‌اند یا درآمدهای دیگری داشته و افرادی که خودروی بیش از 500 میلیون تومان یا سه سفر خارجی غیرزیارتی در سال داشته‌اند جزء افراد با تمکن مالی به شمار می‌روند.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در حاشیه مراسم اختتامیه هفته جهانی کارآفرینی در وزارت کار، در پاسخ به سؤالی در مورد ملاک‌های پرداخت کمک هزینه معیشتی به خانوارها و گلایه برخی از مردم گفت: دولت برای حمایت از طبقات متوسط و کم درآمد جامعه در گام اول 15 میلیون خانوار شامل 60 میلیون نفر را مشمول سبد کمک هزینه معیشتی دانست و در سه نوبت به این خانوارها از 55 هزار تومان برای خانوار یک نفره تا 205 هزار تومان برای خانوارهای 5 نفره و بیشتر پرداخت شد.

وی تأکید کرد: قطعاً بدون بررسی وسع مالی و اطلاعات مالی افراد نمی‌توان سبد حمایتی معیشتی پرداخت کرد و ما شرایطی فراهم کردیم که با همکاری وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات با کد دستوری #6369* کسانی که فکر می‌کنند استحقاق دریافت سبد معیشتی خانوار دارند، از طریق این کد دستوری تقاضای خود را وارد کرده و کد رهگیری دریافت کنند و با برقراری اینترنت مردم می‌توانند به راحتی به سامانه یاد شده وصل شوند.

به چه‌کسانی یارانه معیشتی پرداخت نشد؟/ کسانی که بیش از یک میلیارد تومان دارایی داشته‌اند سبد حمایتی نمی‌گیرند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کسانی که تقاضای خود را در این کد دستوری ارائه می‌کنند در واقع اجازه می‌دهند دولت با بررسی بیشتر در مورد وضع مالی آنان و بررسی حساب‌های بانکی متقاضی اگر شرایط لازم را داشتند و جزء طبقات متوسط و کم درآمد بودند از زمان شروع طرح حمایتی مبالغ را دریافت می‌کنند و اگر مشمول نشدند پرداخت نمی‌شود.

شریعتمداری گفت: کسانی که توان مالی مناسبی دارند و با معیارهای موجود مشمول نمی‌شوند از طریق پیامک به آنها اعلام می‌شود که واجد شرایط نیستند و بعد از آزمون وسع مالی حذف می‌شوند.

وی گفت: برای 60 میلیون نفری که سبد کمک معیشتی پرداخت شده است بدون بررسی اطلاعات مالی نبوده است و آنهایی که مثلاً دارای ملک بیشتر از یک میلیارد تومان بوده‌اند یا درآمدهای دیگری داشته و افرادی که خودروی بیش از 500 میلیون تومان یا سه سفر خارجی غیر زیارتی در سال داشته‌اند جزو افراد با تمکن مالی به شمار می‌روند و این افراد با آنهایی که این امکانات مالی را ندارند تفاوت دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در مورد مشکل کد دستوری گفت:‌ وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات همکاری خوبی با وزارت تعاون داشته و سه اپراتور به اپراتور تلفن همراه مشکلی نداشتند و فقط در مورد یک اپراتور با مشکل فنی مواجه شد که آن مشکل هم برطرف شده است.

شریعتمداری همچنین در پاسخ به سوالی که آیا خود شما سبد حمایتی دریافت کرده‌اید، گفت: من سبد حمایتی نگرفته‌ام.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در مورد حمایت از کارآفرینان گفت: دولت کمک می‌کند که کارآفرینان بتوانند تسهیلاتی برای تولید و اشتغال دریافت کنند و یا حقوق معوقه کارکنان و خود را بپردازند بنابر این با حمایت دولت مشکل منابع برای کارآفرینان برطرف می‌شود. در حال حاضر 85 هزار واحد تولیدی متوسط در کشور وجود دارد که 1100 واحد تولیدی در کشور دارای مشکل است و سعی می‌کنیم به طریقی این واحدها را مورد حمایت قرار دهیم.

معاون وزیر کار: دسترسی به ریز حساب بانکی از ماه بعد شرط پرداخت است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفته است: دسترسی به ریز حساب‌های بانکی، شرط دولت برای پرداخت یارانه معیشتی از ماه بعد است.

احمد میدری درباره اینکه نباید اخبار رسمی دولت برای مردم اثبات شود، گفت: این بی‌اعتمادی خوب نیست و باید شفاف‌سازی شود، لیست واریز یارانه‌ها در وزارت کار موجود است که می‌شود راستی‌آزمایی کرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه 17 میلیون و 700 هزار خانوار طی سه مرحله یارانه معیشتی دریافت کرده‌اند، افزود: سازمان هدفمندی یارانه‌ها حدود 2 هزار و 420 میلیارد تومان یارانه معیشتی پرداخت کرده است و حدود 20 درصد جمعیت کشور یارانه معیشتی دریافت نکرده‌اند.

میدری با اعلام اینکه 78 میلیون نفر در کشور یارانه‌بگیر هستند گفت: 18 میلیون نفر یارانه می‌گیرند، اما بسته معیشتی نمی‌گیرند. در سال‌های گذشته حدود 4.5 میلیون نفر از تعداد یارانه‌بگیر‌ها حذف شدند. بر اساس تصمیمات گرفته‌شده این تعداد می‌توانند با درخواست برای دریافت یارانه معیشتی (به‌کمک کد دستوری *6369#) یارانه معیشتی دریافت کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ابراز اینکه درک افراد از وضعیت خود با آنچه در جامعه وجود دارد متفاوت است، گفت: در خانواده‌های یارانه‌بگیر 23 میلیون خودرو وجود دارد و در حدود 12 میلیون خانوار هیچ خودرویی وجود ندارد، به‌عبارت دیگر 51 درصد جامعه هیچ گونه خودرویی ندارد.

میدری با تصریح به اینکه ملاک انتخاب خانوارهایی که مشمول گرفتن یارانه معیشتی شده‌اند تنها داشتن یا نداشتن خودرو و ملک نبوده است، گفت: حدود 8 میلیون و 500 هزار خانوار ارزش خودرو‌های آن‌ها کمتر از 50 میلیون تومان است.

میدری با بیان اینکه یکی از شاخص‌های پرداخت یارانه معیشتی داشتن خودرو بوده است، اضافه کرد: ملاک پرداخت یارانه معیشتی تنها داشتن خودرو نبوده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اظهار اینکه در سال گذشته با دریافت 4 میلیون تومان درآمد جزء دهک بالای جامعه شناخته شده‌اند، گفت: هرکس یارانه معیشتی نگرفته بازنگری می‌شود.

او درباره شاخص‌های پرداخت نکردن یارانه معیشتی گفت: خانوار‌هایی که دارای خودروی بالای ارزش 250 میلیون تومان و ملک در تهران بالای یک میلیارد و 200 میلیون تومان باشند قطعاً یارانه معیشتی آنها حذف می‌شود.

او گفت: دسترسی به ریز حساب‌های بانکی، شرط دولت برای پرداخت یارانه معیشتی از ماه بعد است.

وضعیت نامشخص ۲.۷ میلیون خانوار در دریافت کمک حمایتی!

بعد از واریز دور اول کمک‌های حمایتی دولت، روز گذشته نوبخت -رئیس سازمان برنامه و بودجه- اعلام کرد که ۱۷.۷ میلیون خانوار در این دور کمک حمایتی گرفتند که در مجموع بیش از ۲۴۲۰ میلیارد تومان بابت این پرداختی به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.

اما امروز شریعتمداری - وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی- که مسئولیت شناسایی مشمولان دریافت کمک‌های حمایتی را برعهده دارد، اعلام کرده که در گام اول ۱۵ میلیون خانوار شامل ۶۰ میلیون نفر مشمول سبد معیشتی شدند و در سه نوبت برای آنها پرداخت انجام شده است.

اعلام‌های صورت گرفته در رابطه با کمک‌های حمایتی، اکنون با اختلاف حدود ۲.۷ میلیون خانوار مواجه است که اگر متوسط اعضای خانوار را سه نفر در نظر بگیریم بیش از هشت میلیون اختلاف وجود دارد که دلیل آن نیز مشخص نیست.

این در حالی است که در ابتدا قرار بر این بوده که بیش از ۱۸ میلیون خانوار از محل افزایش قیمت بنزین مشمول دریافت کمک‌های حمایتی شوند، اما اعلام آمار از سوی مسئولان در هر صورت کمتر از این تعداد بود.

البته در رابطه با اینکه چرا برای کمتر از ۱۸ میلیون خانوار واریزی انجام شد اینگونه توضیح داده شد که بعد از این‌که درخواست‌های مردم برای مشمولیت کمک‌های حمایتی بررسی و مورد پذیرش قرار بگیرد به طور حتم می‌تواند تعداد خانوارها به بیش از ۱۸ میلیون افزایش پیدا کند.

در هر صورت اکنون اختلاف بین آمار اعلام شده خود جای سوال دارد که این ۲.۷ میلیون خانوار چه وضعیتی دارند و از سویی اذهان عمومی را درگیر آمار متفاوتی می‌کند، آن‌هم در شرایطی که افراد معترض به عدم دریافت کمک‌های حمایتی در دور اول کم هم به نظر نمی‌رسند.

منابع: خبرگزاری فارس، تسنیم و ایسنا

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۳۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
1
46
هنوز یه هفته نشده دارن از سر و ته چندر غاز یارانه معیشتی میزنند
پاسخ ها
راستگو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
این 78 میلیون عدد دروغ است
محمدرضا شاهوردی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
سلام: به خدادروغ است بنده کارمند قراردادی هستم که سه ماه به سه ماه قرارداد بنده تمدید میشود که نه تنها کمک معیشتی واریز نکرده اند 4سال هم است که یارانه بنده را قطع کرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
3
21
من و خانمم مشغول کاریم
مستاجریم یه ماشین زیر بیست میلیون تومان داریم
درامد هر دو نفرمان هم بالای 5میلیون تومان است
دیگه نمی توانیم خانه بگیریم
حتی ماشینمان هم نمی توانیم تا چند سال دیگه عوض کنیم
آیا کمک معیشتی به امثال من تعلق می گیره؟
ناشناس
|
-
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
45
این همه سر و صدا برای این مبالغ ناچیز و گداپروری در کشور ثروتمند ایران، خجالت آوره!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
شرم آوره دقیقا. انقدر خوردن که کفگیر به ته دیگ رسیده
فقیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
عزیز من در کشور ثروتمند ایران مردم فقیر شده اند و متاسفانه روز به روز هم فقیر تر خواهند شد وقتی مسئول در شبکه تلویزیئن ایران میگه که افرادی که بالای 4 میلیون تومان حقوق می گیرند 30 درصد جمعیت ایران هستند .یعنی 70 درصد جمعیت ایران زیر 4 میلیون فقیر مطلق هستند البته اونهایی هم که بالای 4 میلیون درامد دارند در این شرایط خودتون قضاوت کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
1
36
عجيبه . از هر كي ميپرسيم ميگه يارانه نميگيره،‌ ولي طبق گفته هاشون همچنان 78 ميليون يارانه ميگيرين... ؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
14
خدایا هرچه زودتر 1400را برسان این ملت را شر این دولت بی کفایت نامحرم خلاص کن به خاطر 500ریال یارانه سرک تو زندگی مردم هم میکشن هرچند که تا حالا هم می کشیدن ولی انقدر جسورشدن که علنی میگن یارو دامادش ثروت این مملکت رو به غارت برده داده کل خانواده اش خوردن حالا برای مردم تعیین تکلیف میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
شما هنوز نفهميدي رييس جمهور هيچ كاره است
هستی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
الهی امین
فری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
8
آقا اصلا حساب و کتاب نداره یکی که میلونر و دو تا خانه و ماشین و درآمد با لا داره کمک معیشتی دریافت کرده به یه کارگر بیچاره هنوز تعلق نگرفته مشخص نیست بر اساس چه چیزی پرداخت انجام شده !!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
1
16
به جای حل کردن مسأله،صورت مسأله رو پاک نکنید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
1
22
با پدیده گداپروری در جلوی دوربین مواجهیم
ناشناس
|
France
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
21
راست هم بگویند کسی قبول ندارد چه برسد که الان دروغی بیش نیست ۶۰ میلیون کمک معشیتی بگیر !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
17
همش دروغه. اصلا عددی که میگه رو یارانه ندادن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
21
کم کم همه حرفای خودش رو دارن پس میگیرن!
اول گفتن همه پول گرون شدن بنزین برمیگرده به مردم بعد گفتن هیچی هم سر سوزن گرون نمیشه!
الان دیدن اوضاع آروم شده تازه دارن راستشو میگن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
16
کشور را به این حال انداخته اند حالا شرط و شروط هم تعیین میکنند آن بوسیله چه کسی؟ آقای وزیر محترم حال دامادتون چطوره و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
16
واقعا برای این حجم از دروغگویی و گداپروری متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
11
بس کنید این همه دروغ و دیگه حناتون پیش این ملت رنگ نداره وقتی حرف ملت خودمون میشه ندارن میرن تو حساب کتاب ولی برای کشورهای اطراف اقازاده هاشون حاتم طایی هستن از جیب مردم بدبخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
16
بهتره همین چند قرون هم بدید به دامادتان شایه او بهتر از دیگران بتواند خرج کند
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
15
یعنی این افرادی که یارانه می گیرند و این مبلغ به حسابشان واریز نشده است، در طول این چند ماه ثروتمند شده اند؟ یعنی از طبقه متوسط به طبقه فوقانی منتقل شده اند؟؟!! با چه حساب کتابی به این نتیجه رسیدید که به 25 میلیون نفر طرح معیشیتی را واریز نکنید؟ مگر تورم کالا و اجناس شامل این افراد نمی شود؟
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
13
ااااااا پس مگه این یارانه بنزین نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟مگه قرار نبود به همه بدنش پس چی شد حالا دودره بازی ها شروع شد
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
8
به تمام یارانه بگیران، مبلغ طرح معیشتی را واریز کنید.
پول مردم را نخورید
روستایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
13
دولت کذاب .... من نه خونه دارم نه ماشین .توروستا زندگی میکنم کارگر ساده هستم کد ملی را براشون فرستادم لااقل از تامین اجتماعی استعلام بگیرید کل دریافتی ام 2125000 تومان است هم روستایی ام و هم کارگر ساده . پس دیگه چه ...بود که سبد معیشتی برام نریختن . آقای دولت کذاب ...من از درونم میسوزم همکاری دارم که 6 هکتار زمین داره خونه داره ماشین داره به اون سبد معیشتی ...تعلق گرفته ولی به بنده ندادن . بیشتر شبیه ظنز و جکه . چجوری پرداخت کردن یا شیر خط انداختن یا قرعه زدن و یا اینکه ده بیست سی و ... مردمو جدا کردن . .... دولت کذاب ..حتما حتما وصدرصد انشاالله در انتخابات پیش رو با تمام قوا و نیرو شرکت میکنم. .... ... دولت کذاب . کذابترین دولت تاریخ ایران از ایران باستان تا حالا. وزیرش یک هفته پیش میگه بنزین گران نمیشه . یهویی روز تعطیل آقای کذاب بنزینو گران میکنه . مجلس هم که هیچی . اقایان اگه دولت و مجلسو من وامثال من انتخاب میکنم باید طبق خواسته های مردم عمل کنند در حالیکه اینجا ملت هیچ که بلکه ..... من غلط کردم که نماینده انتخاب کردم من غلط کردم که رییس جمهور ..انتخاب کردم من غلط کردم با هفت پشتم که تو ایران بدنیا آمدم من اصلا ...غلط کردیم . دولت کذاب دولت کذاب دولت کذاب
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
8
سلام
با هر وسیله و حساب و کتابی و هر منطقی این آمار را بررسی کنی آمار ها منطبق نبوده و صحیح به نظر نمی رسد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
9
از اساس دروغ است
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
9
دولت کمک معیشتی ندهد دروغ گفتن را هم ترویج نکند این کشور را دروغ فرا گرفته است از دروغ میترسم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
9
باسلام.خدا وکیلی این یارانه ای که به ۶۰ میلیون نفر واریزشده کی ها هستند. والا دروغ محض است از هر کی پرسیدم پولی واریز نشده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
7
واقعا دست دولت درد نکند وبرای اینکه یارانه به افراد ندهد وپول افزایش قیمت بنزین را به مردم ندهد هر روز مطلب تازه ای مطرح می کند الان مگردر تهران خانه زیر یک میلیارد وجود دارد افزایش قیمت دلار خودکار ارزش ملک را بالا برد در واقع مردم کدام درآمد میلیاردی دارند راست حسینی بگویید چون پول نداریم بنزین را گران کردیم تا منابع خود را تامین کنیم وما را لطفا سرکار نگذارید نه اینکه به دروغ بگویید منابع افزایش یارانه را به مردم می دهیم اگر راست بگویید مردم با شما همراه خواهند بود
پدرام
|
France
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
0
12
جسارتا. ...ما که چنین مسئولانی را در بالای سرمون داریم و به دوربین نگاه می کنند و دروغ می گویند و بعدش از مردم می خواهند جمع شوید و از ما حمایت کنید .
از طرفی می گویند به ۶۰ میلیون نفر نیازمند یارانه سوخت تعلق می گیرد از طرفی هر که را می پرسیم می گوید شامل حالش نشده ! از طرف دیگر این سئوال مطرح می شود که اگر ۶۰ میلیون نفر از ۷۰ میلیون ایرانی پس از چهل سال مدیریت شما ، نیازمند کمک هستند پس واویلا ست در کشوری که سرشار از نفت و معادن و مناطق توریستی است چهار فصل است ! اینهمه داعیه قدرت منطقه و پیشرفت علمی و .... !!! آخرش می شود این؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
0
3
بنده تو يه صندوق قرض الحسنه كار مي كنم
83 نفر كارت يارانشون رو براي پرداخت قسط گذاشتن.
52 نفر رو براشون پول بنزين رو ريخته بودند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
0
6
داستان گران کردن بنزین مثل زائو یی است که با ناله ودرد بچه ای را به دنیا می اورد که قبل از تولد مرده است دولت در این طرح به هیچ یک از اهداف خود نرسیده و نخواهد رسید فقط و فقط این طرح صاحبان ثروت های باداورده خوشحال می کند بار سنگین گرانی ها که از هم اکنون شروع شده لجام گسیخته و غیر قابل کنترل خواهد شد مضافا این که حداقل اعتماد هم که به دولت مردان بود از بین رفت . مصرف بنزین در ماه های اینده خصوصا در بهار و تابستان به سیر صعودی خود برخواهد گشت .
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
0
3
به وزرا وکلا تعلق میگیرد به امثال بنده بازنشسته با دو فرزند دانشجو و بیکار تعلق نمیگیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
0
1
بسه دیگه دروغه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
0
0
اینا رو حقوق ماهیانه .حتی مالیاتی که از حقوق به حساب خودشون واریز می شه به عنوان درامد کارمند حساب کردن. یا میگن یارو یه دو ماه در سال یه سمتی داشته و یه حقوقی گرفته . بقیه محاسباتشون سربندیهو نامفهوم
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
0
0
ی روز خوب میاد!!!
شبنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
2
0
دولت برای مردمش هیچ وقت کم نگذاشته حتی تو همین اوضاع کرونا یکم انصاف داشته باشیم
منیژه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
0
0
منی که شوهرم بیکاره وخرج خونمم مادرشوهرم میده وهبچی هم به نامم نیست نه معیشتی میگیرم نه اون ۱۰۰ تومن کرونارو،من راضی نیستم حق من وبچه هام سهم پولدارا بشه اون دنیا بایدجواب بدیدکه چطور این پول را تقسیم کردیدبین پولدارا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین