کد خبر: ۶۲۳۷۵۳
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
دولت آلبانی به دنبال زلزله شدید در این کشور که تا کنون ۲۹ نفر قربانی گرفته و خسارات زیادی به بار آورده در دو شهر «تیرانا» و«دراچ» وضعیت اضطراری اعلام کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

گروه امدادگران پس از زلزله ویرانگر که روز سه شنبه پنجم آذرماه در آلبانی اتفاق افتاد در جستجوی بازماندگان زیر آوار هستند.

به گزارش پایگاه اینترنتی بالکان،گمان می رود که هنوز ده ها نفر در زیر ویرانه ها در منطقه «تومانو» آلبانی باشند. این امکان وجود دارد که تعداد تلفات افزایش یابد.

افزایش قربانیان زلزله آلبانی به ۲۹ نفر

در زلزله شدید آلبانی تا کنون ۲۹ نفر جان باختند و بیش از ۶۵۰ نفر مجروح شدند.

افراد محلی که بر اثر وقوع زلزله بی خانمان شدند در چادرهایی که در ورزشگاه و دیگر اماکن برای آنها ایجاد شده است، اسکان داده شدند.

زمین لرزه به بزرگی ۶.۴ ریشتر در ساعت ۳ و ۵۴ دقیقه(به وقت محلی) بامداد روز سه شنبه پنجم آذر ماه در مجاور شهر «دراچ» آلبانی روی داد که لرزش آن در تمامی منطقه بالکان احساس شد.

همچنین گفته شده که در همان روز زلزله دیگری در ساعت ۷ و ۱۰ دقیقه بامداد به قدرت ۵.۴ ریشتر در آلبانی روی داده است.

ادی راما نخست وزیر آلبانی در نشست فوق العاده دولت از تمامی مقامات کشورهای منطقه، اروپا و جهان که به این کشور کمک های مختلفی ارائه دادند، تشکر و قدردانی کرد.

در ماه سپتامبیر سال جاری میلادی زلزله ای به بزرگی ۵.۸ ریشتر در مجاورت منطقه دراچ آلبانی رخ داده است. در آن زمان دست کم ۷۰ نفر مجروح شدند و به ۵۰۰ خانه مسکونی آسیب وارد شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین