کد خبر: ۶۲۶۸۰۱
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
با وجود انتشار برخی ادعاها درباره گزارش جدید «گروه ویژه اقدام مالی» موسوم به «اف ای تی اف» درباره ایران، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که «اف ای تی اف» گزارش جدیدی درباره ایران منتشر نکرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

با وجود برخی ادعاها درباره گزارش جدید «گروه ویژه اقدام مالی» موسوم به «اف ای تی» درباره ایران که در آن ادعا شده، جمهوری اسلامی ایران در فهرست سیاه قرار گرفته است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که «اف ای تی اف» به تارگی هیچ گزارش جدیدی در ارتباط با وضعیت ایران منتشر نکرده و آخرین گزارش این نهاد درباره ایران مربوط به ۲۶ مهرماه ۱۳۹۶ یعنی حدود دو ماه پیش است.

از سوی دیگر در آخرین گزارش «گروه ویژه اقدام مالی» در اواخر مهرماه، بار دیگر مهلت ایران برای تصویب کامل قوانین مربوط به مبارزه با«تامین مالی تروریسم» تمدید شده است.

FATF گزارش جدیدی درباره ایران منتشر نکرده است

«گروه ویژه اقدام مالی» با نام اختصاری «اف ای تی اف »(FATF)، یک نهاد نظارت بر نقل و انتقال جهانی پول است که تحت عنوان جلوگیری از جرایم مالی جهانی و تامین مالی تروریسم فعالیت می‌کند و مقر آن در پاریس، پایتخت فرانسه است.

برخی منتقدان «اف ای تی اف »، تحت الشاع قرار گرفتن مسائل داخلی و حاکمیتی را به عنوان دلیل مخالفت برای پیوستن به لواح مورد نظر این نهاد اعلام کرده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین