کد خبر: ۶۲۷۸۲۹
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۱۳۴ نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد که بدون داشتن شرایط قانونی به رشته پزشکی تغییر رشته داده بودند، از ادامه تحصیل در رشته پزشکی منع شدند.
آفتاب‌‌نیوز :

حدود یک ماه گذشته بود که تغییر رشته ۱۳۴ دانشجو در دانشگاه آزاد خبرساز شد که این تخلف در واقع انتقال و تغییر رشته فرزندان هیات علمی به استناد یک مصوبه داخلی و درون دانشگاهی بود. به گفته سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس نه تنها جایگاه قانونی این مصوبه زیر سوال قرار دارد بلکه از طرف دیگر حد نصاب ها در تغییر رشته رعایت نشده است. میرحمایت میرزاده در گفتگویی که پیش از این داشت، گفت: در جلسه کمیسیون آموزش مجلس با دانشگاه آزاد، این دانشگاه موظف شد افرادی (۱۳۴ نفر) که واجد شرایط نبودند اما هم اکنون در رشته پزشکی مشغول به تحصیل هستند به شرایط قبلی بازگردند و همچنین با افرادی که عامل تخلف بودند، برخورد و به مجلس گزارش شوند.

۱۳۴ دانشجوی متخلف از ادامه تحصیل در رشته پزشکی منع شدند

بر همین اساس قرار شد پیگیری ها در رابطه با این مساله به شورای سنجش و پذیرش دانشجو واگذار شود.

بر همین اساس در جلسه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد که این ۱۳۴ نفر اعم از فرزند هیات علمی و ... که بدون داشتن حد نصاب و شرایط قانونی به رشته های پزشکی و دندانپزشکی و ... تغییر رشته داده بودند، از ادامه تحصیل در رشته پزشکی منع شوند.

آنطور که دانشگاه می گوید نماینده ای از دانشگاه آزاد در جلسه شورای سنجش و پذیرش و هنگام تصویب این مصوبه حضور نداشته است.

احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد در این رابطه گفت: فعلا این مصوبه به دانشگاه آزاد ابلاغ نشده است؛ چنانچه هر مرجع قانونی رسمی این موضوع را به ما اعلام کند، دانشگاه آزاد تابع قانون است. حالا اینکه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مرجع رسیدگی به این موضوع است، باید بررسی شود و باید مد نظر قرار بگیرد.

وی افزود: ۳ سال قبل رئیس وقت دانشگاه، برداشتی از قانون داشته و براساس مصوبه کمیسیون خاص وزارت بهداشت، ۱۳۴ نفری که دانشجوی دامپرشکی بودند، دانشجوی پزشکی شدند و در حال حاضر سه سال است که این افراد در این رشته تحصیل می کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین