کد خبر: ۶۲۴۹۹۳
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
هواوی از آمریکا شکایت کردشرکت مخابراتی هواوی چین روز پنجشنبه اعلام کرد از دولت ایالات متحده آمریکا به دلیل اعمال محدودیت برای استفاده از تجهیزات این شرکت مخابراتی شکایت کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

هواوی ادعا کرد ایالات متحده آمریکا با تصویب قانونی، دولت این کشور را از انجام تجارت با شرکت هایی که از تجهیزات هواوی استفاده می کنند منع کرده است.

دادخواست شرکت هواوی چین علیه آمریکا اواخر روز چهارشنبه به وقت محلی در دادگاهی در ناحیه شرقی تگزاس ثبت شده است این شرکت از بخش 889 'قانون دفاع ملی آمریکا' که سال گذشته توسط رییس جمهوری این کشور امضا شد شکایت کرده است بر اساس این قانون آژانس های فدرال و پیمانکاران از تهیه تجهیزات و استفاده از خدمات هواوی منع شده اند.

هواوی از آمریکا شکایت کرد

هواوی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: 'این ممنوعیت نه تنها غیرقانونی است، بلکه هواوی را از شرکت در رقابت های عادلانه محدود می کند و در نهایت به مصرف کنندگان ایالات متحده آسیب می رساند ما منتظر برگزاری دادگاه هستیم و اعتقاد داریم که این امر به نفع هواوی و مردم آمریکا خواهد بود.'

این در حالی است که پیش از این نیز وکیل خانم منگ وانژو دختر بنیانگذار شرکت هواوی که به درخواست آمریکا در کانادا دستگیر شده است از دولت کانادا شکایت کرده است.

وکلای خانم منگ از دولت، آژانس خدمات مرزی و همچنین پلیس فدرال این کشور به دلیل عدم رعایت حقوق موکلش در جریان بازداشت و بازجویی وی، شکایت کرده است.

وکیل خانم منگ به دادگاه عالی بریتیش کلمبیا کانادا گفته است: شیوه ای که افسران کانادایی برای دست آوردن شواهد و اطلاعات از خانم منگ بکار برده اند نقض جدی منشور حقوق و آزادی های اساسی کانادا است.

منگ ادعا می کند که او را قبل از بازداشت بطور غیرقانونی به مدت سه ساعت و در قالب یک کنترل عادی و مرسوم گمرکی مورد بازجویی قرار داده اند.

او می گوید که مقامات گوشی های هوشمند و رایانه های او را گرفته و در آنچه که به گفته او سواستفاده از قدرت و بازداشت غیرقانونی بوده است، از او خواستند رمزهای رایانه ای خود را در اختیار آنان بگذارد منگ در شکایت خود خواهان غرامت شده است.

دولت ایالات متحده آمریکا پیش از این نیز از کشورهای اروپایی خواسته بود از تجهیزات و فناوری های شرکت هواوی به بهانه امکان جاسوسی چین از طریق تجهیزات این شرکت استفاده نکنند.

کشورهای اروپایی نظیر سوئد، انگلستان، لهستان، آلمان و لیتوانی و چند کشور دیگر از جمله اعضای این اتحادیه هستند که می گویند محدود کردن و حتی ممنوع کردن فعالیت هواوی را به تبعیت از آمریکا در دستور کار قرار داده اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین