کد خبر: ۶۲۵۶۱۱
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
تعداد نظرات: ۵ نظر
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ممکن است نرخ بنزین ۱۵۰۰، ۱۸۰۰ یا ۲ هزار تومان شود و دیگر بیشتر از ۲ هزار تومان نخواهد بود و همچنین احتمالا دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می شود.
آفتاب‌‌نیوز :

هادی قوامی با اشاره به تقدیم لایحه بودجه ۹۹ به مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه روز گذشته توسط رئیس جمهور تقدیم مجلس شد، بودجه عمومی دولت بود چرا که بودجه شرکت های دولتی یک ماه قبل به مجلس و سپس به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شد و در حال حاضر در حال بررسی در کمیته محاسبات کمیسیون برنامه و بودجه است و گزارش بودجه شرکت های دولتی به همراه بودجه عمومی دولت در مجلس بررسی می شود.

وی افزود: نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند پیشنهادات خود را در مورد بودجه عمومی به کمیسیون های تخصصی ارائه دهند و کمیسیون ها هم ۱۰ روز فرصت دارند پیشنهادات خود را آماده کنند و سپس به کمیسیون تلفیق ارائه دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با یادآوری اینکه کمیسیون تلفیق حدود ۴۵ روز فرصت دارد لایحه بودجه را بررسی کند و گزارش نهایی خود را به صحن علنی تقدیم کند،اظهار داشت: البته با توجه به اینکه نمایندگان درگیر انتخابات هستند، ممکن است گزارش نهایی کمیسیون تلفیق به صحن ارائه شود و نمایندگان هم پیشنهادات خود را ارائه کنند و از ۴ اسفندماه و پس از انتخابات مجلس، ظرف ۲-۳ هفته بودجه ۹۹ در مجلس قطعی می شود.

قوامی با اشاره به ویژگی های بودجه ۹۹ گفت: همچنان دو سوم بودجه کل کشور بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت است که بنا بود این بودجه کاهش یابد و انتظار داشتیم که یک سوم بودجه کشور، بودجه شرکت های دولتی باشد.

وی یادآور شد: برای اولین بار و در سال ۹۹ از محل درآمد نفت برای هزینه‌هایی همچون حقوق و دستمزد هزینه نمی‌شود و آنچه از نفت به دست می‌آید صرف فقط طرح‌های عمرانی خواهد شد.

نماینده مردم اسفراین با اشاره به اینکه همچنین اعطای کمک های معیشتی به مردم هم در سال آینده تداوم می یابد، تصریح کرد: با توجه به اینکه سران قوا تصمیمی را درباره اصلاح قیمت بنزین در سال ۹۸ گرفته اند، ممکن است نمایندگان مجلس برای سال ۹۹ طرح های پیشنهادی دیگری را درباره این موضوع ارائه کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: در واقع ممکن است نرخ بنزین ۱۵۰۰، ۱۸۰۰ یا ۲ هزار تومان شود و دیگر بیشتر از ۲ هزار تومان نخواهد بود و همچنین احتمالا دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می شود.

قوامی درباره حقوق کارکنان دستگاه های دولتی، اظهار داشت: دولت در بودجه ۹۹ پیشنهاد کرده که حقوق کارکنان دستگاه ها ۱۵ درصد افزایش یابد اما با توجه به اینکه دولت اعلام کرده که نرخ تورم ۳۰ درصد است، حقوق بگیران ۱۵ درصد با میزان تورم فاصله دارند و حتما باید در زمان بررسی بودجه این مسئله مورد توجه قرار گیرد و حقوق کارکنان افزایش یابد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵
داداشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
0
7
همینطور لایه لایه پوست مردمو بکنید به قول بیژن جان ( زنگنه ) که فرمودن تا جایی که مردم عزیز بتونن تحمل کنن ما گرونتر می کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
0
2
نرخ تورم ۳۰ درصد است... حقوق بگیران ۱۵ درصد!!!
مردم ناامید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
1
0
خدا کنه یه بار راست گفت باشین و بنزین ازون بشه.
مردم زیر بار فشار مشکلات کمر خم کردن.
چطور میگن ،گرونی بنزین تاثیر نداره، هنوز اوله راهه همه چی ۳۰ درصد گرون شده
Mostafa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
0
2
هه آره به مرگ گرفتین تا به تب راضی کنین
سورنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
0
0
اقایان مسئولین من ازشماکمال تشکروسپاس رادارم خداقوت وشماراحفظ کند.بازهم شمابعضی ازاین مردم اگرجای شما بودندهرروزصدهانفررادارمیزدندوخیلی ازگرسنگی وشلاق میمردند.جهت مثال طرف ریش ومویش سفیدشده تواتوبان توخط سرعت ۶۰تا میره هرچی چراغ وبوق میزنی انکاراتوبانوخریده حالا فرض کنیداین بابا جای مسیولین بودخداوکیلی همه ازگرسنگی میمردیم یانه؟یاهمکارداشتیم هرروزپشت سرمدیرا فحش میدادتامدیرعامل عوض شد واین اقا چون ادم فروش وخبرچین خوبی بودشدمدیراداری الان کاری کرده همسایه های روبروی شرکت مغازه دارها وتمامی پرسنل حتی مشتریان شرکت وحتی گلاغها وگربه ها به خونش تشنه هستندجالب اینجاست پدرشم تویه شرکت ابدارچی بوده وبه خاطرادم فروشی بارها ازدست کارگرها تاسرحدمرگ کتک خورده .بله اینارودیدم که میگم بازمسئولین ما!!!!!@
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x