کد خبر: ۶۲۵۰۵۸
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
اتفاقات روزها و هفته‌های اخیر در فدراسیون دوومیدانی بر شائبه‌های پیش از برگزاری انتخابات ریاست این فدراسیون اضافه کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

فدراسیون دوومیدانی یکی از چند فدراسیونی است که با سرپرست اداره می‌شود؛ سرپرستی به نام ایرج عرب که از 24 مهر ماه مسئولیت فدراسیون را بر عهده گرفته است.

حضور عرب در فدراسیون با اتفاقاتی همراه بود که انتقاداتی هم به دنبال داشت. یکی از این انتقادات مربوط به ادامه فعالیت دبیر فدراسیون با وجود تغییر در رأس این نهاد بود. محمدرضا داورزنی معاون پیشین وزارت ورزش و جوانان، علی دانشمندفرد را به عنوان دبیر مجمع معرفی کرد. طبق قانون، دبیر مجمع و دبیر فدراسیون باید یک نفر باشد، اما این شرایط در دوومیدانی رخ نداد تا شاهد حضور همزمان علی دانشمندفرد به عنوان دبیر مجمع انتخاباتی و هاشم صیامی به عنوان دبیر فدراسیون باشیم.

ادامه اتفاقات شائبه‌دار در فدراسیون دوومیدانی

ادامه فعالیت صیامی با نظر مستقیم ایرج عرب صورت گرفت، این در حالی بود که عده‌ای معتقدند بودند صیامی نیز باید برود، چون از دوره حضور مجید کیهانی در فدراسیون باقی مانده و همین موضوع ممکن است شائبه‌هایی را به وجود آورد.

در کنار این موضوع ایرج عرب به دلیل عدم آشنایی کامل به مسائل دوومیدانی، کارها را به دیگر مسئولان واگذار کرده است. یکی از کارهایی که تفویض شده، پیگیری مسائل مربوط به مجمع فوق‌العاده هیئت دوومیدانی تهران است. چند هفته قبل بود که 9 نفر از اعضای مجمع این هیئت با تنظیم نامه‌ای و ارسال آن به مسئولان ذیربط خواستار برگزاری مجمع فوق‌العاده به دلیل شرایط نامساعد این هیئت بودند. این نامه برای سرپرست فدراسیون، بازرس و همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران ارسال شد. سرپرست فدراسیون نامه ارسال شده را به یکی از مسئولان فدراسیون ارجاع داد تا او پیگیری کند، اما این مقام مسئول، نامه را بایگانی کرد تا در واقع از روند پیگیری خارج شود.

هنوز مشخص نیست فرد مورد نظر با چه ادله‌ای اقدام به مختومه کردن این پرونده کرده است. این در حالی است که گفته می‌شود در یکی دو روز آینده موضوع از طریق اداره کل ورزش و جوانان پیگیری خواهد شد.

آنچه در این میان به نظر می‌رسد، افزایش شائبه‌ها و تصمیم‌گیری‌ها پیش از برگزاری انتخابات است. قطعاً برخی تلاش‌ها برای ابقای رئیس فعلی هیئت دوومیدانی تهران نیز در راستای همین ایجاد شائبه است.

اتفاقاتی که در بالا به آنها اشاره شد، شرایط دوومیدانی را بدتر از گذشته کرده و همین موضوع شائبه‌هایی را به وجود آورده و گفته می‌شود با این اقدامات زمینه‌سازی‌هایی برای حضور برخی افراد در این فدراسیون شکل گرفته است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x